Сонечка-зомбі
Багато паразитів можуть використовувати віруси як біологічну зброю, щоб керувати поведінкою своїх жертв. У ході нового дослідження вчені виявили, здається, один з найдивніших прикладів контролю свідомості у тваринному світі.
Наукова робота пояснює, як паразитарна зеленоока оса (Dinocampus coccinellae) перетворює сонечок в охоронців, які спочатку захищають кокони з личинками, а потім стають для них кормом. «Паразити мають можливість змінювати біологію своїх господарів для власної вигоди, — розповідає провідний автор роботи Нолвенн Дхейллі з університету Перпіньян-Віа Доміт у Франції. — Маніпуляції поведінкою господаря є одним з найдивовижніших результатів подібних змін».
Команда вчених вивчила РНК-послідовності з головок і черевець сонечок, як нормальних, так і «зомбованих» осами-паразитами. Попередні дослідження встановили, що оса починає свою зловісну стратегію з відкладення яєць усередину живих сонечок. Через приблизно 20 днів личинка оси виходить з тіла сонечка і пряде кокон. Протягом цього часу сонечко залишається стояти над коконом, ледь помітно дриґаючись.
Дхейллі та її команда з’ясували, що насправді оса не тільки відкладає яйця у сонечко, а й вводить в його організм вірус, який учені ідентифікували не так давно. Відомо, що це вірус вражає нервову систему і є родичем того, який викликає поліомієліт.
Вірус під назвою DcPV активно розмножується в організмі і вражає мозок комахи, викликаючи параліч і тремор. Найдивніше, що він досягає мозку лише тоді, коли личинка виходить із сонечка, тобто до цього сонечко живе звичайним життям. Коли ж личинка залишає тіло господаря, він стає для неї кормом.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206