Переглядів: 710

Діти – перспектива громади

З прийняттям закону про добровільне об’єднання територіальних громад та постанови Кабміну про затвердження Методики формування спроможних територіальних громад у регіонах розпочалася надзвичайно важлива та відповідальна робота з їх впровадження. Це, передусім, розробка перспективних планів формування територій громад. Від того, наскільки якісно будуть підготовлені і реалізовані ці плани, залежить подальший розвиток системи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. На цьому акцентував увагу директор департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Мінрегіону Сергій Шаршов, виступаючи перед головами міських рад у Києві.

Посадовець зазначив, що процес формування перспективних планів має три основні етапи.

На першому етапі розробки перспективного плану визначаються потенційні адміністративні центри майбутніх спроможних територіальних громад. «Такими центрами, насамперед, визначаються міста обласного значення та районні центри. У більшості сьогоднішніх районів помітно виділяються 2—3 перспективні центри майбутніх громад. Хоча майже в кожній області є райони з населенням близько 6 тисяч людей, на їх базі, скоріше за все, буде сформована одна спроможна громада», — розповів Сергій Шаршов.

На другому етапі визначається зона доступності населених пунктів до адміністративного центру спроможної територіальної громади. «Ця зона має становити 20 км по автошляхах з твердим покриттям. Відстань може бути збільшена до 25 км, якщо чисельність жителів населених пунктів, які розташовані в зоні віддаленості, не перевищує 10% від загальної кількості мешканців об’єднаної громади», — повідомив Сергій Шаршов.

Крім того, за його словами, якщо в зоні доступності потенційного адмінцентру спроможної територіальної громади є місто, село або селище, яке також має фінансові, інфраструктурні можливості та кадрові ресурси, то цей населений пункт може бути центром окремої територіальної громади. «Це виняток. У такому населеному пункті, як мінімум, має функціонувати загальноосвітній навчальний заклад та мешкати 250 дітей шкільного і не менше 100 дітей дошкільного віку. Ми обговорювали це питання зі всіма всеукраїнськими асоціаціями органів місцевого самоврядування. Спочатку хотіли зробити прив’язку до загальної чисельності мешканців населеного пункту. Але після тривалих дискусій зупинилися на тому, що спроможність селища чи містечка стати центром дієздатної громади у перспективі визначається саме кількістю дітей, бо де є діти, там є молоді батьки, які здатні формувати соціальне та економічне життя громади», — пояснив посадовець Мінрегіону.

На третьому етапі визначається адміністративний центр із населених пунктів, які розташовані за межами зони доступності. «Скоріше за все, цим центром буде визначено село або селище з найкращою інфраструктурою або з найбільшою кількістю населення, або ж населений пункт, розташований найближче до центру потенційної об’єднаної громади», — сказав директор профільного департаменту міністерства.

Сергій Шаршов також підкреслив, що кінцевою метою цієї роботи є створення спроможних територіальних громад — територіальних громад сіл, селищ, міст, які в результаті добровільного об’єднання будуть здатні самостійно або через відповідні органи місцевого самоврядування забезпечити належний рівень надання послуг, зокрема у сфері освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту, житлово-комунального господарства, з урахуванням кадрових ресурсів, фінансового забезпечення та розвитку інфраструктури відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

Прес-служба Мінрегіону України.

Довідково. Методика формування спроможних територіальних громад затверджена урядом 8 квітня 2015 року. Затвердження методики є першим етапом реалізації закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад», що набрав чинності 4 березня цього року.

Загалом закон про добровільне об’єднання територіальних громад впроваджується у чотири етапи: за-твердження методики формування територіальних громад, яка має стати основою для складання перспективних планів формування спроможних громад; розробка перспективних планів на рівні облдержадміністрацій і затвердження їх урядом; об’єднання територіальних громад відповідно до перспективних планів; формування органів місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад і проведення там перших місцевих виборів.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net