Найбільший набуток – порозуміння
У понеділок Михайло Шмушкович дав прес-конференцію на якій розповів про підсумки перших 100 днів роботи на посаді голови обласної ради.
Найвагомішим здобутком за цей час Михайло Володимирович назвав збереження порозуміння серед депутатів, незалежно від фракційної чи партійної прихильності. Саме депутати обласної ради, на переконання голови, зробили все можливе, щоб у регіоні панував мир, хоча ситуація й була на межі.
Упродовж підзвітного періоду проведено три сесійні засідання, ухвалено понад сто важливих рішень, зокрема, без зволікань прийнято річний бюджет, програму соціально-економічного розвитку регіону на 2015-й, низку інших важливих програм, для реалізації яких буде забезпечене фінансування.
Серед здобутків — серйозна ревізія комунальних підприємств обласного підпорядкування, яких вирішено підтримувати, щоб самостійно заробляли гроші, а не утримувати, як це робилося раніше. Як результат — вивільнилося понад 6 мільйонів гривень, які будуть скеровані на одноразову допомогу та вирішення побутових проблем ветеранів Великої Вітчизняної війни, що мешкають у районах Одещини.
Час економити і раціонально використовувати гроші громади, наголосив Михайло Шмушкович. До слова, обласна рада серйозно заощаджує і на собі.
До честі Михайла Володимировича, він відмовився від доплат, належних йому за рангом, на користь наших земляків, які захищають Батьківщину на Сході України. Приклад керівника наслідували й працівники апарату облради, переказавши на користь учасників АТО пристойні суми із власних заробітних плат.
Скоротили кількість автопарку обласної ради, при цьому не залишивши без роботи жодного водія.
У ранзі голови депутатського корпусу Михайло Шмушкович встиг побувати в багатьох містах і районах області. До літа планує навідатися в усі без винятку. Такі поїздки, на його переконання, дозволяють напряму спілкуватися з земляками, глибше розуміти проблеми, з якими живуть люди на місцях.
У нагоді стають і звернення громадян, яких на його ім’я за сто днів прийшло більше сотні. Вони переважно стосуються питань соціального захисту, вирішення житлових проблем, реалізації законних прав і свобод громадян, заборгованості із заробітної плати тощо. Жодне звернення не залишене без уваги.
Щодо й досі вакантної посади першого заступника голови облради. Заступник, який відповідатиме за вирішення цілої низки важливих соціальних питань, сказав Михайло Володимирович, однозначно потрібен, адже навіть фізично тяжко «розриватися» між роботою в обласному центрі та виїздами в райони. Невдовзі, можливо, що вже й на квітневому пленарному засіданні, він ініціює вибори заступника, якщо, уточнив, будуть успішними перемовини між фракціями та групами.
Нинішній рік оголошено роком доріг на Одещині. На ці потреби планується витратити чи не 90% бюджету розвитку області. Очікуємо і на підтримку держави. Допоки з Кабміну ми не отримали підтвердження про надання нам централізованої допомоги, яку аргументовано просили, але лобіювання питання триває. Зрозуміло, що за рік аж ніяк не можливо впоратися з такою масштабною проблемою, але важливо, що кошти вже закладені і що в цьому році ця справа зрушить з місця. Сьогодні, зауважив Михайло Шмушкович, кожен район хоче довести, що у найгіршому стані дороги саме на його території. Це зрозуміло, адже при адміністративно-територіальній реформі якраз стан доріг стане основою розвитку територій.
Про перспективи та реалії адмін-реформи, яка неминуча, люди, запевнив, запитують скрізь, куди б він не поїхав. По руках, мовляв, ходять якісь карти, в яких непросто розібратися, що дратує і непокоїть громадян. Тож, сказав Михайло Володимирович, доводиться заспокоювати людей, пояснювати: чинний закон передбачає привілеї тим громадам, які добровільно об’єднаються задля спільної вигоди, а отож саме від людей на місцях залежить, наскільки вони готові до об’єднання, компромісів. Одещину голова облради назвав країною в мініатюрі, де люди різняться за багатьма особливостями. Але всі без винятку хочуть жити в мирі і в добробуті, що й мусить бути визначальним при об’єднанні громад. Карти ж, які ходять поміж людей, — то не остаточні варіанти, а лише проекти, варіанти адміністративно-територіальної реформи, яких може бути скільки завгодно.
Втім, навіть за такого розподілу грошей громади, коли пріоритет — дороги, мусить вистачити коштів і на фінансування кількох інших важливих об’єктів. Зокрема, треба нарешті запустити в дію вартісну котельню імпортного виробництва, давно придбану для Одеського академічного українського музично-драматичного театру ім. Василя Василька, яку й досі не спромоглися навіть розпакувати, хоча й мали проблеми з опаленням.
На жаль, самотужки ми не осилимо ремонт художнього училища ім. М.Б. Грекова, яке постраждало від пожежі, — на це потрібні гроші з державного фонду регіонального розвитку, а ось відновити історичний фасад споруди та головний корпус училища беруться місцеві доброчинники.
Михайло Шмушкович наголосив на тому, що в першу чергу грішми з обласного бюджету підтримуватимуться ті проекти, де передбачене співфінансування.
Очільник депутатського корпусу висловив і своє бачення у розмежуванні повноважень обласної адміністрації та обласної ради. На папері з цим, сказав, повний порядок, на практиці виходить «схрещення вужа з їжаком». Він особисто бачить два варіанти виходу: вибори голови облдержадміністрації або ж вибори ради, яка матиме виконком, який, у свою чергу, обере голову.
Останнім часом коло проблем, які потребують негайного вирішення, значно розширилося: плани адміністративно-територіальної реформи, розподіл доволі складного бюджету, за основу якого — сувора економія, четверта хвиля мобілізації, допомога переселенцям із окупованого Криму та зони АТО, підтримка військових, мобілізованих з Одещини, фінансова допомога родинам, які втратили годувальника, разова допомога при мобілізації, гідна зустріч 70-річчя Великої Перемоги…
Підготувала Ніна ЗАЛЕВСЬКА.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206