Переглядів: 798

«Автоматична» помилка?

Шоком з подальшим випробуванням для багатьох пенсіонерів (непільгових категорій) стало отримання належних їм у квітні виплат: видали менше.

З-поміж людей, які вже перебувають, пафосно кажучи, «на заслуженому відпочинку» (пафосно, бо не «на заслуженому», а на жалюгідному, не на відпочинку, а в боротьбі за виживання), основним запитанням при зустрічі у квітні було: тобі виплатили всю пенсію?

Не всю. Визнають навіть у Пенсійному фонді України. Щоправда, своєї провини в тому, що багато дуже старих і навіть немічних людей змушені були висиджувати в багатогодинних чергах, щоб донести «бумажку», доводячи: «Не працюю», у ПФУ не визнають. Кажуть, то була технічна помилка, люди самі винні.

«З 1 квітня 2015 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» №213-VIII від 02.03.2015, яким, зокрема, встановлено особливий порядок виплати пенсії працюючим пенсіонерам», — нагадує офіційний сайт ПФУ і наводить слова голови правління відомства Олексія Зарудного: «Нарахування виплат квітня було здійснено автоматично, за інформацією, що є в пенсійних справах. Але щодо деяких пенсіонерів ми такої інформації не мали, бо не всі пенсіонери своєчасно виконали передбачене законом зобов’язання — протягом 10 днів інформувати органи Пенсійного фонду про працевлаштування чи звільнення з роботи, або ж подали таку інформацію із запізненням».

За словами Олексія Зарудного, протягом квітня Пенсійний фонд виплатив пенсії 12,3 мільйона осіб на загальну суму 20,2 мільярда гривень і (цитуємо за сайтом ПФУ) «виконав свої зобов’язання перед пенсіонерами».

Той же сайт ПФУ повідомляє: «За даними Пенсійного фонду України, у квітні пенсії у зменшеному розмірі отримали менше 20 тисяч непрацюючих пенсіонерів, переважно в Києві. Всі недоотримані суми будуть повернуті в травні місяці».

За нашою інформацією, в деяких одеських відділеннях ПФУ «компенсацію» обіцяють у червні.

Мимоволі виникає кілька запитань: хто відповість за «автоматично здійснені» недонарахування пенсій, які завдали багато клопоту і переживань літнім людям? Хто і для чого отак — «автоматично» — збурив суспільство, заторкнувши інтереси найчутливішого прошарку наших співвітчизників, який найактивніше бере участь у виборах? Які політичні (а в умовах війни — й геостратегічні) наслідки може мати ота «автоматична» помилка?

У ПФУ нагадують: документами, які підтверджують, що особа не працює (не провадить діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску), є трудова книжка, індивідуальні відомості про застраховану особу, що надаються відділом персоніфікованого обліку, та відомості про відсутність інформації про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net