Переглядів: 1378

«У реактивному режимі змін»

Так голова ОДА Михайло Саакашвілі визначив режим роботи його команди на презентації 118 проектів розвитку Одеської області, яка пройшла 30 липня в коворкінг-центрі «Терміналу 42» (вул. Успенська, 44).

Ці проекти опрацьовувалися громадськими робочими групами, а їх теми і напрями були прийняті на стратегічній сесії регіону, яка відбулася 14 червня в концертно-виставковому залі морського вокзалу. Організатором стратегічної сесії і презентації проектів виступила громадянська платформа «Нова країна» — неполітичне всеукраїнське громадське об’єднання, завданням якого є розробка і здійснення реформ у нашій державі.

У виступі перед презентацією проектів Міхеіл Саакашвілі розповів про першочергові завдання, які необхідно вирішити Одеській облдержадміністрації. Першим з них, на думку голови ОДА, є заміна держапарату. Ні «губернаторство» попередника, якого практично ніхто не бачив, ні робота очільників райдержадміністрацій, котрі з Революції Гідності практично самоусунулися і реально не керували, на житті області це майже не позначилося. Одещина жила, особливо не відчуваючи відсутності цих органів, з чого випливає, що ці держструктури, створені при Кучмі для забезпечення перемог режиму на виборах, у нинішньому вигляді нікому й не потрібні. Тому найперше завдання нової влади — знайти цим держструктурам в ієрархії влади таке місце, щоб вони займалися реальною справою. До того ж там потрібні нові люди, з новими ідеями. Підбором таких людей і займається зараз моя команда, сказав Міхеіл Саакашвілі.

Друге, не менш важливе завдання — така зміна державних сервісів, щоб вони давали можливість людям справедливо вирішувати їхні проблеми. Під час зустрічей у районах, які ми вже провели, зауважив голова ОДА, у 9 випадках із 10 йшлося про несправедливість, виявлену щодо них з боку чиновників, суддів, прокуратури, МВС та інших «сильних світу цього». Ці «сильні світу цього» мали все! Всі держструктури були для них, а не для людей. Нові центри адміністративних послуг, які повинні з’явитися зовсім скоро, повинні вирішити ці проблеми. Щоб влада була для людей, а не навпаки.

І третє найважливіше завдання — реформа митниці. Щоб там усе змінилося і вона не заважала бізнесу, а сприяла йому. Митницею, яка найшвидше працює, сьогодні в світі вважається грузинська. Так ось, наше завдання, підкреслив Міхеіл Саакашвілі, — перевершити її. Щоб швидкість оформлення вантажів на українському кордоні була вищою, ніж у Грузії. Зараз людина, який займалася реформою митниці в Грузії, проводитиме таку реформу в Україні.

Четвертим завданням є створення обласної ради економічного розвитку, яка об’єднає у собі і підприємців, і держструктури, і правоохоронні органи, а відтак дозволить оперативно вирішувати всі проблеми, що виникають. А проблем багато. «Мені доведеться в суді виступити проти прокуратури, — сказав Міхеіл Саакашвілі, — яка чинить перешкоди естонським інвесторам. Прокуратура області незаконно перешкоджає вкладенню 80 мільйонів доларів інвестицій у будівництво торговельно-розважального центру в Одесі».

За словами голови ОДА, естонська Arricano вже два роки, як почала будівництво такого центру на Молдаванці — у межах вулиць Балківської, Скісної і Розумовського, де мало розвинута інфраструктура. Міськрада дозволила інвестору будівництво на місці зруйнованого автотранспортного підприємства, — підкреслив Міхеіл Саакашвілі. Обсяг вкладень — 80 мільйонів доларів! Але в прокуратурі області заявили, що цей торговельний центр не можна зводити, оскільки він не значиться в ген-плані міста ще 1989 року, тож будівництво зупинили. Однак у 2015-у Одеська міськрада затвердила новий генеральний план, в якому цей торговельний центр уже є, але прокуратура стоїть на своєму, всіляко перешкоджаючи його спорудженню.

Голова ОДА зазначив, що має намір відстоювати інтереси жителів міста, направивши до суду свого представника (адвоката), який виступить на боці інвестора. «Це злочин проти суспільства, проти міста. Доведу інформацію до генерального прокурора», — заявив Міхеіл Саакашвілі. А ще звернув увагу на те, що, програвши кілька судових процесів, прокуратура в даний час звернулася до суду з новим позовом.

Розповів і про те, що зараз доводиться захищати від «наїзду» київських «правоохоронців» фірму «Антошка», яку з допомогою того ж сумновідомого Печерського суду намагаються задушити недобросовісні конкуренти. «Наша першочергова функція — захищати і великого, і маленького інвестора та підприємця, — наголосив голова ОДА. — Ми повинні в найкоротші терміни продемонструвати людям зміни на краще. І який би спротив чи саботаж ми не зустрічали, ми будемо це робити».

Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net