Популярність — як мода...
«Блок Петра Порошенка» і ВО «Батьківщина» — лідери за партійним рейтингом на виборах до Верховної Ради та до місцевих органів влади. Про це свідчать результати всеукраїнського опитування громадської думки, проведеного з 27 червня по 9 липня Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) на замовлення клієнта.
Електоральні настрої на виборах до ВР
Якби вибори до Верховної Ради відбувалися в середині липня, то з усіх громадян віком від 18 років 13,3% проголосували б за партію «Блок Петра Порошенка», 12,8% — за Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», 6,8% — за партію «Самопоміч», 5,8% — за Радикальну партію О. Ляшка, 4,1% — за партію «Опозиційний блок», 3,1% — за партію «Громадянська позиція», 3,0% — за партію «Правий сектор», 2,2% — за Всеукраїнське об’єднання «Свобода», 1,6% — за партію «Народний фронт», 1,2% — за партію «Сильна Україна», 1,1% — за Комуністичну партію України, 0,9% — за партію «УДАР», 0,1% — за партію «Демократичний альянс», за інші партії — загалом 0,4%, 3,2% — викреслили б усі партії, попсували б бюлетень, 14,3% — вирішили не брати участі у голосуванні, 23,5% — не визначилися, за кого голосувати, 2,6% — відмовилися відповісти на запитання.
Отже, якби ті, хто не визначився, за кого голосувати, як звичайно, не прийшли б на вибори, участь у голосуванні взяли б близько 56% усіх виборців і подані голоси розподілилися б так (власне, саме ці показники найближчі до можливих результатів виборів, якби вони проводилися в середині липня): 23,5% проголосували б за «Блок Петра Порошенка», 22,7% — за ВО «Батьківщина», 12,2% — за «Самопоміч», 10,2% — за Радикальну партію, 7,2% — за «Опозиційний блок», 5,5% — за «Громадянську позицію», 5,4% — за «Правий сектор». Інші партії набрали б менше 4% голосів, а відтак не потрапили б до парламенту.
Електоральні настрої на місцевих виборах
На запитання «Якби найближчої неділі відбувалися вибори до місцевих органів влади (обласної ради, районної ради, міської ради), чи взяли б ви участь у голосуванні? А яким був би ваш вибір, якби у виборах брали участь такі партії?» відповіді респондентів розподілилися так: 14% — ВО «Батьківщина», 12,2% — «Блок Петра Порошенка», 6,7% — «Самопоміч», 4,6% — Радикальна партія О. Ляшка, 4,1% — «Опозиційний блок», 2,8% — «Правий сектор», 2,2% — «Громадянська позиція», 2,1% — ВО «Свобода», 1,5% — «Народний фронт», 1,2% — «УДАР», 1% — Комуністична партія України, 1% — «Сильна Україна», інші партії — загалом 0,4%, 3% — викреслили б усі партії, попсували б бюлетень, 12,2% —не брали б участі у голосуванні, 28% — не визначилися, 2,8% — відмовилися відповісти на запитання.
Думки щодо шляхів розв’язання конфлікту на Сході України
На запитання «Який варіант виходу з нинішнього воєнного конфлі-кту на Донбасі ви вважаєте найбільш прийнятним?» 56,8% респондентів відповіли «продовження мирних переговорів і мирне врегулювання на основі Мінських угод». Варіант «визволення територій Донбасу силою Українською армії» обрали 28,3% респондентів. Ще 13,7% опитаних не змогли відповісти на запитання, а 1,1% відмовився відповідати.
При цьому 56,3% жителів України погоджуються з твердженням, що «будь-які домовленості з чинним керівництвом Російської Федерації є обманом і все одно ним виконуватися не будуть», не пого-джуються — 13,2%.
36,4% респондентів погоджуються з твердженням, що «Україну можна звільнити лише за допомогою сили Української армії», не погоджуються — 25,7%.
47,7% громадян України віком від 18 років заради миру готові надати російській мові статус другої державної, 40,7% — відмовитися від вступу до НАТО, 33,9% — відмовитися від вступу до Європейського Союзу, 33,3% — погодитися з остаточним відокремленням Криму, 28% — вступити в Митний союз, 26,4% — надати автономію «ДНР» і «ЛНР», 24,7% — амністувати сепаратистів, 21% — погодитися на федералізацію всієї України, 18,7% — визнати незалежність «ДНР» і «ЛНР», 15,3% — передати весь Донбас Росії, 5,8% — передати Росії всю Східну і Південну Україну по лінії Дніпра.
6% респондентів вважають, що їхній області краще було б від’єднатися від України. Серед жителів Донецької і Луганської областей (території, що контролюються владою України) 22,9% підтримують таку думку, не підтримують — 51,7%.
Методом особистого інтерв’ю опитано 2044 респонденти, що мешкають у 110 населених пунктах усіх регіонів України (крім Криму). У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється укра-їнською владою.
Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн—ефекту 1,5) не перевищує: 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% — для показників близьких до 25%, 2,0% — для показників близьких до 10%, 1,4% — для показників близьких до 5%.
Як зазначають у КМІС, опитування проводилося до подій у Мукачевому, а також до направлення Верховною Радою до Конституційного Суду проекту змін до Конституції щодо децентралізації влади. З огля-ду на резонансність цих подій та активне обговорення у ЗМІ вони могли вплинути на подальшу динаміку громадської думки.
Три комуністичні партії України не матимуть більше права брати участь як у місцевих, так і в загальнодержавних виборчих процесах, повідомив на брифінгу міністр юстиції Павло Петренко.
За його словами, на підставі закону про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки три партії — Комуністична партія України, Комуністична партія України (оновлена) та Комуністична партія України робітників і селян — відтепер поза пра-вовим полем і не можуть бути суб’єктами виборчого процесу.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206