№ 47 (21619) четвер 18 червня 2015 року

Переглядів: 833

Сесія стратегів

/_f/2015/047.jpg Ініціатива Міхеіла Саакашвілі провести стратегічну сесію ставила конкретні завдання: визначити пріоритетні кластери економіки регіону, зібрати найкращі ідеї, перш за все, інфраструктурних проектів, які можуть стати швидкими перемогами, символами змін, об’єднати громадянське суспільство.

Новий голова облдержадміністрації запропонував жителям Одещини спільними зусиллями опрацювати стратегію і тактику змін та план першочергових дій для влади.

Одні, як завжди, почали критикувати та обіцяти невдачі, а ті, що вірять у зміни, зареєструвалися на сесію. Захід спочатку планувався на 100 учасників, та тих, хто висловив бажання долучитися до стратегічного обговорення, виявилося понад 600. Організаторам вдалося домовитися з концертно-виставковим комплексом Одеського морського торговельного порту, і цей зал якраз підійшов для такого велелюддя.

Переглядів: 920

Передінфарктний стан освіти

Результати загальнонаціонального опитування студентів, проведеного фондом «Демократичні ініціативи», засвідчують, що вища освіта в Україні перебуває в передінфарктному стані. Таку думку висловив директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук під час презентації результатів дослідження, повідомляє «Укрінформ».

«Ті цифри, які ми отримали, свідчать, що система вищої освіти перебуває у глибокому передінфарктному стані. Необхідна реанімація, необхідні кваліфіковані реаніматори, інакше буде біда. 2,8 бала за 5-бальною шкалою за якість вищої освіти ставлять ті, хто навчається. Або ще одна цифра: 68,8% кажуть про купівлю дипломів, контрольних робіт, оцінок. Це є передінфарктний стан нашої освіти», — наголосив Ігор Лікарчук.

Переглядів: 819

Фейкова «НРБ»

Учора, 17 червня, голова СБУ Валентин Наливайченко в терміновому порядку відрядив спецгрупу центрального апарату СБУ для боротьби з корупцією в Одесі та області і доручив вжити вичерпних заходів у координації з головою ОДА Міхеілом Саакашвілі.

Того ж дня прес-служба відомства повідомила, що на Одещині СБУ заблокувала спробу злочинного поширення фейкового руху — так званої «Народної ради Бессарабії», інспіровану представниками спецслужб Росії.

Переглядів: 1112

«Відкрита ніч»: дубль 18

У ніч з 27 на 28 червня в Одесі відбудеться унікальний фестиваль сучасного українського короткометражного кіно «Відкрита ніч»: дубль 18.

«Відкрита ніч» — фестиваль, покликаний відкривати нові українські  імена у галузі кінематографа та телевізійного виробництва.

Переглядів: 1518

Міхеіл СААКАШВІЛІ: «Державний інтерес починається там, де закінчуються хабарі»

Голова облдержадміністрації Міхеіл Саакашвілі провів нараду з працівниками прокуратури, на якій жорстко розкритикував роботу відомства.

«Я останні дні збираю інформацію від підприємців області, і це стосується саме діяльності деяких з ваших прокурорів, пов’язаних з тим, що, з моєї точки зору, є прямим наслідком або рецидивом загального нагляду», — зазначив він. Сьогодні, підкреслив, Одещина найбільше потребує інвестицій, і розповів про свої спостереження від відвідин районів області.

Переглядів: 853

Фаворит глядацьких симпатій

Фільм українських режисерів отримав приз Гданського кінофестивалю

Документальна стрічка «Добровольці Божої чоти» про бійців АТО отримала приз глядацьких симпатій на 13-у Гданському міжнародному фестивалі документального кіно.

«Приємно, що серед 24 стрічок у Гданську наш фільм отримав приз глядацьких симпатій. Світ поступово дізнається про всю правду, яка є на сході України», — зазначив один із режисерів Іван Ясній.

Переглядів: 822

Ціна Перемоги

22 червня — День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

Україна разом з Білоруссю були центральною ділянкою європейського театру воєнних дій у Другій світовій. Український народ зазнав величезних втрат і зробив свій великий внесок у справу розгрому фашизму. Тому горезвісна заява В. Путіна про те, що Росія могла б перемогти у війні навіть без України, є наругою над пам’яттю мільйонів полеглих українських воїнів й образою для ще живих ветеранів.

Народ України дав збройним силам СРСР 7 мільйонів бійців, що становило 23 відсотки особового складу Червоної армії. Кожен другий з них загинув на фронті, а кожен другий з тих, хто залишився живий, став на все життя інвалідом. Із численної армії партизанів і підпільників, які вели боротьбу з фашистами на території України, 59% були українцями. Багато українців брали активну участь у русі Опору в західноєвропейських країнах. Воїни-українці та уродженці України вписали безсмертні сторінки в історію Другої світової, показавши приклади ратного героїзму. Із 15 фронтів, що діяли в пері-од радянсько-німецької війни, більше половини очолювали маршали і генерали українського походження: С. Тимошенко, А. Гречко, А. Єременко, К. Москаленко, П. Жмаченко, Р. Малиновський, І. Черняховський, П. Рибалко, Г. Кулик, Д. Лелюшенко, М. Кирпонос, Ф. Костенко та інші.

Переглядів: 2049

Воював чи не воював?..

Весна 1944-го принесла Одеській області визволення від фашистських загарбників. Але поки настала та весна 44-го, були довгі роки життя у неволі. Хтось відступив, виїхав, а більшість залишилася на поталу ворогові, не відаючи про свою подальшу долю.

У кожному окупованому селі, містечку й місті для наведення нового порядку ставили старост, по-ліцаїв, бургомістрів, преторів, які вірно служили рейху. Свого часу ображені радянською владою, пограбовані й покалічені їхні душі сприйняли ворога як визволителя рідної землі. Та таких була мізерна частка серед усього багатонаціонального населення Одещини.

Переглядів: 773

Навіщо Путіну атомні авіаносці?

Чого сьогодні Росія найбільше потребує?

Якщо хтось вперто припускається тієї ж помилки і знову набиває собі наступну ґулю, росіяни кажуть, що «наступив на ті самі граблі». Їхня держава має таку кепську традицію, що, поринувши в імперські мрії, пробує запанувати над морями та океанами. Адже будує потужний військовий флот, котрий раз за разом виявляється непридатним або навіть небезпечним для власної країни.

Переглядів: 727

Доважок до страхового внеску

Накопичувальна система — не примха, а вимога часу

Зрілість громадянського суспільства визначається його ставленням до дітей та пенсіонерів. Зважаючи на це, побудова фінансово стабільної та соціально справедливої пенсійної системи — одне з найважливіших завдань органів державної влади. Забезпечення гідних пенсійних виплат — обов’язок українських політиків.

Як сегмент фінансового сектору пенсійна система акумулює значні фінансові ресурси від обов’язкових платежів підприємств, громадян, коштів держбюджету та інших передбачених чинною законодавчою базою надходжень.

Переглядів: 1296

На 10 випускників ВНЗ – одне робоче місце

Випускники вишів, отримавши освіту, стикаються з проблемою працевлаштування. Роботодавці бажають бачити у своєму штаті співробітників з досвідом роботи. При цьому компанії внаслідок кризи скорочують витрати на стажувальні та освітні програми для молоді. В результаті молодим фахівцям ніде отримати перший досвід роботи. Конкуренція на одне робоче місце серед випускників ВНЗ зростає і сьогодні становить майже десять кандидатів. Такі дані оприлюднив міжнародний кадровий портал HeadHunter Україна.

Молодіжне безробіття ускладнюється економічними негараздами в країні. Криза диктує бізнесу необхідність оптимізації витрат. Минулий рік показав кілька основних тенденцій: компанії скорочували витрати на освітні та стажувальні програми для молодих фахівців без досвіду роботи і студентів, відбувалося укрупнення вакансій і зниження заробітної плати новим співробітникам порівняно з їх попередниками.

Переглядів: 1006

Сага про Аджидер-Овідіополь

Серед різноманітних краєзнавчих видань нинішнього року помітною подією, на нашу думку, є книга «Аджидер-Овидиополь: очерки по археологии и истории города и крепости» колективу авторів у складі С.С. Аргатюка, В.В. Левчука, І.В. Сапожникова, що вийшла окремим томом (т. 41) у багатотомній серії «Праці Державного архіву Одеської області», надрукованим, на жаль, лише російською мовою.

Ця монографія — результат копіт-кої роботи з вивчення майже 2500-літньої історії Овідіополя (Аджидера) — від античних часів до середини XIX століття. Авторам вдалося проаналізувати маловідомі археологічні матеріали і знахідки кінця XVIII — XIX століть, а також публікації рідкісних архівних документів. Вони оприлюднили та ввели в науковий обіг результати досліджень Нижньодністровської археологічної експедиції Інституту археології НАН України за 2013 рік. Справді вражає кількість оброблених довідкових матеріалів, дбайливо оформлені копії старовинних планів фортеці, міста та його околиць, добірка портретів історичних діячів, так чи інакше пов’язаних з історією Овідіополя. Кожен, хто цікавиться минувшиною Північного Причорномор’я, відкриє для себе цікаву сторінку з археології та етнографії краю, історичного одягу, притаманного тим чи іншим народам, що здавна мешкали і мешкають на теренах Одещини. Захоплюють матеріали з історії мореплавства і суднобудування на Чорному морі, зовнішній вигляд мужніх козаків та старшини, рядових та офіцерів різного роду військових та моряків.

Переглядів: 1154

Козаки-підводники

Нинішнього літа сповнюється 420 років видатній події — першому в світовій історії застосуванню підводних човнів запорозькими козаками. Це сталося під час штурму турецької фортеці Синоп у 1595-у.

Про цю подію залишив спогади французький монах-єзуїт Р. Фурньє після відвідання Константинополя у 1595 році: «Тут мені розповідали зовсім незвичайні історії про напад північних слов’ян на турецькі міста й фортеці. Вони з’являлися несподівано, піднімалися просто з дна моря і наводили жах на варту і всіх берегових жителів. Мені й раніше оповідали, ніби слов’янські воїни перепливають море під водою, але я вважав це за вигадку. Тепер же я говорив з тими людьми, які були свідками підводних набігів слов’ян на турецькі береги».

Переглядів: 783

Три кольори мої...

Мистецький пафос від Степана Химочки

Несподіваний дзвоник на мій мобільний. На екрані висвітлюється знайоме прізвище. Радію і вітаю нашого чудового художника Степана Івановича, який після майже річної перерви знову приїхав на Батьківщину із підмосковних Химок — міста, такого співзвучного з його прізвищем. «Володю, ти прийдеш на мою виставку в Літературний музей?..»

Прийшли друзі, шанувальники творчості, колеги, мистецтвознавці. Ось уважно розглядає доробок майстра мистецтвознавець Володимир Островський. Дивуюся, адже він добре знає твори Химочки, і все ж відкриває для себе кожного разу щось нове, тим більше що на виставці (а це 58 робіт) багато етюдів 1960-х років, коли, власне, закладалася основа індивідуального стилю Химочки-живописця.

Переглядів: 698

Під заборону потрапляють...

Що вважається пропагандою комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні?

Як відомо, з 21 травня 2015 року діє заборона на пропаганду кому-ністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборона пропаганди їхньої символіки.

Переглядів: 782

Про розрив двох світів

Видавництво «Фоліо» запрошує на презентацію роману-концерту Антіна Мухарського та Ореста Лютого 18 червня 15.00 «Книжковий супермаркет» (м. Одеса, вул. Буніна, 33).

Антін Мухарський. Письменник, арт-куратор, галерист, телеведучий. Засновник Союзу вольних художників «Воля або смерть» та мистецької платформи «Український культурний фронт». Народився, живе та працює в Києві. Розлучений. Багатодітний батько.

Переглядів: 742

Єдність і мир через мистецтво

Учора в Одесі розпочався другий міжнародний музичний фестиваль «Black sea music fest», який триватиме до 26 червня.

Заснований торік, цей фестиваль справді поклав початок новій музичній традиції в Одесі. Ідея проекту належить художньому керівникові та головному диригенту Національного одеського філармо-нійного оркестру, народному артистові України Хобарту Ерлу. Й ось уже вдруге втілення цієї культурної ініціативи стало можливим завдяки сприянню та фінансовій підтримці Сергія Гриневецького. Підтримавши ідею фестивалю, він визначив головну його мету — єдність і мир через мистецтво і культуру.

Переглядів: 936

Невідомі водойми України

15 унікальних озер, водоспадів, каньйонів і заток

Коли збираємося у подорож, нам хочеться відшукати незвідані місця, яких не торкнулася цивілізація. Приємно, що Україна може похвалитися віддаленими куточками, що зберігають свою первозданну красу.

Буцький каньйон

Біля села Буки, Маньківський район, Черкаська область

Буцький каньйон заслужено називають одним з найкрасивіших місць Центральної України. Його кам’яні береги, вік яких оцінюють у 2 мільярди років, нависають над стрімкою річкою Гірський Тікич. Це місце вже давно облюбували альпіністи. Звивистий і довгий Буцький каньйон починається біля двометрового перекату колишньої греблі ГЕС, який у народі йменують водоспадом Вир. Тут можна побачити мальовничі руїни, що залишилися від старого водяного млина, збудованого у ХІХ столітті. Милуватися околицями каньйону можна біля самої води, влаштувавши пікнік або залишившись тут з наметом на нічліг.

Переглядів: 816

Що шукаємо у мережі?

Команда одеської філії пошукової системи «Яндекс» оприлюднила звіт про те, чим цікавляться одесити і жителі регіону в Інтернеті, які питання і якою мовою ставлять. Що запитують «за Одесу», розповіли і показали на спеціальній прес-конференції в регіональному офісі компанії.

Одесою та Одеською областю цікавиться не лише місцевий люд, а й жителі з інших, переважно найближчих, регіонів. Наші сусіди з Миколаєва і Херсона найчастіше переймаються тим, як добратися до Одеси, вартістю квитків на за-лізниці та автотранспорті. Вони ж запитують і про вищу освіту в нашому місті, передусім про медичний та морський університети.

Переглядів: 1361

«Росте черешня в мами на городі...»

Усі ми з дитинства любимо черешню, а в чому полягає її користь, знає не кожен. Окрім приємного смаку, як відзначають дієтологи, черешня має багатий вітамінний склад. Унікальні корисні властивості цієї ягоди відомі з давніх часів. У ній міститься багато вітамінів — A, B1, B2, E, PP, яблучної кислоти, пектину, флавоноїдів, а також достатня кількість таких мікро-елементів, як фтор, кальцій, магній, залізо, йод, мідь, фосфор. Таким чином, вживаючи черешню, ми зміцнюємо імунітет, благотворно впливаємо на нирки, шлунково-кишковий тракт, якість крові і стінки судин. Ягода має сечогінну і загальнозміцнюючу властивості.

Плоди черешні можуть бути темно-червоними, рожевими і жовтими. У темно-червоних ягодах більше антоцианів, а в світлих — бета-каротину. Кислі плоди містять більше вітамінів та органічних кислот, а солодкі — глюкози. Темні ягоди допомагають при закрепах, хворобах кишечника, деяких захворюваннях крові і судин.

Переглядів: 19075

«Клубніка» і «полуниця» – дві великі різниці

З приходом тепла в продажу і на столі з’являються ягоди: черешні, потім — вишні, а також лісові — суниці, полуниці.

Південь бідний на ліси, тому лісових ягід навіть на базарі не зустрінеш. Зате багато тих, які називають «клубнікою» і перекладають українською як «полуниця».

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net