Пернаті «Ейнштейни»
Спостереження за роботою мозку ворон допомогли нейрофізіологам знайти ту зону їх мозку, яка відповідає за підрахунок предметів і просту арифметику, а відтак довести, що ці пернаті «Ейнштейни» справді вміють лічити на рівні малюка з дитсадку, йдеться у статті, опублікованій в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.
Досить довго найкмітливішими представниками тваринного світу вважалися людиноподібні мавпи, однак в останні роки їх позиції почали витісняти деякі види птахів. Зокрема, новокаледонські ворони, які вміють виготовляти знаряддя праці, вирішувати задачки на кмітливість для 5-річних дітей. Не дуже відстають від них і звичайні ворони та сойки.
Хелен Дітц та її колега Андреас Нідер з університету Тюбінгена (Німеччина) намагалися зрозуміти, чи вміють ворони рахувати насправді і чи володіють вони абстрактною концепцією числа, а чи вченим, які спостерігали за кількома птахами, що грали у комп’ютерну гру на екрані планшета, це тільки здавалося.
Що цікаво, перші натяки на здатність пернатих до лічби вчені виявили серед звичайних голубів, які традиційно вважаються не достатньо розумними птахами. Як з’ясував ще у 2011 році Даміан Скарф, голуби вміли розрізняти числа від одного до дев’яти та обирати ту групу фігур на екрані, де їх було більше.
Як і очікували, подібний висновок викликав масу критики з боку багатьох інших нейрофізіологів, котрі заявили, що подібні твердження необхідно підтвердити даними,
отриманими зі спостережень за роботою мозку. Цілком можливо, що голуби орієнтувалися на якісь непомітні вченим ознаки, які видавали, куди потрібно було клацнути дзьобом для отримання порції їжі.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206