Не той час, щоб продавати землю
Педалювання питання запровадження ринку землі у кризовий період, який наразі переживає Україна, не тільки не по-господарськи, а й злочинне. Таку думку на презентації програми дій соціальної платформи «Важливий кожен» висловила президент Міжнародного гуманітарного фонду Ірина Верещук.
«Те, що сьогодні відбувається із землею, і те, що сьогодні педалюється питання ринку землі, я вважаю, що в час кризи є злочинним», — сказала вона, додавши, що наразі лише 18 відсотків усіх земель у державі перебувають під юрисдикцією органів місцевого самоврядування, а решта — це державні землі, в тому числі резерву та запасу, якими незрозуміло як і хто розпоряджається.
На переконання Ірини Верещук, продажу землі не можна допускати ще й тому, що це наш стратегічний запас. «У нас не залишилося більше нічого, що могло б зробити нас конкурентоспроможними, окрім агропродукції», — вважає вона.
Ірина Верещук також акцентувала увагу на тому, що у разі запровадження ринку землі скупити її зможуть тільки латифундисти, а пересічні громадяни не матимуть змоги платити «по тисячі доларів і більше за гектар».
З думкою президента Міжнародного гуманітарного фонду погодився й екс-в.о. голови Національного банку України Борис Марков. «Зараз не той час, щоб продавати землю. А якщо й буде продаж, якщо вже не втримаємося, то, по-перше, тільки громадянам України і, по-друге, з обмеженням максимального розміру наділу десь у межах 500 гектарів, не більше», — вважає він.
Свою точку зору Борис Марков аргументував тим, що латифундії з господарської точки зору неефективні. «Подивіться на ті держави, де були латифундії: поки латифундії не зруйнували, доти ніякого ефекту в них не було», — наголосив він.
Надія ЮРЧЕНКО.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206