Переглядів: 767

Тридцять третя «Степанова весна»

Експозиція меморіального літературного музею українського поета-гумориста і сатирика Степана Олійника (1908—1982), що у Левадівці, поповнилася книгами з автографами видатного письменника, його прекрасним фотопортретом роботи  славнозвісного вітчизняного митця Якова Давідзона та раритетними періодичними виданнями «Радянська Україна» та «Демократична Україна» зі статями про життя і творчість метра вітчизняного гумору.

Щедрі дарунки землякам-левадівцям Степана Івановича презентував цьогорічний лауреат Всеукраїнської премії імені С. Олійника, заслужений журналіст України Андрій Мельничук на літературно-мистецькому фестивалі «Степанова весна», що у тридцять третє відбувся на Одещині.

 

Веселим сміхограєм «Степанова весна» пройшла у Левадівці (ІІІ Миколаївка), у селі, де маленький Степан зростав й опановував науку у земській школі. Звідки його тернистий шлях проліг у журналістику та літературу. Традиційно веселий десант очолила донька письменника Леся Степанівна, яка впродовж багатьох років  популяризує в Україні і за кордоном невмирущу й актуальну дотепер творчу спадщину свого знаменитого батька.

Хлібом-сіллю маленькі левадівці зустрічали Лесю Олійник, знамениту бандуристку Ларису Дедюх та артиста-гумориста Ігоря Чепіля. Директорка музею Валентина Панкова провела для гостей та селян змістовну екскурсію, а малюки і школярі прочитали видатні гуморески Степана Олійника. А вже у сільському будинку культури відбулося веселе святкове дійство. Вкотре, додаючи нові подробиці біографії С.І. Олій-ника, ділилася спогадами його донька.

Журналіст Андрій Мельничук розповів, що йому поталанило працювати разом з метром вітчизняного гумору і навіть першим читати його нові твори. Загалом він 40 років був знайомий із знаменитим сатириком і написав про нього книгу. Якщо ж йому не вдасться віднайти кошти, щоб її надрукувати, то пообіцяв свій рукопис передати у левадівський музей.

Про невмирущу спадщину письменника говорили голова Одеської обласної організації НСПУ Сергій Дмитрієв, гагаузько-український поет Віталій Бошков, поет Дмитро Шупта, уродженець Левадівки, художник Микола Вилкун.

Завершилося свято гумору і сатири концертом за участю гостей та самодіяльних артистів з Лева-дівки та Миколаївки.

Юрій ФЕДОРЧУК.
Миколаївський район.
НА ЗНІМКУ: учасники «Степанової весни» біля бюста поета-гумориста.
Фото автора.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net