Запрошую до «Кобзаревої світлиці»
Змалечку й усе своє життя захоплююся творчістю Кобзаря. Маю багато матеріалів про нього як поета і художника. Коли наближалася знаменна дата — 200-ліття від дня народження, я всю зиму систематизувала свої вирізки з газет і журналів по тематичних теках. Найважливіша для мене перша — «З дитинства йду я до Тараса, несу думки свої земні».
Працюючи в бібліотеці понад 33 роки, я мала можливість читати десятки періодичних видань, робила нотатки, вирізки. Де б не була у поїздках, обов’язково відвідувала музеї Шевченка, йшла вклонитися до па-м’ятників. По можливості купувала все, що було досяжне в ті радянські часи. Завжди пам’ятала основні дати Кобзаревого життя і творчості. Святі для мене числа — 9, 10 березня та 22 травня. Ну і, звісно, пропагувала творчість Тараса Григоровича, намагалася своє захоплення ним передати читачам бібліотеки, моїм дітям, внукам, а тепер уже й правнукам.
Обдумуючи, як відзначити 200-річчя свого кумира, вирішила, що вже не носитиму сумки із сувенірами, книгами, альбомами по школах, бібліотеках та музеях міста, а нехай краще ті, хто хоче більше знати про Шевченка, побачити його картини, прийдуть до мене. Зробила деякі перестановки в кімнатах, впорядкувала тематичні папки. Багато часу й коштів витратила на сучасне оформлення, бо свого комп’ютера не маю. Виготовила запрошення для поважних гостей міста, району, закладів освіти, культури, ЗМІ.
Усі ці приготування збіглися з подіями на Майдані. Була задумка відкрити Кобзареву «світлицю» наприкінці січня. Голова райдержадміністрації просив щотижня відстрочку, але я вже не погоджувалася, бо весь час діти запитували, коли ж можна буде прийти. 18 лютого 2014 року мою «Світлицю»» освятив настоятель нашого Свято-Введенського храму ієрей Ігор Мунтян. Потім були в гостях кореспонденти всіх наших газет, почесні гості міста і району, школи, педколективи дитячих садків, центру дитячої творчості...
Так склалися обставини, що я не змогла своєчасно відправити цього листа. То сама хворіла, то обсіли сімейні проблеми, пов’язані з подіями на сході, бо дочка живе в м. Красний Луч на Луганщині, восьмий онук — студент Луганського університету, а найменший — учень 7-го класу у тому ж Красному Лучі. Треба було їх приймати, переводити, влаштовувати, а вдома — лежачий чоловік... Але я не згортала своєї роботи, зустрічала гостей, показувала, розказувала, бо це була душевна відрада... За порадою Ганни Антонівни Рудик завела зошит відгуків відвідувачів.
Отак і рік минув. Змирилася з тими обставинами, що виникли в нашій країні. Діма вчиться у Запоріжжі, а Даня — в нашій школі, в 7-у класі. Живе з татом на квартирі, а дочка з магазином переїхала до Лисичанська. Отак і живемо. Та про Шевченка, про його світлицю дбаю.
Важко писати, бо ж хочеться охопити все, а його так багато. Тож ще торік приготувала для моєї улюбленої «Чорноморки» запрошення: якби хтось приїхав — була б рада все показати. Маю дуже погане здоров’я. Шкода, якщо не встигну.
Алла ПАВЛОВА.
м. Арциз.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206