№ 45 (21617) четвер 11 червня 2015 року

Переглядів: 899

Міхеіл СААКАШВІЛІ: «Я вірю: все можна змінити»

/_f/2015/045.jpg Саме таку програму дій окреслив новопризначений голова Одеської обласної державної адміністрації Міхеіл Саакашвілі на своїй першій прес-конференції, що відбулася у вівторок, 9 червня, у Будинку прийомів у Санаторному провулку, де тимчасово оселився разом зі своєю командою.

Нам ніколи зволікати: час  дорогий,  тому кожна моя хвилина на цьому посту буде присвячена перебудові влади. Ми повинні звільнити одеситів від безсердечності владних структур і назавжди покінчити з хабарництвом, корупцією та криміналом, наголосив Міхеіл Саакашвілі і додав, що він — безпартійний, у нього нема зв’язків з жодним місцевим кланом, з жодною бізнес-групою, тому бере на себе відповідальність покінчити з хабарництвом на всіх рівнях. Ми будемо прислухатися до громади. Ми перебудуємо бюрократичний апарат таким чином, щоб влада служила народові. Діяти потрібно активно, рішуче, швидко.

У голови облдержадміністрації є план дій на 50 днів, на 100 днів і план розвитку Одещини на най-ближчі шість місяців.

Перший важливий крок нового керівника — відкритий конкурс на голів усіх 26 районних держадміністрацій. Усі нинішні керівники РДА будуть звільнені, і шляхом відкритого конкурсу кожен район отримає нового очільника. «Я сподіваюся, що це будуть нові люди. Ми знаємо, що деякі керівники по 20—25 років не сходять зі сцени. Шляхом відкритого конкурсу ми будемо знаходити нових керівників. Нові освічені люди різного віку та професій можуть взяти участь у  відкритому конкурсі, інформація про який незабаром з’явиться на сайті Одеської обласної держадміністрації», — зазначив Міхеіл Саакашвілі.

Переглядів: 792

Більше не стратегічний партнер

Депутати Європейського парламенту прийняли резолюцію, якою визнають, що Росія внаслідок своїх дій у Криму та на Сході України більше не може вважатися стратегічним партнером ЄС. Як повідомив у Twitterі євродепутат Яцек Саріуш-Вольський, за прийняття резолюції проголосували 494 депутати, проти — 135.

Європарламент зазначає, що пряма та непряма участь Росії у збройному конфлікті в Україні та незаконна анексія Криму разом з порушенням територіальної цілісності Грузії, економічним тиском і політичною дестабілізацією ситуації у європейських сусідів є навмисним порушенням демократичних принципів і фундаментальних цінностей та міжнародного права. «У цьому контексті ЄС не може розглядати повернення до «справ, як завжди» і не має іншого вибору, як провести критичну переоцінку своїх відносин з Росією...» — йдеться у документі.

Переглядів: 787

Крок до помісної церкви

На спільному засіданні комісій Української автокефальної православної церкви (УАПЦ) та Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) підписано документ, в якому йдеться про майбутнє об’єднання в єдину Помісну православну українську церкву.

Зокрема зазначається, що на засіданні, яке відбулося в Михайлівському Золотоверхому монастирі 8 червня, прийшли до висновку, що для об’єднання необхідно скликати об’єднаний собор. Згідно з текстом підсумкового рішення, представники УАПЦ і УПЦ КП до 30 червня цього року мають домовитися про скликання собору.

Переглядів: 797

Звільнити аграріїв від корупційного тиску

Перша робоча поїздка Міхеіла Саакашвілі на Одещині відбулася на експериментальні поля Селекційно-генетичного інституту — Національного центру насіннєзнавства та сортовивчення. Голова облдержадміністрації разом зі своєю командою, керівниками районів та представниками великих зернових підприємств ознайомився з передовими досягненнями вітчизняної аграрної науки та оглянув нові сорти пшениці, які широко використовуються в нашому краї і навіть у зарубіжжі. Не обійшлося і без критики.

На експериментальних полях Селекційно-генетичного інституту новий очільник ОДА зустрівся з аграріями регіону. Місцеві господарі зі знанням справи знайомили його з роботою сільськогосподарського сектору і хвалилися виведеними на Одещині найкращими сортами пшениці — стійкими до спеки і посухи. Крім удосконалених сортів, пишатися селекціонерам ще є чим. Адже із 20 мільйонів тонн зерна, які реалізує Україна на зовнішньому ринку, 25% припадають саме на Одеський регіон. «Це дуже серйозний експортний потенціал. Ми маємо і ведемо двосторонні програми співпраці з багатьма країнами. Сьогодні наші сорти є в Туреччині. На 87% ними забезпечується Молдова, Азербайджан. Досить цікаві у нас зв’язки з Узбекистаном, Туркменістаном, з Росією», — зазначив під час зустрічі з Міхеілом Саакашвілі директор Селекційно-генетичного інституту В’ячеслав Соколов. Деякі з нових сортів пшениці є і в Грузії.

Переглядів: 864

Як відродити Україну?

Іде війна. Це питання не на часі, але дехто не має терпцю і забіга наперед. Ці нетерпеливці змушують мене відгукнутися.

Відроджувати Україну треба так, як її нищили — московщили. А московщили так: уся адміністрація, шкільництво, армія, церква, ЗМІ були неукраїнські, і це змушувало українців московщитися. Москва не закликала українців позбуватися комплексу меншовартости і московщитися. Це була б марна праця. Москва поставила українців у такі обставини, що, куди не подайся, треба знати московську мову. І то не просто знати, а володіти нею, як рідною. І цей метод дав результат. Москва досягла свого за три з половиною століття.

Переглядів: 750

Недосяжний Тарас Шевченко

Соціологічна група «Рейтинг» продовжує спеціальний проект «Народний ТОП», який складається із серії досліджень з визначення кращих з кращих.

Особливість методу полягає в тому, що респонденти не отримують жодних списків чи підказок, а висловлюють свою думку винятково за допомогою відкритих питань, називаючи власні варіанти.

Переглядів: 4839

Безпекові протиріччя

Більше половини громадян країн НАТО (57%) виступає за вступ України до Альянсу. А от за надання Україні зброї виступає менше половини опитаних — 41%. Водночас у дослідженні не зазначається, яка частка респондентів виступає проти членства України в Альянсі та постачання їй зброї, — повідомляє сайт «Європейська правда», посилаючись на результати дослідження, проведеного Pew Research Center.

Як свідчать дані опитування, найбільше підтримують членство України в НАТО громадяни Канади (65%), США (62%), Польщі (59%), Іспанії (57%) та Великої Британії (57%). Найменша підтримка — серед мешканців Німеччини (36%) та Італії (35%).

Переглядів: 797

Руслан СИДОРОВИЧ: «Жодної федералізації точно не буде»

Член Конституційної комісії Руслан Сидорович — адвокат із двадцятирічним стажем. У сфері його професійних інтересів — реформа суду, децентралізація та розширення повноважень адвокатури разом із підняттям професійної відповідальності судових захисників. Народним депутатом у жовтні минулого року Руслан Сидорович став уперше. №21 у списку «Самопомочі» дозволив йому без проблем пройти до Верховної Ради України і змінити роботу у власній адвокатській компанії на один із 423 депутатських значків.

За нетривалий час роботи у ВР Сидорович встиг стати членом парламентської коаліції, увійти до складу Комітету з питань правової політики і правосуддя, спільно з колегами-депутатами очолити міжфракційне депутатське об’єднання «Депутатський контроль» (основна мета — боротьба з корупцією на всіх рівнях) та долучитися до роботи відразу декількох комісій та експертних груп (з питань виборчої, судової реформ, змін до Основного Закону тощо).

Переглядів: 758

Села вимирали, а сільрад більшало...

У процесі обговорення проектів перспективних планів формування спроможних громад часто звучать питання щодо структури, чисельності службовців майбутніх органів місцевого самоврядування, скорочення персоналу тощо. Відповідь є в Концепції реформування місцевого самоврядування, і вона базується на статті 6 Європейської хартії місцевого самоврядування. Там, зокрема, зазначено, що «місцева влада має можливість визначати свої власні внутрішні адміністративні структури з урахуванням місцевих потреб і необхідності забезпечення ефективного управління».

Отже, питання структури і чисельності органів місцевого самоврядування — компетенція не уряду, а відповідних місцевих рад. Крім цього, необхідно підсилити можливості місцевих рад, визначати умови та рівень оплати праці службовців своїх виконавчих органів. Такі норми увійдуть в нове законодавство про місцеве самоврядування. Про це сказав заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В’ячеслав Негода.

Переглядів: 4458

Евалдас ГУСТАС: «Наша дорога була схожою на українську»

Засідання 16-ї Міжурядової українсько-литовської комісії з питань торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва відбулося 2 червня в Одесі. Делегацію Литовської Республіки очолював міністр господарства Евалдас Густас (на знімку). Він люб’язно погодився відповісти на запитання «Чорноморських новин».

Переглядів: 1494

Для проривів потрібні довгі гроші

Українські роботодавці готують альтернативний урядовому довгостроковий план розвитку України, для реалізації якого планують залучити близько 300 млрд доларів інвестицій.

На з’їзді Федерації роботодавців України, який про-йшов у Києві під девізом «Україна завтра», зібралися більше 200 власників і керівників українських підприємств — делегатів, що представляють інтереси 8,5 тисячі великих, середніх і малих підприємств, на яких працюють більше 5 мільйонів осіб.

Переглядів: 726

Лічильник має ставити облгаз

Арсеній Яценюк вимагає штрафувати і позбавляти ліцензій облгази, які не забезпечують громадян безкоштовними лічильниками.

«Вимагаю від Національної комісії з регулювання енергетики і комунальних послуг відбирати ліцензії і штрафувати ті облгази, які не виконують свою функцію і не забезпечують безкоштовно лічильниками громадян України», — підкреслив прем’єр-міністр на недавньому засіданні уряду.

Переглядів: 2037

Без фальші й словесної потерухи

Чи багато ми знаємо людей з великої літери? Кажу не про таких героїв, як О. Стаханов, який у досягненні рекорду з видобутку вугілля приховав допомогу інших шахтарів-«невидимок» і тим самим створив образ штучно ідеалізованого героя праці в СРСР. Кажу не про того нещасного, який стрибнув у трактор на палаючому полі заради порятунку техніки і якому дали звання Героя СРСР посмертно, створюючи посил, що життя людське цінується дешевше від залізяки. Кажу не про ту жінку-героя, що в блокадному Ленінграді зберегла «для наступних поколінь» музей хліба, незважаючи на моління тих, хто помирав, дати їм засохлу скоринку, і виявила тим самим вражаючу непохитність та жорстокість...

Переглядів: 721

День милосердя для Настусі

Відомий джазмен і президент Клубу високої музики Юрій Кузнецов та організатори Одеського джазового фестивалю розпочинають у місті нову добру  традицію — День милосердя, який буде відзначений благодійним концертом під відкритим небом. Мета — зібрати гроші на допомогу землякам, що потребують її негайно.

12 червня з 18.00 до 22.00 в ротонді Міського саду на всіх, хто відчуває в собі хоч часточку милосердя до людей і любить музику  open-air, чекає чудовий концерт. Вхід — вільний, але організатори, серед яких і благодійний фонд «Промінець надії», пропонують усім прийти з грошима, щоб передати їх на лікування семирічної одеситки Насті Калейнікової.

Переглядів: 875

Музика врятує світ

На завершальній стадії концертного сезону 2014—2015 років, 17, 23 та 26 червня, в Одеській обласній філармонії відбудеться Другий міжнародний музичний фестиваль Black sea music fest.

Це масштабне музичне дійство, що популяризує кращі зразки класичного мистецтва, започатковане в нашому місті у 2014 році народним артистом України, художнім керівником і головним диригентом Національного одеського філармонійного оркестру Хобартом Ерлом за благодійної підтримки відомого громадського діяча Сергія Гриневецького.

Переглядів: 764

З редакційної пошти

Номенклатура-2015

Немовби літ останніх не минуло,
Немов народ і не перемагав,
Бо знову річку затягнуло мулом
І чути жаб, і дуже чути гав.

Прийшов до тями клас
номенклатури
З жадобою в очицях і руках,
Разом с синами знов будують мури,
Завдання розписавши по роках.

Переглядів: 755

Черга віртуальна – місця реальні

Інтернет-центр Арцизької районної бібліотеки стає дедалі затребуванішим і розширює свою базу користувачів. Недавно вона поповнилася цілою армією молодих батьків, які претендують на місце в дитячому садку для своїх малюків.

Як з’ясувалося, стати на чергу в дошкільний заклад, навіть вміючи користуватися комп’ютером та інтернетом, не всім батькам під силу. Допомогла вирішити цю проблему сучасна районна бібліотека.

Переглядів: 835

Щастя чути цей прекрасний світ

Як правило, ми лише тоді усвідомлюємо значущість і важливість наших простих фізіологічних можливостей, коли втрачаємо їх. Навіть частково.

За даними медичної статистики, щороку в нашій державі кількість людей, які набувають патологій органів слуху, збільшується на 15—20 відсотків. Про причини втрати слуху та про те, як зберегти нам з вами щастя чути цей прекрасний світ, повний гармонії звуків, говорили досвідчені медики: Людмила Загайнова, завідуюча сурдологічним кабінетом обласної клінічної лікарні, лікар вищої категорії, провідний отоларинголог-сурдолог управління охорони здоров’я облдержадміністрації, та Наталя Фуркевич, обласний сурдопедагог. Зустріч із профільними спеціалістами відбулася у прес-клубі «Слово».

Переглядів: 781

Переїдання від недосипання

Низька якість нічного сну може негативно позначитися на виконанні щоденних обов’язків і зумовити надмірне споживання їжі. Це стосується як дорослих, так і дітей, ствер-джують американські дослі-дники з Університету Небраски—Лінкольна.

Дослідження засвідчило, що порушення сну впливає на гормон, який керує апетитом, і саме через стрес, пов’язаний з недосипанням, збільшується апетит для компенсації нестачі енергії. Ці фактори впливають на кількість їжі, яку людина спожила за день.

Переглядів: 747

Правильно оформлені документи – запорука приємної подорожі

Розпочався період літніх канікул школярів. Як показує практика, значна кількість сімей планує улітку відпочинок своїх дітей за кордоном, як у складі організованих груп, так і відправляючи їх «на літо» до своїх родичів у сусідні країни.

Зазвичай такі подорожі залишають у малечі гарні спогади та заряджають енергією на весь наступний навчальний рік. Та нерідко мандрівка може закінчитися ще на кордоні нашої держави через те, що батьки завчасно не подбали про правильне оформлення всіх необ-хідних документів для виїзду неповнолітніх.

Переглядів: 781

Перший педіатричний амбуланс

Із червня на базі обласного консультативно-діагностичного центру (Одеса, вул. Суднобудівна, 1) відкрився педіатричний амбуланс (дитячий кабінет), де щодня, навіть у вечірній час та у вихідні, з 8-ї ранку і до 22.00 надається кваліфікована консультативно-діагностична допомога дітям у віці від 3 до 18 років, які мешкають як в обласному центрі, так і на території Овідіопольського та Біляївського районів. Втім, запевняють, що тут не відмовлять нікому, навіть якщо дитина з іншого району, області чи й країни.

Про це під час презентації дитячого кабінету розповів начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації В’ячеслав Полясний.

Переглядів: 710

Корупційна гідра – вбивця заповідної землі

Відповідно до статті 30 Закону України «Про природно-заповідний фонд» на території заповідних урочищ забороняється будь-яка діяльність, що порушує природні процеси, які відбуваються у природних комплексах, включених до їх складу.

Виняток з цього закону зроблено тільки для корупційних гідр в заповідному урочищі «Дністровські плавні», яке було створене ще 1 жовтня 1993 року. Цей виняток зроблено з волі колишнього начальника управління екології в Одеській області А. Яцкова та його оточення. Він кілька років тому приїхавши з Донецька і перебуваючи при владі «золотого століття Януковича», протиправним методом захопив 1 га заповідної землі урочища «Дністровські плавні», вище від Одеського питного водозабору. На цих землях збудував котедж, басейн, величезний причал, при цьому знищивши уні-кальний заповідний куточок.

Переглядів: 690

Надія для океану

20-річний Бойан Слат — засновник і генеральний директор природоохоронного фонду The Ocean Cleanup (Нідерланди) — оголосив про свою готовність запустити у 2016-у унікальну систему очищення Світового океану від пластикового забруднення. Він зазначив, що перші випробування системи мають відбутися біля берегів японського острова Цусіма, повідомляє http://zaxid.net.

Концепція Бойана Слата полягає у побудові платформи разом з системою поплавців — своєрідних «воріт», що будуть ловити сміття і завдяки силі течії автоматично доставляти його на платформу. Винахідник переконаний, що це вирішить відразу кілька проблем: якщо виловлювати сміття за допомогою звичайних мереж, то малогабаритне залишається на воді. З іншого боку, дрібні сітки здатні впоратися з цим завданням, але вони разом із сміттям виловлюють і жителів океану.

Переглядів: 768

«Новий відлік» для переселенців

Цими днями БФ «Impact Hub Odessa» у партнерстві з Радою підприємців Одеси та БФ «Карітас Одеса УГКЦ» за підтримки міжнародного фонду «Відродження» представили проект підтримки малого бізнесу та самозайнятості внутрішньо переміщених осіб «Новий відлік».

Мета програми — сприяння працевлаштуванню внутрішньо переміщених осіб, створення можливостей для започаткування і розвитку ними власного бізнесу.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net