Переглядів: 625

Петрас ВАЙТЕКУНАС: Не даруйте Путіну те, що йому не належить

«Європа не була готова до військового конфлікту між Україною і Росією. 24 останні роки на Заході не бачили, або не хотіли бачити, проблеми Росії. Хоча наша держава неодноразово закликала своїх європейських колег: не ідеалізуйте Росію! В результаті ми не змогли добитися дотримання з боку РФ підписаних нею ж міжнародних угод і не змогли уникнути російської агресії проти України», — зауважив колишній міністр закордонних справ Литви Петрас Вайтекунас під час Євроатлантичного молодіжного безпекового форуму в Одесі.

А дипломат припустив, що в Європі не до кінця розуміють стратегічну роль України для європейської та глобальної політики.

«Маю пораду для українців: не даруйте Путіну російську мову — вона йому не належить і нею спілкуються не лише прихильники «руського міра». Не даруйте Путіну перемогу у Другій світовій війні — в боях з нацистськими агресорами українців загинуло не менше, ніж росіян. І не даруйте Путіну антиросійську істерію — не треба ненавидіти росіян, адже більшість з них просто була вміло ошельмована Путіним», — наголосив Петрас Вайтекунас.

У свою чергу посол Литви в Україні Марюс Януконіс підкреслив, що в АТО Україна захищає не лише свою територію, але й усю систему європейських цінностей.

Екс-міністр закордонних справ Володимир Огризко закликав представників Північноатлантичного альянсу бути послідовнішими в підтримці України, адже лише «стурбованістю, великою чи навіть великою-великою стурбованістю, апетити агресора не зменшити».

Щодо самого форуму, організаторами якого виступило Посольство Литви в Україні за сприяння Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова, міністерств освіти і науки, молоді та спорту, то він, на думку гостей та ініціаторів, повинен допомогти молоді південних областей України дізнатися більше про НАТО й посприяти розвінчанню міфів про альянс, нав’язаних російською пропагандою.

«Подібний форум — це елемент контрдії в інформаційній війні з Росією. Стереотипи щодо НАТО можна зруйнувати лише ефективним інформуванням, для чого Міністерство освіти і науки підписало меморандум про співпрацю з Центром інформації та документації НАТО наприкінці минулого року. В нинішній війні наша зброя — не лише кулемети, танки чи гармати, але й знання. Якщо буде референдум щодо підтримки вступу України в НАТО, українці мають чітко розуміти, за що вони голосують, розуміти, що Альянс — це не «агресивний військовий блок», а єдина ефективна система глобальної безпеки», — зазначив радник міністра освіти і науки Сергій Пархоменко.

За матеріалами Центру зовнішньополітичних досліджень О.Р.А.D.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net