№ 62 (21634) субота 8 серпня 2015 року

Переглядів: 1468

Підозри та плани

5 серпня оголошення про підозру у вчиненні тяжких злочинів (планування та розв’язання війни на території України) було направлено на адресу начальника генерального штабу Збройних сил Російської Федерації Валерія Герасимова.

Відкритий суд
проти таємних судилищ

Підозри в розв’язуванні війни й безпосередній участі у бойових діях того ж дня спрямовані встановленим і допитаним у справі військовослужбовцям 98-ї дивізії повітрянодесантних військ Російської Федерації.

Переглядів: 1381

Карикатура як вияв базових свобод

Колись, в молодшому шкільному дитинстві, мені видавались чудернацькими категоричні слова Леніна, викарбувані у кінотеатрі мого маленького містечка: «З усіх мистецтв найважливішим для нас є кіно». Кіно — то гарно, хто б сперечався, але для мене в ті роки було святом, коли листоноша щотижня приносив в нашу скриньку журнал «Перець». І я в той період життя чомусь вважав, що найважливіше з усіх мистецтв — карикатура. Я вмів розрізняти почерки всіх українських карикатуристів — Василенка, Арутюнянца, Гливенка, Манастирського, Зелінського, Когана...

Політична карикатура була обов’язковою у кожному номері. То була потужна зброя радянської пропаганди. «Перець» зі «старшим» московським братом «Крокодилом» були на передньому краї ідеологічної боротьби. Валерій Зелінський малював довготелесого дядька Сема в зоряно смугастому циліндрі з борідкою як у Лінкольна. Той Сем уособлював американський імпе-ріалізм. Він мав мішок доларів, розмахував атомною бомбою, гнобив білого голуба миру, знущався над неграми (хто такі афроамериканці, радянські люди тоді навіть не здогадувались). Ще великий пласт творчості був націлений проти міжнародного сіонізму. Абрама малювали з пейсами, у кіпі з виряченими очима, горбатим носом, загребущими руками та автоматом «узі». Ізраїль був лютим ворогом наших любих братів — арабів. Українські буржуазні націоналісти були дуже жалюгідні і боязливі, але мали руки по лікоть у крові і ходили якщо не з шмайсером, то з великою щербатою сокирою. Дядько Сем та Абрам цих сокирників щедро підгодовували. Ще громадянам «країни рад» невтомно промивали мізки про агресивний блок НАТО, наголошуючи саме на агресивності. То було ідеологічне навантаження. У декого з колишніх радянських людей ці карикатурні образи міцно засіли в головах по нинішній день.

Переглядів: 779

Підтримуймо наше військо

Станом на 6 серпня в рамках акції «Підтримай Українську армію» на рахунки Міністерства оборони як допомога Збройним силам від юридичних і фізичних осіб надійшло 159 мільйонів 354 тисячі гривень. З них у 2015-у — понад 6 мільйонів.

За допомогою дзвінків на єдиний мобільний номер «565» на підтримку українського війська переказано 1 мільйон 149,6 тисячі гривень (усі — на матеріально-технічне забезпечення).

Переглядів: 787

Одеські гроші – терористам Донбасу

Спецпідрозділ Служби безпеки України «Альфа» у приміщенні Одеської облдержадміністрації затримав генерального директора Одеської ТЕЦ, якого підозрюють в організації злочинної схеми, та його спів-учасників.

СБУ, повідомила прес-служба відомства, спільно з Державною службою фінансового моніторингу та міліцією припинили протиправну діяльність гендиректора ДП ПАТ «Одеська ТЕЦ», 100 відсотків акцій якої належить державі в особі Міністерства енергетики та вугільної промисловості. Зловмисник, разом зі спільниками, привласнив 38 мільйонів гривень державних коштів. Для легалізації цих грошей виходець з Луганщини створив конвертаційний центр. Кошти переказувалися на особистий картковий рахунок, потім їх частина спрямовувалася на підтримку лідерів терористів на тимчасово окупованих територіях.

Переглядів: 747

Опонент, а не союзник

Голова обласної організації Блоку Петра Порошенка «Солідарність», голова облради Михайло Шмушкович спростував поширювану інформацію про те, що БППС піде на місцеві ви-бори в коаліції з партією «Наш край».

«У цілій низці ЗМІ з’явилася новина про те, що Блок Порошенка піде на вибори разом з «Нашим краєм» Антона Кіссе. Я хочу цю інформацію спростувати. Це — наші опоненти. Я припускаю, що цю інформацію поширюють, щоб підняти популярність «Нашого краю», який має підтримку тільки в одному з регіонів Одеської області. Можливо, це така форма реклами, можливо, хтось видає бажане за дійсне», — сказав Михайло Шмушкович.

Переглядів: 4501

Абітурієнти обрали Львів

В Україні завершено етап подання документів на вступ у вищі навчальні заклади. Львівський національний університет ім. Івана Франка отримав рекордну кількість заяв від абітурієнтів.

Як інформує «Громадське радіо» з посиланням на секретаря приймальної комісії ЛНУ ім. І. Франка Богдана Стельмаховича, на момент завершення етапу подання заявок у ВНЗ прийнято 55379 заяв і це найвищий в Україні показник.

Переглядів: 796

Точні удари по больових точках

На першому засіданні Ради економічного розвитку в облдержадміністрації було багатолюдно. Стартове засідання, яке у середу провів голова ОДА Міхеіл Саакашвілі, мало назву «Перші кроки реформування регіону».

— Рада економічного розвитку в Одесі — це перший в Україні міжвідомчий орган для колегіального вирішення актуальних економічних питань області, — зазначив Міхеіл Саакашвілі. — Економічні питання повинні вирішуватися колегіально, через відкриту дискусію. Бізнес не повинен бігати за державними службами, навпаки, державна служба повинна супроводжувати бізнес.

Переглядів: 709

Не спека – пекло

Червень 2015-го став найспекотнішим місяцем на Землі з 1880 року, коли людство почало цікавитися температурою. Про це оголосило агентство атмосферних досліджень США.

У червні аномальна спека у пакистанському Карачі призвела до високої кількості жертв. Від неї загинули 1150 людей, переважно у провінції Синд. У деяких містах стовпчик термометра піднімався до 490C. У індійському штаті Андхра-Прадеш у травні від спеки загинули 470 людей. Температура тут досягала 470C. Це ще один доказ того, що глобальне потепління має розглядатися керівниками держав як серйозна загроза життю людства.

Переглядів: 1250

Куди поділось «перцеве» перо?

Для кого війна, а для кого і мати рідна. Для одних нинішній день — це спартанські умови, відсутність найнеобхіднішого, забуття з боку чиновників та постійний ризик. Для інших — спосіб наживи різного масштабу: гроші, зброя, контрабанда, медалі, посади... Таке було завжди і всюди, не ми перші. Але, на відміну від троянців, які боронилися від греків, тих же еллінів, що зупиняли персів, чи римлян, котрі вмирали тисячами за власну державу, ми не просто не вміємо воювати — ми не можемо налагодити й мирне життя. Якщо спитати у середньо-статистичного рядового української армії, а за що ж він конкретно зібрався воювати проти супостата, то яку відповідь почуємо? За добробут у країні? — Його нема. За збереження власної землі? — Так, але ж на ній нема ні рівності, ні справедливості, а багатствами користуються ті, хто втече на власному літаку за кордон, тільки-но наблизиться окупант. За те, щоб уберегти власну культуру від варварської? — А наша хіба розвивається, в чому це помітно?

Усі відсутні компоненти мають так чи інакше бути вирішені нами в найкоротший термін, інакше — прийде той, хто зробить це без нас і не на нашу користь.

Переглядів: 681

Інкубатор «правильних співаків»

У Росії працюють над створенням музичного медіа-холдингу на базі активів «Російської медіа-групи» (РМГ) та кількох музичних радіо- та телеканалів, зареєстрованих на компанію «Кремль-медіа», повідомляє «Рідна країна» з посиланням на «Ведомости».

Лист із пропозицією створити патріотичний холдинг президенту РФ Володимиру Путіну надіслали Володимир Кисельов, продюсер ВІА «Земляни» і засновник фонду «Федерація», та голова ради директорів РМГ Ольга Плаксіна.

Переглядів: 759

«Земля Калашникова»

Де  зупиниться  територія  новітнього  середньовіччя?

«Хороші хлопці з автоматами Калашникова» швидко стають «поганими», коли за допомогою зброї починають управляти країною. За регулярними повідомленнями про нові терористичні акти, обстріли й жертви на Близькому Сході та в Північній Африці приховуються тектонічні зрушення. До звичної вже території анархії та розсадника піратства Сомалі швидко почали додаватися нові землі, влада в яких належить кожному, хто збив групу озброєних «калашами» та РПГ бійців. Те ж відбувається і в «Л/ДНР».

Переглядів: 4551

Лев, що став всемилостивим

9 серпня православний світ вшановує пам’ять великомученика Пантелеймона-цілителя

Після Богородиці та Миколи Чудотворця, мабуть, третім святим за частотою звернень про зцілення душі і тіла є святий Пантелеймон-цілитель. Саме до нього у важку хвилину, коли справи вже зовсім погані і вся надія тільки на Бога і воїнство Його, моляться православні.

Біблія вчить, що людина отримує те, що просить, відповідно до своєї віри, а цілителем є тільки Сам Господь: «чого ви в молитві попросите з вірою, одержите». Однак протиріччя тут нема. За православним ученням, святі угодники підсилюють наші молитви, звернені до Бога. «...Моліться один за одного, щоб вам уздоровитись. Бо дуже могутня ревна молитва праведного!» У цьому зв’язку важливо знати історію святого, до якого звертаєшся і просиш допомогти в молитві до Господа.

Переглядів: 678

Прифронтова «Червона рута»

На всеукраїнський фестиваль сучасної пісні і популярної музики «Червона рута», який проходитиме в Маріуполі з 18 по 20 вересня, приїдуть артисти з усього світу, повідомляє прес-служба Міністерства культури України.

У повідомленні підкреслюється, що розрахунок агресора не лише на економічне виснаження України, а й, насамперед, на ослаблення морально-психологічного стану військовослужбовців і цивільного населення у прифронтовому Маріуполі не справдився. Патріотизм громадян усієї країни, доблесть українського війська, масштабний волонтерський рух, позиція засобів масової інформації дають можливість провести «Червону руту» саме в Маріуполі.

Переглядів: 6272

Був квітень 2014-го...

(Есей-етюд)

Йшов важкий квітень 2014 року...

Якось іду по вулиці Радісній. З правого боку від цієї побачив бічну вулицю, де у шалено рясному цвіті ніби аж тремтіла радісно під сонцем черешня... І тут — асоціативно — згадався мені вірш «Мамина черешня». Страшенно схожою за густотою цвіту і красою крони була ця черешня на ту — мамину...

Переглядів: 816

Світлові дивовижі

16—18 жовтня в Одесі пройде перший в Україні фестиваль світла і медіа-мистецтва Svitlo/OdessaLightFestival, який покликаний сприяти залученню туристів у наше місто, просуванню Одеси на всеукраїнському та міжнародному рівнях. Організатори фестивалю також впевнені, що він стане унікальним майданчиком для ідей і самовираження мо-лодих талантів, якими така багата Україна.

5 серпня у мерії відбувся брифінг представників влади та організаторів фестивалю, який, сподіваються вони, стане новою візитівкою нашого міста.

Переглядів: 665

Дні здоров’я у мікрорайонах

Кваліфіковані онкологи і мамологи Одеського національного медичного університету за сприяння департаменту охорони здоров’я міськради цими днями провели виїзний прийом жінок, які мешкають на території мікрорайону «Більшовик».

Усі, хто того бажав (навіть без попереднього запису), отримали консультації найкращих в Одесі спеціалістів і діагностичний огляд грудей. Загалом в акції взяли участь близько півсотні жінок. Виявлено один випадок злоякісного новоутворення і три випадки доброякісних. Пацієнток скерували до спеціалізованих медичних закладів для подальшого обстеження та лікування.

Переглядів: 1210

Десять природних детоксикантів

Багато продуктів із нашого раціону не тільки смачні й корисні, але й незамінні для очищення організму. Вчені склали список натуральних продуктів, що мають найпотужніший потенціал для детоксикації організму.

Наш організм здатний до самоочищення: природний механізм детоксикації допомагає йому позбуватися від багатьох шкідливих речовин, джерелом яких є їжа та навколишнє середовище. Однак питання про те, чи достатньо такого природного механізму детоксикації в умовах складної еколо-гічної обстановки, залишається спірним.

Переглядів: 2864

Посланець сонця, або Цілющі властивості соняшника

Сонячна енергія, накопичена цією сонячною квіткою, повертається добрим людям добром-здоров’ям.

* Споживаючи настій із самої квітки соняшника, не знатимете, що таке тривалий головний біль, мігрені, шлункові кольки.

* Настій 1 столової ложки крайових (язичкових) пелюсток соняшника на 250 мл окропу (денна доза) по-ліпшує апетит, знімає спазми шлунка, кишечника

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net