Три вісімки «Бринзафесту»
Випадково чи навмисне, того достеменно не знаємо, але саме восьмого числа у восьмий місяць року, серпень, у селі Маринівка Біляївського району пройшов восьмий фестиваль «Бринзафест».
Головним завданням цього «смачного» свята вже вісім років поспіль є відновлення та розвиток традицій місцевого виробництва дуже смачної і корисної страви, яку споконвіку готується у цьому регіоні, — бринзи.
Започаткували фестиваль сім років тому у сусідньому селі Стара Еметівка, й ось тепер Маринівка вперше приймала це свято української гастрономії та культури.
Основна дія фестивалю — дегустація бринзи, яку господині з довколишніх сіл спеціально приготували для конкурсу. Серед відібраних для смакування було представлено 13 сортів бринзи з коров’ячого, козячого та овечого молока. З-поміж них — і зовсім молода бринза, приготовлена буквально напередодні, і бринза вистояна, двотижнева, і, звичайно ж, бринза з кропом, паприкою, часником та різними іншими спеціями. Кожна з них — зі своїми неповторними смаковими якостями та відтінками: солодка чи солона, тверда чи м’яка... І кожному з представлених сортів почесне журі із ви-знаних в селі господинь присвоїло особливу назву, що підкреслює його неповторні смакові якості. Хоч «Бринзафест» має, швидше, пропагандистський, а не змагальний характер, там були свої переможці. Так, в номінації «Приз глядацьких симпатій» перемогла молода коров’яча бринза, приготовлена господинею із Маринівки Олександрою Шараповою.
Окрім дегустації у програмі фестивалю були, певна річ, і майстер-класи з приготування бринзи. А крім бринзи, можна було скуштувати і справжню козацьку кашу, зварену на вогні. Серед розваг — катання на конях, а також багато музики та пісень у виконанні як самодіяльних артистів, так і визнаних майстрів, як-от лауреат міжнародних конкурсів, фольклорний гурт «Зорецвіт» Українського клубу Одеси (керівник Елеонора Шапкіна).
Співорганізаторами цьогорічного восьмого фестивалю «Бринзафест» стали Наталія Котенко, Жанна Баранова (господарство «Покровське»), Ірина Лисицина (туроператор «Марком») та Сергій Шпак (Музей історії розвитку українського козацтва).
Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206