Переглядів: 807

Не таке страшне ОСББ, як здається

Багато хто з нас, мешканців квартир, як правило, отриманих свого часу від держави, все ще сподівається, що в найближчому майбутньому хтось неодмінно проведе капітальний ремонт будинку: перекриє дах, засклить вікна, пофарбує давно облуплені стіни у під’їздах. Даремні очікування! Тут або самим метикувати, як самотужки виконати такі роботи (залатати свій шмат даху чи підфарбувати стіни біля вхідних дверей до власної квартири), що загальної картини розрухи, самі розумієте, не змінить, або ж створювати ОСББ — об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, щоб усі ці роботи виконати разом, спільним коштом.

Щоправда, дехто й досі помилково вважає, що його власність — це лишень метри квартири, тоді як ви, шановні, насправді є також співвласниками і ліфта, і під’їзду, і горища з підвалом, і прибудинкової території. Якщо ви господар, то мусите дбати і про все інше, а не лише про свої любі серцю квадратні метри.

Обізнані люди підказують, що  краще все ж таки об’єднуватися, адже держава заохочує такі ініціативи, підтримуючи їх фінансово.

Принагідно нагадаємо, що ОСББ — орган для прийняття колективних легітимних (мають юридичну силу) рішень. При цьому воно керує лише спільним майном співвласників домівки  (горища, підвали, ліфти, сходи, комунікації, придомова територія тощо),  не зазіхаючи на приватну власність.

Усі рішення в ОСББ приймаються колегіально за допомогою демократичних процедур і спеціальних органів, обраних всіма співвласниками багатоквартирного будинку. Якщо обрані правління ОСББ та контрольно-ревізійна комісія працюють погано, їх завжди можна переобрати. Рішення ОСББ є обов’язковими для всіх мешканців будинку.

При цьому не слід забувати, що ОСББ — не альтернатива ЖЕКу, адже житлово-експлуатаційна контора має право лише надавати послуги і не може ухвалювати жодного рішення щодо власності.

Яка вигода від ОСББ громадянам? Велика, адже: вони стають власниками майна та приміщень загального користування в будинку; мають можливість створити власну управлінську структуру для вирішення проблем утримання будинку; мають можливість покращити фізичний стан будинку й умови проживання у ньому; отримують механізм для розв’язання проблем спільного проживання у будинку; мають можливість контролювати якість робіт у будинку; розширюють можливості для щоденного спілкування мешканців; мають реальні важелі впливу на порушників загальних домовленостей; обирають підрядників для поліпшення якості утримання будинку і скорочення загальних витрат; контролюють використання кварт-плати, видатків на утримання будинку та прибудинкової території, дотацій і субсидій; можуть контролювати безпеку проживання у будинку та використання прибудинкової території; можуть здавати в оренду місця загального користування з метою отримання прибутку для компенсації витрат.

До слова, у Держенергоефективності створено сall-центр для надання населенню, ОСББ та ЖБК роз’яснень щодо отримання державної підтримки на впровадження енергоефективних заходів. Фахівці сall-центру надаватимуть консультації про порядок отримання компенсації за кредитами, взятими на придбання твердопаливних або електричних котлів, енергоефективних матеріалів та обладнання.

Звертатися можна щоденно з 09.00 до 17.30 за тел. (044) 292-32-57 та на e-mail: energoefect@saee.gov.ua.

Цікавтеся, приміряйтеся, радьтеся із сусідами. Справа-бо вигідна! І все не так складно, як здається на перший погляд.

Підготувала Яна СТАСІНА.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net