Переглядів: 738

Більше терміналів – нижчі ставки

У вівторок, 2 червня, Одеський морський торговельний порт відвідала іноземна делегація, до складу якої увійшли директори ЄБРР від 10 країн і двох європейських структур — штаб-квартири ЄС та Європейського інвестбанку.

Метою такого представницького десанту було ознайомлення з тим, як реалізується інвестиційний проект будівництва зернового терміналу компанії «Бруклін—Київ» і які загальні перспективи розвитку Одеського порту.

Генеральний директор «Бруклін-Київ» Юрій Губанков розповів про розвиток підприємства та провів екскурсію акваторією. Глава делегації Пол Флаандерен, відповідаючи на запитання журналістів, утримався від прямих відповідей щодо вкладення коштів, але пообі-цяв, що всі рішення прийматимуться на основі уважного аналізу». Він також розповів, що в рамках нинішнього планового візиту в Україну директори ЄБРР мають намір зустрітися з кількома потенційними клієнтами банку, зокрема представниками компаній «ТІС» та «Агроф’южн».

Нагадаємо, у липня 2014-го була підписана тристороння кредитна угода між ЄБРР, ТОВ «Бруклін-Київ» і компанією Louis Dreyfus Commodities про виділення позики в сумі 60 млн дол. США на будівництво та розвиток зерноперевалочного терміналу потужністю 4,5 млн т за рік на Андросівському молу Одеського порту. Наразі із зазначеної суми профінансовано 27 млн дол. Перша черга терміналу запущена в експлуатацію в жовтні 2013 року. Через її потужності вже відвантажено на судна 1,5 млн т зернових. Триває будівництво другої та третьої черг.

Як зазначив Юрій Губанков, «будь-який термінал, що будується, — це створення конкуренції. Звісно, ціни на перевалку падатимуть. В Європі вона становить 5 — 7 доларів за тонну, в Україні ця цифра вдвічі вища. Вся ця різниця лягає безпосередньо на сільгоспвиробника. Чим більше зернових терміналів, тим нижчі ставки на перевалку і вигідніше для виробників зерна. А в цілому це сприяє зміцненню економічної безпеки країни».

Гендиректор ТОВ «Бруклін-Київ» також повідомив, що на даний час зерновий термінал, що будується на Андросівському молу, «проінвестований на 76 млн дол. США». Фінансова віддача від експлуатації першої черги терміналу — це додаткові 80 млн грн податків у бюджет і 2 млн дол. додаткових портових зборів.

Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ.

 

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net