Переглядів: 771

Зелений туризм: разом ефективніше

Минулої п’ятниці у Біляївці відбувся «круглий стіл» на тему «Перспективи розвитку зеленого туризму в Одеській області». Цей захід проходив у рамках проекту «Туризм як каталізатор економічного розвитку сільських територій», що фінансується Європейським Союзом і реалізується Одеським обласним агентством реконструкції та розвитку спільно з Біляївською та Роздільнянською районними державними адміністраціями.

Незважаючи на регіональну тематику засідання, в ньому взяли участь чимало представників з інших областей України, зокрема із Закарпаття, Рівненщини, Херсонщини, Івано-Франківщини, а також з міста Києва. Вони приїхали, щоб поділитися власним досвідом з розвитку екологічного туризму, ну і, звісно, почути думки, пропозиції колег з інших регіонів.

«Сьогодні зелений туризм можна назвати одним з активних секторів галузі, що розвивається навіть у кризові часи. Він не потребує значних інвестицій, а завдяки великій кількості програм розвитку дедалі більша частина сільського населення створює гостинні садиби для відвідування туристів», — зазначив Володимир Васильєв, голова Спілки сільського зеленого туризму України.

Окрема частина «круглого столу» була присвячена активному відпочинку, який завжди поруч з екологічним туризмом. Голова правління Асоціації активного та екологічного туризму України Сергій Підмогильний зауважив, що зараз наша країна може запропонувати практично всі види активного відпочинку, які мають великий попит серед мандрівників світу. «Наші спеціалісти створили окремі зони на мапі нашої країни, кожна з яких найбільш сприятлива для того чи іншого виду активного відпочинку. Наприклад, у Карпатах найпоширенішим є пішохідний, велосипедний та гірськолижний відпочинок. Якщо говорити про північне Полісся, то тут мандрівники віддають перевагу кінним прогулянкам та скелелазінню. Ну а південь України традиційно славиться дайвінгом, бердвотчінгом та водним відпочинком», — підкреслив він.

Велику увагу присутніх привернув виступ голови правління асо-ціації «Туризм Одеса» Івана Ліптуги, який детально розповів  про маркетингові технології в туризмі та сучасну практику просування туристичних міст поруч з прилеглими агломераціями. Як приклад він навів концепцію «Великої Одеси», згідно з якою промотувати разом Одесу, Біляївку та інші розташовані поблизу населені пункти набагато легше, ніж кожне місто окремо. Цікавим був і виступ викладача кафедри економіки та управління туризмом Одеського національного економічного університету Павла Петриченка про інноваційні технології в туризмі, що допомагають як зменшити витрати, так і поліпшити якість послуг для мандрівників.

«Під час цієї зустрічі  ми змогли виявити досить велику кількість проблем у зеленому туризмі, а також обговорити шляхи їх подолання. Це яскравий приклад того, що поодинці жоден з нас не в змозі поліпшити вітчизняну туристичну індустрію. Тому настав час єднати зусилля та разом створювати привабливу країну як для екологічного відпочинку, так і для інших видів туризму», — підсумував Сергій Калабін, президент громадської організації «Одеське обласне агентство реконструкції та розвитку».

Як уже повідомляли «ЧН», проект «Туризм як каталізатор економічного розвитку сільських територій», що розпочався у липні 2014 року, спрямований на розвиток туристичної інфраструктури у сільських районах Одеської області. Ним, зокрема, передбачено створення двох кемпінгів — у Біляївському та Роздільнянському районах, відкриття туристичного інформаційного центру у Роздільній. Загальний термін реалізації проекту — 24 місяці, кошторис — близько 380 тисяч євро.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net