№ 53 (21625) четвер 9 липня 2015 року

Переглядів: 1534

За нас ніхто цього не зробить!

У вівторок голова Одеської обласної держадміністрації Міхеіл Саакашвілі спільно з новим начальником управління внутрішніх справ в Одеській області Гією Лорткіпанідзе провів екстрену прес-конференцію у своїй резиденції в Санаторному провулку.

Головна тема — обурливе, на переконання Саакашвілі, рішення судді Приморського районного суду Олексія Капліна відпустити під заставу у 180 тисяч гривень з людини двох працівників сектору кримінальної міліції у справах дітей Суворовського райвідділу, затриманих два дні перед тим під час отримання хабара (дві тисячі доларів). Під час затримання вони спробували втекти, скоїли наїзд на одного з працівників міліції, тож проти зловмисників навіть довелося застосовувати зброю. При обшуку в їхній машині були виявлені ще й наркотики.

Переглядів: 802

Спільна антикорупційна атака

У понеділок у Будинку прийомів облради відбулася спільна прес-конференція посла США в Україні Джеффрі Пайєтта та голови Одеської облдержадміністрації Міхеіла Саакашвілі (на знімку).

На ній було заявлено, що американська сторона візьме активну участь у боротьбі з корупцією в Одесі. Так, Джеффрі Пайєтт повідомив, що США профінансує офіс голови ОДА, який боротиметься з корупцією. Також буде задіяна програма надання грантів для громадських організацій, що ведуть таку боротьбу. А ще стало відомо, що для підготовки одеської дорожньо-патрульної поліції до нас прибудуть інструктори з поліції Каліфорнії, і вже з 1 серпня одесити зможуть познайомитися з новими вартовими порядку. Міхеіл Саакашвілі, зі свого боку, пообіцяв, що вони будуть відрізнятися від колишньої міліції, як небо і земля.

Відповідаючи на запитання про можливість відкриття консульства США в Одесі, посол сказав, що в нинішні часи, коли відстані не є проблемою, необхідності розміщувати у нас диппредставництво нема. Головне — посилити економічні відносини, щоб американський бізнес прийшов в Україну, і в Одесу зокрема. Джеффрі Пайєтт зазначив, що разом з ним в Одесі перебуває президент Торгової палати Енді Фундер і весь економічний відділ посольства США, який зайнятий створенням умов для залучення американських бізнесменів.

Переглядів: 804

Святкове швартування

Будівля профспілок на Куликовому полі в Одесі отримає новий статус — там розташується штаб Військово-морських сил України. Про це у день професійного свята ВМС, 5 липня, заявив голова Одеської облдержадміністрації Міхеіл Саакашвілі, виступаючи на борту фрегата «Гетьман Сагайдачний».

Епіцентр святкування — Одеса. Через тимчасову окупацію Криму саме наше місто стало базою військового флоту.

Переглядів: 813

Крижанівські територіальні пристрасті

Як про мене, то дуже добре, що більшає людей, котрим не байдуже, чим і як уже завтра житиме громада, традиції і звичаї якої їм зрозумілі, держава, без дієвих інституцій якої жодна людина не відчуватиме себе захищеною.

Непросто на Одещині просувається реалізація державного проекту з об’єднання територіальних громад. Що не хата, тобто громада, то своя правда. Десь не зовсім розібралися, що й до чого з тим пропонованим об’єднанням, тож вирішили зачекати, мовляв, нехай інші спробують, а ми вже за ними; а десь рішуче вимагають негайних змін, але не таких, яких на свій смак і розсуд бажає тільки місцеве начальство, а реальних, об’єктивних, як їм здається, зважених і єдино правильних змін на спільну користь.

Переглядів: 742

«Викрадені і незаконно утримувані…»

«Викрадені і незаконно утримувані в Російській Федерації українські громадяни» — резолюцію під такою назвою ухвалив загальний комітет Парламентської асамблеї ОБСЄ з демократії, прав людини і гуманітарних питань на засіданні, яке відбулося 7 липня у Гельсінкі.

Як повідомляє «Голос Америки», у документі, зокрема, йдеться, що ПА ОБСЄ «рішуче засуджує викрадення українських громадян з території України, в тому числі члена парламенту Наді Савченко, кінорежисера Олега Сенцова та інших осіб, їх незаконне переміщення через українсько-російський державний кордон і подальше затримання в Російській Федерації».

Переглядів: 1088

Браво, фіни!

Москву обурено. Сам кремлівський Гітлер утратив рівновагу: маленька «фінляндизована» Фінляндія посміла виконувати европейські санкції! І бряцання зброєю (ядерною!) не помогло.

Світ обернувся догори раком!

Давалисьмо «набой» фінам: ми вас не чіпатимем! Підводні човни товклися біля берегів Швеції, Норвегії, Данії, обминаючи Фінляндію. Себто — ви ж свої!

Переглядів: 808

Старий новий «управдом»

Чи  допоможуть  керуючі  будинками  реформувати  житлово-комунальне  господарство?

Кербуди (для Одеси звичніше «управдоми») колись були популярними. Й уособлювали владу середньої ланки, що контролювала наше життя, не охоплене виробництвом. Час породив ЖЕКи, які індустріалізували утримання житлового господарства до масштабів байдужості, коли одна сторона не знає, за що вона сплачує, а друга не пам’ятає, які послуги повинна надавати та якої якості.

Переглядів: 6568

Рекорди та сподівання аграріїв

Вітаю з Новим роком! 1 липня розпочався новий маркетинговий рік. За традицією, починати Новий рік варто з підведення підсумків року, що минув. Ось і аграрії, розпочинаючи новий сезон, вирішили проаналізувати свої здобутки та оцінити перспективи.

Маркетинговий 2014/15 рік видався для вітчизняних аграріїв чи не одним із найсклад-ніших за всю історію незалежності України. Та попри нестабільну економічну ситуацію, побоювання про зрив експортних поставок зернових, несприятливі погодні умови, сільгосптоваровиробники вистояли.

Переглядів: 838

Бездимне середовище як соціальна норма

В актуальності антитютюнової тематики ніхто не сумнівається. Про серйозність проблеми говорять лідери міжнародних організацій та діячі світового рівня.

Так, Маргарет Чен, генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я, наголошує: «Цілком очевидно, що безпечного рівня впливу вторинного тютюнового диму не існує. У багатьох країнах вже вжиті відповідні заходи. Я закликаю усі держави, які ще не вжили таких заходів, зробити цей невідкладний та важливий крок із захисту здоров’я людей — увести в дію закони, що накладають повну заборону на паління у всіх закритих громадських та робочих місцях».

Переглядів: 686

Станіслав Конак. Ніч спокути

Мій гостю! Благаю хоч краплю води…
Можливо, цей сполох притихне на хвилю…
Не хочеш… Тоді не барись, підійди
І спомином тихо пали, і не милуй…

Переглядів: 6353

Тарас Федюк. Сторожова могила

Сліпаки підмогильні
круг мене зійшлись,
І могильщик ширяє
круг мене помалу…
І нікого немає,
крім діжки смоли,
І нікого нема,
крім старого кресала.

Переглядів: 6374

Ростислав Балема. Прохання Небесної сотні

Не ридайте за нами, благаємо вас,
                не тужіте!..
Нам не згоїть серця тихий сум
            поминальних пісень.
Обіцяйте лише, що ми зможем
            за вас порадіти
Й не зведуться на прах наш Майдан
            і останній наш день.

Переглядів: 661

Усе залежить від священика

Багато парафіян УПЦ Московського патріархату переходять у Київський патріархат, хоча великого відтоку нема. Про це розповів митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський, вікарій Київської митрополії УПЦ (МП) Олександр (Драбинко) в інтерв’ю «Главкому».

«Є певні парафії, які приєдналися до Київського патріархату. Однак у більшості випадків усе залежить від позиції священика, — каже митрополит. — Є багато священиків, які користуються певною свободою ідеологічною. І вони користуються цією свободою, щоб служити своїй Церкві і своїй Батьківщині, не виходячи зі складу канонічної церкви. Якщо треба, то українською служать, моляться за перемогу української зброї, збирають і відправляють гуманітарну допомогу для військових. Тобто перебуваючи у лоні канонічної церкви, одночасно з цим виявляють патріотизм до своєї держави, до своєї армії. А є випадки, де з волі священика чи з волі його керівництва проводиться зовсім інша лінія. Є чимало випадків, коли священики відмовляються молитися за наше військо, за полеглих героїв. На парафіян тиснуть, парафіянам розповідають казки, що нібито окремого українського народу нема, української мови нема, а є тільки великий російський народ, велика російська культура. Від таких священиків сьогодні люди тікають».

Переглядів: 3507

Відчиняйте, виші, двері!

Завтра, 10 липня, в усіх українських вишах стартує прийом заяв та документів від абітурієнтів на денну форму навчання. Весь вступний процес, включно із зарахуванням контрактників, триватиме до 17 серпня. Передбачити кількість студентів-першокурсників нового навчального року на Одещині можна вже сьогодні, спираючись на результати нинішньої кампанії зовнішнього незалежного оцінювання. З його підсумками громадськість ознайомив Анатолій Анісімов, директор Одеського регіонального центру оцінювання якості освіти. Свою лепту внесли й експерти Комітету виборців України, які на кожному етапі відстежували перебіг екзаменування.

Підсумки цьогорічного тестування основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання, яка закінчилася 26 червня, для абітурієнтів Одещини не такі вже й утішні. Кожен десятий учасник ЗНО з української мови і літератури не набрав навіть мінімального балу. Зате поприходили майже всі — 93%, або 16542 абітурієнти. Експерти кажуть: висока явка пов’язана з тим, що нинішнього року результати тестів з української мови і літератури зараховувалися випускникам і як державна підсумкова атестація з цих предметів, а також тестування було обов’язковим для вступу у вищі навчальні заклади. Експертні групи, які засідали при Одеському регіональному центрі оцінювання якості освіти і визначали порогові бали «склав/не склав», для мови і літератури обрали поріг в 22 бали з максимальних 104.

Переглядів: 690

«Віденський дворик» у Березівці

У Березівському вищому професійному училищі Одеського національного політехнічного університету вже давно звикли до візитів іноземних гостей — як цілими делегаціями, так і по кілька осіб або й поодинці. Ми вже писали і про відвідини знаного в Україні та за її межами училища 50 учасників Міжнародного форуму інвестицій та інновацій, і про приїзди сюди професора Віденської дипломатичної академії Мелані Саллі (Австрія), і про щорічні зустрічі з слухачами Інституту підготовки іноземних громадян ОНПУ, і про кількаденне відря-дження професора Річарда Зінсера з університету Західний Мічиган (США), який вивчав професійно-технічну освіту України; про роботу з учнями й педагогами німецьких та австрійських експертів, про проведення різних міжнародних семінарів та майстер-класів за участю студентства із європейських країн, міжнародну виставкову діяльність.

Остання декада червня. У навчальному закладі розпочав свій 5-й сезон співпраці екс-президент Спілки кухарів Австрії, дипломований педагог, володар п’яти золотих та двох срібних медалей за перемоги у міжнародних фахових конкурсах, викладач Віденського гастрономічного коледжу Харальд Фаргель.

Переглядів: 810

Лабораторія молодого режисера

Міжнародний молодіжний театральний проект «Відкриті двері» спільно з Одеським театром юного глядача ім. М. Островського з 27 серпня по 1 вересня проводять творчий фестиваль-лабораторію «Молоді режисери — дітям».

Кращі театральні ескізи, представлені в лабораторії, отримають можливість повноцінної постановки на сцені одеського ТЮГу.

Переглядів: 816

«Зустріч поколінь» у «Степовій Україні»

У музеї «Степова Україна» (вул. Ланжеронівська, 24а) відкрилася виставка робіт етнічних німців-художників «Зустріч поколінь».

Представлені на ній картини написані молодими митцями і майстрами старшого покоління етнічних німців під час проведення Миколаївським обласним центром німецької культури семінарів-пленерів у рамках проекту «Зустріч поколінь», що здійснюється за фінансової підтримки Німеччини в особі благодійного фонду «Товариство розвитку» (Одеса).

Переглядів: 1061

Допікає комашня

Як  захиститися  від  кліщів,  комарів  і  тарантулів

Літо — пора прогулянок на природі, де на нас чатують кліщі, комарі та інша комашня.

За порадами, як уникнути неприємностей при «зустрічі» з ними і що робити, якщо небажаний контакт таки стався, ми звернулися до фахівця-токсиколога, кандидата медичних наук Світлани ЗУБ.

Переглядів: 851

Аґрус — ягода дієтична

Плоди аґрусу широко застосовують у лікувальному харчуванні при порушенні обміну речовин. Цю ягоду фахівці радять включати у раціон людям, хворим на гіпертонію, атеросклероз та інші серцево-судинні захворювання. Рекомендується аґрус при втраті крові та анемії. Завдяки наявності серотоніну стиглі ягоди мають протипухлинні властивості, сприяють зміцненню кровоносних судин.

Аґрус багатий на вітаміни С, групи В, провітамін А, цукор, мінеральні речовини і мікроелементи (калій, йод, натрій, кальцій, залізо, марганець, кобальт, цинк, фосфор та мідь), органічні кислоти (яблучна і лимонна), дубильні речовини, флавоноїди. У сортах ягід темного забарвлення є нікотинова кислота (вітамін РР) і велика кількість пектинових речовин, які сприяють виведенню з організму солей важких металів.

Переглядів: 759

Психологія кольору

Про  що  розповість  ваша  квартира?

З року в рік обираєте шпалери та меблі одного і того ж кольору? Інтер’єр вашої квартири розповість про ваш характер більше, ніж ви думаєте!

Уже давно доведено, що різні кольори по-різному на нас впливають: одні вселяють оптимізм, інші пригнічують. А про що свідчать ваші колірні вподобання? Спробуємо це з’ясувати на прикладі колористики вашого житла. А заодно дамо кілька порад — ні, не щодо оформлення інтер’єру, а щодо того, як з допомогою кольору підкоригувати свій характер та настрій.

Переглядів: 644

Чаплі покинули Крим

Чаплі та інші колоніальні види птахів після анексії Криму переселилися на материкову Україну. Причина — дефіцит прісної води.

«Прісні води Дніпра, раніше доступні для півострова, опріснили Сиваш — величезну водно-болотну територію. Тож упродовж трьох десятиліть на цій території утворився прісноводний водно-болотний комплекс птахів. Тепер прісна вода зникла, і весь комплекс чапель мігрував у північніші регіони нашої країни», — цитує «Крим. Реалії» виконавчого директора Українського товариства охорони птахів Олега Дудкіна.

Переглядів: 689

Вирок для білих ведмедів?

До 2025 року білі ведмеді можуть повністю зникнути — такий сумний прогноз міститься у звіті Служби рибних ресурсів і дикої природи США, опублікованому за результатами масштабного аналізу стану популяцій білих ведмедів в Арктиці.

Втім, вчені обнадіюють: скорочення чисельності цих тварин можна уповільнити, але єдиним способом їх порятунку є зниження обсягів парникових викидів.

Переглядів: 664

... Ще й табу на паркани

Навіть найнеймовірніші ідеї можна перетворити у прекрасні проекти. Так, мільйонер втілив у життя свою мрію, збудувавши екологічне місто, в якому панує своєрідний порядок та унікальний спосіб життя.

Айварс Звірбуліс, мільйонер з Латвії, неподалік від міста Цесіс викупив 30000 гектарів землі. У цій горбистій місцевості і був збудований Аматціємсі — «Місто сонця». Сам мільйонер каже, що на створення такого проекту його підштовхнуло бажання жити у мальовничому місці, в облаштованому будинку, розташованому на березі річки. Наразі Айварс і вся його родина мешкають саме в таких умовах. Крім численних членів його сім’ї, в «Місті сонця» оселилися люди зі схожими бажаннями, з такими ж поглядами на життя. «Батько» проекту зізнається, що Аматціємсі спочатку задумував тільки для себе, з егоїстичних мотивів.

Переглядів: 655

Підземне місто опалів

Крихітне австралійське містечко Кубер Педі привабливе відразу з кількох причин. Наприклад, тут знімали чимало фільмів. Зокрема, той же «Божевільний Макс-3».

Крім того, Кубер Педі вважається світовою столицею опалів. Тут міститься практично третина світових запасів цього коштовного каміння. Для містечка з населенням у кілька сотень жителів такі особливості — серйозний привід розвивати туризм.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net