Переглядів: 887

Архітектура сучасної безпеки

У вівторок в Одесі відбулася друга студія «Чорноморсько-Балтійського форуму безпеки і співпраці». Тема: «Архітектура сучасної безпеки країн басейну Чорного моря та роль НАТО в її збереженні». Вітчизняні й зарубіжні експерти торкнулися проблем безпеки у регіоні та перспективи членства України у Північноатлантичному альянсі.

Серед присутніх — громадські діячі, студенти, журналісти, викладачі та курсанти факультету Військово-Морських сил Одеської національної морської академії.

«За масштабами військової присутності у регіоні перевага належить Росії за рахунок її Південного військового округу, військових баз в Абхазії, Південній Осетії, Криму та Придністров’ї. Проте за рівнем бойових потенціалів в акваторії Чорного моря перевага — на боці НАТО. Таким чином, сьогодні у Чорноморському басейні встановлений баланс сил», — вважає голова Інституту стратегічних досліджень та прогнозів трансатлантичних процесів Олександр Захарія. При цьому експерт зазначив, що через анексію Криму та конфлікти в Україні і Грузії Росія зазнала грандіозної геополітичної поразки.

З доповіддю про можливість референдуму щодо вступу України до НАТО виступив голова громадської організації «Одеський регіональний комітет «Україна — НАТО» Володимир Геник. Експерта непокоїть відсутність чіткої позиції української влади щодо членства країни в Альянсі. «Сьогодні вже більша частина нашого суспільства виступає за приєднання України до Північноатлантичного альянсу. Час винести це питання на всеукраїнський референдум для остаточного підтвердження безпекового та цивіліза-ційного вибору України», — наголошує Володимир Геник.

Про безпеку Центральної Європи після змін у Чорноморському регіоні слухачам розповів керівник Інституту безпеки й оборони Військової академії збройних сил Словацької Республіки Іво Самсон.

Кандидат історичних наук, доцент Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова Андрій Поспєлов представив учасникам форуму рукопис книги «Оборонно-промисловий комплекс України в умовах гібридної війни».

В обговоренні взяли також участь Генеральний консул Республіки Польща в Одесі Даріуш Шевчик, віце-консул генерального консульства Грузії в Одесі Іраклій Абесадзе та торговий радник Генерального консульства Румунії в Одесі Думитру Кереги.

Організаторами форуму виступили Інститут стратегічних досліджень та прогнозів трансатлантичних процесів та Одеський регіональний комітет «Україна—НАТО». Захід відбувся за сприяння Центру інформації і документації НАТО в Україні.

Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net