№ 59-60 (21631-21632) субота 1 серпня 2015 року

Переглядів: 755

Судимі будуть

У середу, 29 липня, після кількох відтермінувань і відтягувань у Раді Безпеки Організації Об’єднаних Націй відбулося голосування за проектом резолюції про створення міжнародного трибуналу з розслідування катастрофи авіалайнера МН17. Попри відсутність результату (резолюцію не схвалили), це голосування стало головною міжнародною подією тижня.

Притягнути до відповідальності
та встановити винних

17 липня 2014 року над районом Донбасу, який на той час контролювали сепаратисти, був збитий «Боїнг» компанії «Малайзія-ейрлайнз», що летів з Амстердама в Куала-Лумпур. Загинули пасажири, громадяни 18 країн, загалом 298 осіб, у тому числі діти. Жахливий злочин привернув увагу всього світу, і вже майже рік розслідування обставин трагедії перебуває на контролі Організації Об’єднаних Націй.

Переглядів: 827

На Думській — своя історія

28 липня відбулася позачергова сесія Одеської міської ради. Серед питань, які мали б бути включені до порядку денного, — відзначення 600-річчя першої письмової згадки про Одесу.

Депутат Олександр Остапенко (політична партія «Фронт змін») підготував проект рішення з цього питання. Але ця пропозиція не розглядалася. За внесення відповідного пункту до порядку денного проголосували лише 25 депутатів за необхідного 61. Таким чином Одеська міськрада проігнорувала постанову Верховної Ради України від 11 лютого 2015 року №184-VIII та постанову Приморського районного суду від 11 червня 2015 року, яка зобов’язала міський депутатський корпус розглянути це питання на найближчій сесії.

Переглядів: 743

Відродження починається з Півдня

Міхеіл Саакашвілі представив журналістам нових голів чотирьох районів області. Кожен з кандидатів — по-своєму унікальна особистість.

Громадському активістові Валентині Стойковій голова ОДА запропонував посаду під час «круглого столу» щодо боротьби з корупцією, коли вона зазначила, що в ра-йонній владі потрібно всіх розігнати і набрати нових. Такий радикалізм припав до душі очільнику області. І хоча в команді Саакашвілі віддають перевагу молодим, пані Валентина пройшла всі тести та співбесіди на «відмінно» і має намір очолити Ізмаїльський район.

Переглядів: 1516

Популярність — як мода...

«Блок Петра Порошенка» і ВО «Батьківщина» — лідери за партійним рейтингом на виборах до Верховної Ради та до місцевих органів влади. Про це свідчать результати всеукраїнського опитування громадської думки, проведеного з 27 червня по 9 липня Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) на замовлення клієнта.

Переглядів: 760

«Вінок Дунаю» у Міськсаду

Наступного тижня, з 6 по 9 серпня, Міський сад перетвориться на Парк національних культур і ремесел — тут пройде V етнофестиваль «Вінок Дунаю».

Головна його мета — привернення уваги до унікальної етнічної культури, національних традицій різних народів, що населяють Україну та, зокрема, Одеську область; популяризація в сучасному суспільстві традиційних цінностей і самобутності національних культур.

Переглядів: 675

Книжкова хвиля на Дерибасівській

Під відкритим небом, на Дерибасівській, 6—9 серпня пройде XIX міжнародна книжкова виставка-ярмарок «Зелена хвиля». Час роботи — з 11.00 до 20.00.

Нововведення 2015-го — «Книжкова ніч», яка відбудеться 7 серпня з 18.00 до 24.00. Тут працюватиме найбільший в Одесі і по-нічному романтичний книжковий маркет, проходитимуть презентації видавничих новинок і в режимі нон-стоп: літературні перформанси «Книга, яку я не написав» від «Зеленого театру» та уривок з рок-опери «Divka» від театру ім. Лесі Українки (Львів); виступ поетичного дуету «Ахіллес і Черепаха» (Київ); «Забутий сон» (міські та циганські романси, пісні 1930—1950 років) тощо. Одночасно з «Зеленою хвилею» проходитиме третій Одеський міжнародний Корнейчуковський фестиваль дитячої літератури.

Переглядів: 635

Сушка шматочків літа

У суботу, 1 серпня, о 12.00 у Місячному парку (Приморський бульвар) у рамках відкриття Арт-пікніка пройде фотовиставка «Вільна Одеська Сушка» — виставка для всіх, хто хоче поділитися своїми фото, а чиїсь — узяти на пам’ять.

Цього разу «Сушка» порадує яскравими літніми знімками, якими поділяться і професійні фотографи, й аматори. Такий-собі твір на тему «Як я провів літо...», показаний на світлинах.

Переглядів: 766

Дякую за знання і за виховання!

У мене була дуже хороша школа і дуже хороші вчителі, вони гарно викладали предмети і були дуже терплячими до нас і наших вчинків. Але при всіх цих позитивах я завжди чекав канікул, особливо літніх. А літніх тому, що дуже любив море. Зранку до вечора — на морі: купаюся, займаюся дайвінгом, іноді ловлю бичків...

Літо — прекрасна пора! Воно швидко минає. От і час минув так швидко, що цьогоріч я закінчив школу, свою рідну школу №90 ім. О.С. Пушкіна. Й ось я уже склав іспит з польської мови і став студентом Варшавського університету. Вчитися треба ба-гато. Але у вільний час згадую домівку рідну, школу, однокласників. Ми ж були наче одна сім’я.

Переглядів: 705

Буде хліб — буде й пісня

Коли дозрілий колос схиляється, мов у пошані, перед хліборобом, — то найсвятіша пора на землі. Не випадково слово «хліб» стоїть в одному ряду зі словами «мати» і «Вітчизна». А ще у народі кажуть: «Хліб — всьому голова», «Буде хліб — буде і до хліба» і як апофеоз усьому сказаному — «Буде хліб — буде й пісня».

Відрадно, що цього року в Україні визрів добрий врожай зернових. За даними на 27 липня, аграрії обмолотили сім мільйонів гектарів. Ужинок — 23,7 мільйона тонн. Урожайність пшениці складає в середньому 36,2 центнера з гектара (в 2014-у — 36,4 ц/га), ячменю — 29,2 (28,6), гороху — 22,1 (23,1), ріпаку — 25,1 центнера з гектара (23,4 ц/га). Найбільше зерна намолотили хлібороби Одещини — 2,9 мільйона тонн. Жнива тривають.

Переглядів: 828

Великі проблеми малого агробізнесу

Одним із пріоритетних напрямів реформування вітчизняного АПК залишається розвиток малого сільгосппідприємництва. Щодо необхідності надання йому належної законодавчої, фінансової, організаційної та інформаційної підтримки з боку держави неодноразово висловлювалися народні депутати, представники Міністерства аграрної політики та продовольства, наукових кіл, громадських організацій, а також міжнародні експерти. Здавалося б, країна отримала бажаний консенсус, який забезпечить успіх спільній справі, і тепер головне — від політичних заяв перейти до конкретних дій.

Проте практика показує, що реалізувати намір щодо модернізації аграрної галузі у повній відповідності до сучасних вимог, створити всі необхідні умови для започаткування селянами малого бізнесу та успішного його ведення вкрай складно.

Переглядів: 704

Держземкадастр і нотаріуси

Невдовзі у кадастрових реєстраторів з’являться нові колеги — нотаріуси. Кабінет Міністрів постановою від 24 червня

№ 457 «Деякі питання надання нотаріусам доступу до Державного земельного кадастру» визначив порядок підключення нотаріусів до бази Держземкадастру для отримання  витягів із земельної бази даних.

Переглядів: 674

Стоденна війна проти контрабанди

Саме за такий термін — 100 днів — голова Одеської ОДА Міхеіл Саакашвілі пообіцяв покінчити з контрабандою в Одеському та Іллічівському портах. Про це він заявив на спільній прес-конференції з головою Державної фіскальної служби України Романом Насировим.

На зустрічі з пресою, яка відбулася 26 липня в Будинку прийомів, очільник області розповів про розроблений спільно з керівником фіскальної служби план, що передбачає створення зон митного оформлення в Одеському та Іллічівському портах, з яких приберуть усі суміжні служби, крім митників та прикордонників. Має запрацювати механізм, який, з одного боку, зменшить час оформлення вантажів до 15 хвилин, а з іншого — мінімізує людський фактор — основний обсяг рішень прийматиме комп’ютерна програма. У підсумку, через «червону зону», що передбачає огляд, проходитимуть лише 5—7% вантажів. Працювати ж на митниці будуть нові люди, не заплямовані в корупції, які самі втручатимуться лише в окремих випадках. Необхідність повної зміни штату митних співробітників Міхеіл Саакашвілі метафорично пояснив так: «Якщо в бочку із засоленими кинути свіжі огірки, вони теж стануть солоними».

Переглядів: 692

Не плутайте порт з митницею

Начальник адміністрації ДП «Одеський морський торговельний порт» Михайло Соколов розповів журналістам про роботу підприємства у першому півріччі.

Показник переробки вантажів збільшився на 3,5% порівняно з аналогічним періодом минулого року. У 2015-у на причалах підприємства перероблено загалом 12 млн 369,9 тис. тонн вантажів, тоді як до кінця торішнього червня — 11 млн 950,8 тис. тонн. Зафіксоване також 13-відсоткове зростання перевалки вантажів на експорт. А от обсяги імпорту та транзиту знизилися — на 27,5% та на 5% відповідно.

Переглядів: 666

Перша громада Одещини

Балтська об’єднана територіальна громада першою в Одеській області отримала висновок облдержадміністрації про відповідність Конституції України та чинному законодавству проекту рішення щодо добровільного об’єднання територіальних громад в об’єднану, повідомляє Мінрегіонбуд.

Наступним кроком має стати остаточне рішення громади про об’єднання та подання до Одеської обласної ради про утворення об’єднаної територіальної громади і призначення 25 жовтня виборів на новій територіальній основі.

Переглядів: 657

Жінка сонячної вдачі

У нашій редакції кожен творчий працівник — це журналіст високого злету і неабиякого хисту. Такою є й Ольга Філіппова, жінка сонячної вдачі, приязна до людей, сповнена нових задумів і планів. Її публікації свідчать про глибоке розуміння людських проблем і способу їх розв’язання.

У Філіппової нема чітко виокремлених тематичних рамок. Їй цікаві і політика, і життя громади, і мистецтво, яке, певно, вабить її все ж чи не найбільше. Не випадково серед її друзів й чимало творчих особистостей.

Переглядів: 697

Суперечка за правилами

Із 25 по 31 липня в Затоці працювала ювілейна, п’ята за рахунком, «Літня дебатна школа». Близько 100 її учасників і вчителів з’їхалися у курортне селище з майже двох десятків областей.

Уміти дебатувати має кожен. Це хибна думка, що навички риторики потрібні лише політикам. Правильно вести діалог і відстоювати свою позицію необхідні нам і в повсякденному житті — переконати батьків, що ти хочеш бути саме ІТ-ішником, а не юристом, захистити своє право на відпочинок з друзями або довести комусь, що купівля пральної машини важливіша за придбання телевізора. З усім цим у тому чи іншому вигляді щодня стикається кожна людина. Як вести розмову правильно? Цьому в Одесі навчає щорічна «Літня дебатна школа».

Переглядів: 630

І відпочинок, і вишкіл

Військово-патріотичний табір «Укроп», відкритий на території колишньої військової частини членами ГО «Громада Роздільнянщини», волонтерами, просто небайдужими людьми, успішно завершив першу зміну і розпочав набір у другу.

Мальовнича територія табору, наповнена зеленню, квітами, пташиним співом, забезпечує прохолоду в спекотні дні, створює атмосферу комфорту та відчуття єднання з природою і сприяє військовому вишколу курсантів.

Переглядів: 694

Кучурган на татамі

Нерідко ми дивуємося якимось заокеанським досягненням і водночас не помічаємо удач своїх земляків. А пишатися маємо чим.

Унікальних результатів досягли вихованці Кучурганського філіалу Роздільнянської ДЮСШ, які опановують дзюдо. На 17 турнірах, у яких впродовж 2014—2015 навчально-спортивного року їм випало взяти участь, посіли 5 перших, 39 других і 58 третіх місць!

Переглядів: 771

Флотоводець України і Польщі

Делегація Республіки Польща на чолі із заступником мініст-ра закордонних справ Конрадом Павліком відвідала Одесу 27—28 липня. Одним з ключових пунктів програми візиту стало відкриття меморіальної дошки пам’яті Юрія Свірського.

Українці продовжують відкривати для себе власну історію. Серед несправедливо забутих імен — людина незвичайної долі, видатна особистість і України, і Польщі — Юрій Володимирович Свірський.

Переглядів: 615

«Південь» у «Зеленому театрі»

Минулої п’ятниці в Одесі відбувся неочікуваний великий концерт відомих українських виконавців у «Зеленому театрі», що в Центральному парку культури та відпочинку ім. Т.Г. Шевченка. Вхід для всіх був вільний.

Одеситів розважали: «Oh, My Guts!», «Фіолет», Сашко Положинський (лідер гурту «Тартак»), «Леді Арлет» та «Серцевий напад».

Планувалося, що виступить тільки гурт «Oh, My Guts!», але під Одесою несподівано відмінили великий фестиваль української музики, і команда Impact Hub Odessa запросила артистів з цього заходу виступити на відкритті «Зеленого театру».

Переглядів: 806

Марґінес, що змушує мислити

22—23 серпня в Одесі, на причалі яхт-клубу морвокзалу, відбудеться VI міжнародний фестиваль німого кіно та сучасної музики «Німі ночі».

Фестиваль, заснований 2010 року Благодійним фондом ім. Івана та Юрія Лип, залишається єдиним в Україні заходом з популяризації архівного німого кіно. Найбільший у Східній Європі в своїй категорії, «Німі ночі» реалізують концепцію сучасного музичного трактування класичних німих фільмів.

Переглядів: 663

Вишиванковий вернісаж

Команда Вишиванкового фестивалю оголосила про старт збору дитячих патріотичних малюнків на виставку, присвячену Дню Незалежності України, яка проходитиме в Одесі під відкритим небом на Приморському бульварі 21—24 серпня у рамках цьогорічного фестивалю.

Свої роботи для експозиції, яку у святкові дні побачать тисячі одеситів та гостей міста, може передати кожен школяр — від першо- до одинадцятикласника. Тематика творів: «Сучасна Україна», «Ми в душі — українці» (про багатонаціональність Одещини).

Переглядів: 647

Чи приватизує Кобзон «Херсонес»?

Я як організатор всеукраїнської акції «7 чудес України» шокований заявою Кобзона про те, що кримські заповідники і пам’ятки культури необхідно передати в приватні руки.

При цьому жоден чиновник Криму, а тим більше України не зреагував на таку заяву.

Переглядів: 681

Школа імені Валентина Мороза

Ім’я одеського поета-шістдесятника Валентина Мороза присвоєно школі в його рідному селі на Кіровоградщині.

У відповідь на запит народного депутата від Опозиційного блоку Миколи Скорика Люшнюватська сільрада Голованівського району Кірово-градської області ухвалила рішення про присвоєння місцевій школі імені свого земляка, відомого українського поета, який жив і творив в Одесі, Валентина Леонідовича Мороза.

Переглядів: 711

«В чистій любові до краю...»

Сьогодні в Україні питання декомунізації стоїть не менш гостро,  ніж питання війни і миру, бо вони, на мій погляд, в одного ряду з утвердженням незалежності України, вільної європейської держави.

Ще у 2007-у президент Віктор Ющенко видав указ «Про заходи у зв’язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932—1933 років в Україні», в якому постановлялося демонтувати пам’ятники, а також перейменувати вулиці, названі на честь осіб, причетних до Голодомору.

Переглядів: 829

Пролетарський послідовник Валуєва, або Як називатися ОННБ ім. М. Горького?

Прочитала на сайті Одеської національної наукової бібліотеки ім. М. Горького звернення до громадськості щодо зміни назви нашої славетної книгозбірні. І хочу поділитися своїми міркуваннями щодо цього, як на мене, дуже важливого й нагального питання. Для себе визначила кілька проблем щодо перейменування однієї з найстаріших в Україні бібліотек, яка широко знана не лише в нашій державі, а й далеко за її межами.

Не вдаватимуся до детальної історії цієї справжньої скарбниці нашої духовності, з якою в мене, зокрема, пов’язані спогади про моє студентство, коли просиджувала днями в читацькій залі, добираючи матеріали для рефератів, курсових та дипломної робіт. Стосовно дипломної, то це була окрема історія, бо писала я роботу на філфаку тоді ще державного університету ім. І.І. Мечникова під керівництвом незабутнього Василя Васильовича Фащенка, а темою була новелістика ґео Шкурупія — яскравого представника «Розстріляного Відродження», талановитого неординарного новеліста, футуриста, представника «Нової ґенерації», життя якого на 35-у році обірвала чекістська куля на Соловках, коли за наказом людожерської радянської влади масовими розстрі-лами «ворогів народу» по всіх таборах ГУЛАГу та тюрмах у 1937-у відзначалося 20-ліття «великого Жовтня», знищувалася українська еліта.

Переглядів: 738

Авоська для... інформації

Одеські бібліотекарі вигадали своєрідний спосіб залучити людей різного віку до читання книг. Роблять це з допомогою інтернет-блогу «Бібліографічна Авоська», розміщеного на офіційному сайті Центральної міської бібліотеки ім. Івана Франка, wi-fi (вай-фаю) в кожному архіваріуснику, інтернет-курсів для пенсіонерів, книжкових виставок, бук-кросингу, бібліоекскурсій і навіть фестивалю талантів читачів.

В епоху масової електронізації роль книги в житті людини значно змінилася. На перше місце вийшла інформація. Знати все й одразу стало модним. Саме через це багато хто починає читати по п’ять-шість книг за раз. Але замість того, щоб носитися з кількома томами улюблених авторів, сучасний читач обирає легкі ґаджети — айфони-смартфони, планшети й електронні книги. Бібліотекарі зміни добре розуміють і наполягають: не важливо, в якому вигляді книга — паперовому чи електронному, головне — аби люди читали й отримували потрібну їм інформацію, розвивалися. Тим паче, що більшість книг досить рідкісні і є в українських архіваріусниках лише в електронному варіанті. Підлаштувавшись під ви-клики часу, одеські бібліотеки запустили зону wi-fi. Для користувачів — безкоштовно. «Можна прийти зі своїм комп’ю-тером, ноутбуком, а можна взяти і в нас», — зазначила Елла Дмитрієва, методист Центральної міської бібліотеки ім. Івана Франка.

Переглядів: 663

Книжкова топ-десятка

Що читають і чим цікавляться? Обличчя сучасного читача одразу в двох категоріях — «Найпопулярніша книга» і «Моя улюблена книга» — сформували бібліотекарі ЦМБ ім. Івана Франка з допомогою інформації з абонентських картотек та соціологічного «внутрішнього» опитування.

Які ж видання лідирували?

У категорії «Найпопулярніша книга», за словами бібліотекарів, чогось неочікуваного не було. На вершині топ-10 опинилися книжки, популярні в останні роки проведення такого цього своєрідного соцексперименту.

Переглядів: 685

У пошуку оптимальних моделей

Триває реформування галузі охорони здоров’я. Можливо, не такими стрімкими темпами, як би того хотілося, але зрушення є, і вони достатньо суттєві.

Про стан галузі і, зокрема, про набутки й проблемні моменти медицини Одещини говорилося під час візиту до нашої області заступника міністра охорони здоров’я Віктора Шафранського, який ознайомився з роботою державних та приватних лікувально-профілактичних закладів різних рівнів надання медичної допомоги, поспілкувався з медичною спільнотою та громадськістю Одещини, з представниками ЗМІ.

Переглядів: 876

Легко попередити, важко лікувати

Протидія гепатитам, на які страждають переважно люди працездатного віку, можлива лише за умови консолідованих зусиль: і держави, і громади, і безпосередньо лікаря з пацієнтом. Коли кожен чітко розуміє частину своєї відповідальності перед викликами хвороби. На цьому наголосила Валентина Мозгова (на знімку), завідуюча гепатологічним кабінетом обласної клінічної інфекційної лікарні під час брифінгу в Одеському кризовому медіа-центрі. Захід був присвячений Всесвітньому дню боротьби з гепатитами.

За даними Українського центру з контролю та моніторингу захворювань МОЗ, у 2014 році у нашій країні кількість лабораторно підтверджених хворих на гострі вірусні гепатити А, В, С склала 13463 особи, з них на хронічний вірусний гепатит В, С — 7160 (без урахування даних АР Крим та міста Севастополя). Кількість носіїв вірусу гепатитів сягнула 3,5 мільйона осіб. Стосовно нашої області, то ними інфіковано майже 150 тисяч осіб.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net