Переглядів: 897

Бонапарт і тезка Жозефіни

«Наполеон і Жозефіна II» — прем’єра комедії під такою назвою за п’єсою чеського драматурга Іржи Губача (переклад Григорія Дунди) з великим успіхом пройшла в Одеському російському драматичному театрі.

Дія відбувається у 1819 році на острові Святої Олени, де провів у засланні останні свої дні великий імператор Наполеон. Втім, вся його велич залишилася в минулому, і герой комедії Губача більше стурбований тим, що пацюки погризли його останній пристойний сюртук, а на вечерю — знову їсти нічого.

Й ось зовсім несподівано в будинку колишнього імператора з’являється корсиканка на ім’я Жозефіна. Вона дає Наполеону можливість побачити себе і навколишній світ зовсім в іншому світлі.

У ролі Наполеона Бонапарта глядачі побачили Олександра Суворова — це його бенефіс, приурочений до подвійного ювілею: в березні актор відзначив 25-річчя роботи в театрі, а у вересні святкуватиме свій

50-й день народження. Сьогодні Олександр — один з провідних майстрів трупи, у його доробку — більше 60 ролей, у тому числі Добчинський у «Ревізорі» М. Гоголя, Лепорелло в «Останньому Дон Жуані» Е. Радзинського, Кларенс у «Річарді ІІІ» та батько Гамлета у «Гамлеті» В. Шекспіра, Петя Трофимов і Медведенко в чеховських «Вишневому саду» та «Чайці», маркіз де ла Моль у «Червоному і чорному» Стендаля, Володимир Зеєв у «П’ятеро» В. Жаботинського. Актор неодноразово грав і реальних історичних персонажів, як-от бунтівного донського отамана Степана Разіна або героїчного одеського капітана-підводника Олександра Маринеска. Наполеон Бонапарт поповнить цю галерею історичних образів у послужному списку Олександра Суворова.

У цій постановці в Олександра Суворова більш ніж гідні партнерки: роль головної героїні Жозефіни в двох складах грають улюблениця одеської публіки, заслужена артистка України Юлія Скарга та яскрава актриса, зірка вистав «Одеса біля океану», «Love story» та «Труффальдіно» Гуллер Полякова. В інших ролях зайняті як досвідчені майстри — заслужений артист України Михайло Дроботов, Альберт Каспарянц, Валерій Жуков, Сергій Юрков, Андрій Шляхов, так і молоді актори — Ярослав Білий, Олександр Іваненко, Єгор Карельський, Олексій Силін.

Постановник вистави Олексій Гирба — випускник курсу народного артиста СРСР Марка Захарова, співпрацює з Одеським російським театром з 2004-го. Його вистави «Червоне і чорне», «Змішані почуття» та «Одруження» вже багато років є флагманами репертуару цього театру.

Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net