Про ДАІ, МРЕВи та 150 для водія
Кардинальна реформа міліцейського відомства, задекларована керівництвом МВС, передбачає ліквідацію ДАІ та МРЕВ, високі зарплати, соціальний захист та повну незалежність нових поліцейських від політиків. Як результат, обіцяють «батьки» реформи, — відсутність корупції у цій сфері.
Уже з середини червня в Києві замість ДАІ має розпочати роботу патрульна служба. Її завдання, як і раніше, — контролювати ситуацію на вулицях, але при цьому — допомагати населенню. Перший заступник міністра внутрішніх справ Ека Згуладзе прокоментувала це так:
«Починаючи з того, що хтось загубився і йому потрібно показати дорогу, — то це теж послуга поліцейського. Комусь потрібна перша медична допомога? То і це функція поліцейського». І додала: таку масштабну реформу свого часу запровадили в Грузії, де вона повністю себе виправдала. Слідом за столицею патрульна служба має з’явитися і в містах-мільйонниках.
Нинішніх працівників ДАІ звільнять. Ті, кому до 35 років, зможуть перевчитися на патрульних, хто старше — запропонують перекваліфікуватися на дільничних. Обі-цяють зарплати по 8000 гривень і повний соцпакет.
Зміни очікують не лише даішників, а й водіїв. За останні роки український водій пережив «візири», «листи щастя», відеофіксацію тощо. При цьому багато з цих нововведень не виправдали себе: справи розсипалися в судах, а деякі зі змін визнавалися взагалі незаконними.
У ДАІ постійно придумували нові схеми штрафів і покарань. Але тепер мають намір діяти інакше: на якийсь час штрафи зовсім скасують, замість них введуть бали. Кожному водієві нарахують по 150. За кожне порушення їх зніматимуть. Наприклад: не пристебнувся — мінус 20 балів, проїхав на червоне — мінус усі 150. Коли бали закінчаться — доведеться платити за порушення. «Навчимося разом водити безпечно за новими правилами. Але штрафи теж будуть. Тому що ці 150 балів зазвичай швидко закінчуються», — каже Ека Згула-дзе.
До можливих нововведень водії ставляться з насторогою. Насамперед тому, що збільшення штрафів свого часу все ж зменшило кількість порушень на дорогах, а тепер у кожного буде аж 150 балів, на які можна «безкоштовно погуляти».
Ще одна новина — водії отримуватимуть СМС з посиланням на відео свого порушення, які були зафіксовані камерами відеоспо-стереження на вулицях міста. Якщо ж порушення зафіксує інспектор, то штраф можна буде сплатити й на місці — через термінали, які роздадуть патрульним (щоправда, не готівкою, а тільки з допомогою банківської карточки). Є й приємний момент для водіїв — їм обіцяють залишити тільки мінімальні штрафи (відмовившись від сьогоднішньої «вилки» з різними сумами за одне і те ж порушення). І замість двох тижнів у порушників буде місяць, щоб оплатити квитанції. Потім — нараховуватиметься пеня.
Ще одне нововведення. За порушення правил дорожнього руху відповідатиме власник автомобіля. «Ми штрафуємо машину, не водія. Тому що водій може бути різний. Власник шляхом регресу може повернути собі вартість штрафу», — зауважила Ека Згуладзе.
Перший заступник міністра внутрішніх справ також розповіла, що проект закону «Про органи внутрішніх справ України» передбачає кардинальну зміну роботи та структурну оптимізацію міжрайонних реєстраційно-екзаменаційних відділів (МРЕВ). За її словами, замість 228 МРЕВ, які функціонують сьогодні в Україні, залишиться лише 64 сервісні центри. «Необ-хідно змінювати правила, а не людей, не тільки карати, а попере-джувати. Кожен працівник матиме право власноруч підписувати документи, а не ходити до керівника за підписом», — зазначила посадовець.
Вона також додала, що у сервісних центрах буде встановлено уні-фіковану вартість послуг. «Деякі послуги зроблять електронними, з використанням ІТ-технологій. У липні 2015-го в столиці запрацюють два оновлені центри, а до вересня цього року — 62 по Україні. Всі функції та додаткові повноваження будуть передані до вересня 2017-го», — зазначила Ека Згуладзе.
Перший заступник міністра повідомила, що відомство в рамках реформи МРЕВ ініціює створення 15 мобільних центрів послуг для важкодоступних місць. «Ми пропонуємо розвиток мобільних центрів послуг, які регулярно, раз на тиждень або раз на місяць, виходячи з потреб населення конкретної місцевості, надаватимуть ці послуги на місцях», — сказала вона, запевнивши, що «це буде значно рентабельніше, ніж відкривати офіси в кожному селі».
Наразі нові правила — лише плани на папері. Коли за них голосуватимуть — теж невідомо. Як і невідомо, скільки грошей знадобиться на таку реформу та де їх братимуть. Адже без виділення достатньої кількості фінансів ця реформа ризикує бути затягнута та ускладнена, як, наприклад, нововведення в медичній сфері.
Інна ЯКИМЕНКО.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206