Кордони, що об’єднують
У рамках Програми територіального співробітництва Молдова — Україна, фінансованої Європейським Союзом у регіоні Східного партнерства, відбулася низка інформаційних днів у містах країн-сусідок. З молдовського боку — у Кишиневі, Бєльцях та Кагулі, з українського — у Чернівцях, Вінниці та Одесі.
Мета Програми транскордонного співробітництва — реалізація спільних проектів, спрямованих на активізацію бізнес-зв’язків, вирішення проблем довкілля, створення нових можливостей для зайнятості, популяризація культурного розмаїття, спрощення міжлюдських контактів.
— Одещина завжди активно підтримувала співпрацю з сусідні-ми країнами, в тому числі з Республікою Молдова. Впродовж останніх років у рамках інших інструментів співпраці між одеськими і молдовськими організаціями та установами напрацьований значний досвід втілення спільних проектів, — розповідає заступник директора департаменту зовнішньополітичної діяльності та європейської інтеграції Одеської обласної державної адміністрації Анастасія Андронова. — Програма Молдова — Україна має стратегічну цінність для подальшої спільної роботи та спільного вирішення проблем по обидва боки кордону, для регіонального розвитку, розбудови відносин між людьми, встановлення тісних зв’язків на всіх рівнях співробітництва. Участь регіону у таких програмах міжнародної технічної допомоги — один з пріоритетів роботи обласної влади, тому ми надаватимемо максимальну підтримку всім бажаючим долучитися до цього процесу.
Загальний бюджет Програми територіального співробітництва Молдова — Україна становить 3,3 мільйона євро. До подання проектів запрошуються громади, органи міської влади, неурядові орга-нізації з Вінницької, Одеської та Чернівецької областей України та всієї території Молдови.
— Це перша фінансована Євросоюзом програма транскордонного співробітництва для країн Східного партнерства, в якій вони співпрацюють між собою без участі партнерів з ЄС. Країни-сусідки мають змогу самостійно визначити пріоритети та спільно вирішувати проблеми прикордонних територій, сприяючи таким чином стійкому економічному та соціальному розвитку на місцевому рівні, — розповідає керівник експертної групи Програми сприяння EaPTC Олексій Секарев. Для потенційних партнерів участь у програмі стане цінним досвідом, який знадобиться їм у подальшому залученні міжнародного фінансування для регіональних потреб.
Одна з обов’язкових засад для участі у програмі — наявність партнерської організації з країни-су-сідки. Подача проектних пропозицій у рамках програми Молдова — Україна завершується 14 липня 2015 року.
Часу залишилося небагато, наголошують організатори. Для того щоб взяти участь, необхідно не лише мати ідею транскордонного співробітництва — потрібно домовитися з партнером, разом з ним написати проект (англійською мовою), скласти бюджет, підготувати пакет документів.
На інформаційний день проекту, що відбувся в Одесі, прибули представники майбутніх конкурсантів з усіх куточків нашої області. Семінар проходив у напруженому робочому режимі.
Експерти програми надають підтримку при підготовці проектів.
Сторінка програми: http://eaptc-ma.eu/ru/page/cat/4/moldova—ukraine.
Ольга ФІЛІППОВА.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206