Без райдужних планів і порожніх обіцянок
Пленарне засідання обласної ради пройшло без гучних заяв та критичних в’їдливих виступів, чим раніше, траплялося, «грішили» деякі депутати. Галасу від таких «категоричних принципових позицій», як правило, було багато, а от користі — мізер, адже часто у залі озвучувалися пропозиції, які можна було обговорити на засіданнях фракцій, погоджувальної ради чи президії. Це якщо самому депутатові-гучномовцеві був важливий результат.
До останнього часу в обласній раді заявляли про себе 7 депутатських фракцій (плюс позафракційні обранці), а також 9 депутатських груп. Нині число фракцій виросло до 13. Годі й називати, хто куди перейшов. Мають право, але складається враження, що запитай про це — і вони не зможуть дати відповіді, для чого це роблять, і навряд чи колись радилися з приводу «стрибків» із фракції до фракції зі своїми виборцями.
Важливим було схвалення кількох звернень, серед яких чи не головне —до Кабінету Міністрів щодо збільшення фінансування на ремонт автомобільних доріг загального користування в Одеській області у 2015 році. У нас із цим катастрофа. Без перебільшення.
Мережа автомобільних доріг загального користування Одещини нараховує 8318,0 км, у тому числі 3561,2 км — державного значення і 4756,8 км — місцевого.
Відповідно до запланованих на 2015-й обсягів фінансування з експлуатаційного утримання автомо-більних доріг і погодженого плану використання коштів за видами робіт, для ліквідації пошкоджень, руйнувань та деформацій покриття проїжджої частини передбачено фінансування в обсязі 69,848 млн грн, що дає можливість за діючими на кінець лютого цінами відремонтувати 165000 кв. м покриття (12,8% від зруйнованої площі). На багатьох ділянках (28,3% від загальної протяжності) відновлення потребує не лише дорожнє покриття, але і його основа. Переважна більшість доріг нашої області через прострочені міжремонтні строки, зношеність, руйнації і невідповідність нинішнім розрахунковим навантаженням потребує поточного або капітального ремонту (сумою на 520 млн грн). Загальна сума коштів, необхідна для невідкладного ремонту доріг Одещини, складає 1 млрд 666,6 млн грн.
Як зазначається у зверненні, через зруйноване, а в багатьох місцях повністю відсутнє дорожнє покриття люди позбавлені можливості своєчасного отримання життєво необхідних послуг: прибуття карети швидкої допомоги, машин служби пожежної та внутрішньої безпеки, регулярного постачання продуктів та предметів першої необ-хідності. Мешканці віддалених сіл залишаються повністю відрізаними від районних та обласного центрів.
Щоб запобігти загостренню со-ціальної напруги, обласна рада і звернулася до Кабміну про збільшення фінансування у 2015 році за рахунок коштів державного бю-джету на ремонт автомобільних доріг загального користування. Дуже хочеться, щоб нас у Києві почули і підтримали.
Документ, за яким житимемо цього року, — Програма соці-ально-економічного та культурного розвитку Одеської області. Ні про які злети, прирости і примноження у не йдеться. Головна мета — недопущення зниження рівня життя та забезпечення соціальних потреб населення на основі стабільного функціонування економіки регіону.
Голова облдержадміністрації Ігор Палиця, звертаючись до депутатів, закликав займатися не політикою, а економікою, адже, щоб розраховувати на підтримку державного бюджету та на європейські гранти, мусимо показати, що хочемо і вміємо вирішувати свої проблеми та грамотно розпоряджатися наявними фінансовими ресурсами.
Програму соціально-економічного та культурного розвитку Одеської області на 2015-й депутати підтримали, як і схвалили зміни до річного бюджету. Ці зміни продиктували час і життєві обставини. Стосовно бюджетного перерозподілу, йдеться, найперше, про підтримку сімей, які втратили годувальника під час трагічних подій в зоні АТО.
Станом на 1 лютого 2015-го на Одещині вже було 53 сім’ї загиблих (померлих) військових, які брали участь у проведенні антитерористичної операції. Сума допомоги таким сім’ям складає 2000 грн щомісячно. Також щомісячно надаватимуться стипендії інвалідам-військовослужбовцям, які брали участь у проведенні АТО на сході, у розмірі 1000 грн. Ще одне важливе питання — забезпечення обмундируванням мобілізованих осіб, один комплект якого коштує від 3000 до 5000 грн. За рахунок обласної цільової програми підтримки малозабезпечених верств населення на 2014—2015 роки планується забезпечити 1700 осіб. Ще 2000 осіб — за рахунок коштів міст обласного значення та Біляївського, Овідіопольського і Комінтернівського ра-йонів. Тож видатки на забезпечення обмундируванням військово-службовців складатимуть щонайменше 5 з лишком млн грн. Передбачене також надання одноразової грошової допомоги особам, які підлягають мобілізації, у сумі 3 тис. грн. Планується і надання щомісячної матеріальної допомоги дітям військовослужбовців, які беруть участь у проведенні АТО. Сума допомоги — 300 грн. Орієнтована кількість отримувачів за програмою — 1700 дітей. Ще 2000 дітей отримають допомогу за рахунок коштів уже згаданих місцевих громад.
Таким чином, орієнтовні обсяги фінансування всіх запланованих додаткових витрат зростуть більш як на 14 млн грн.
По завершенні пленарного засідання Михайло Шмушкович традиційно відповів на запитання журналістів. Зокрема, стосовно того, що на 2 травня призначений один із домашніх матчів «Чорноморця», то чи буде звернення до Федерації футболу України з проханням про перегляд дати проведення гри, зважаючи на не зовсім коректну дату матчу, адже 2 травня — чорний день для нашої громади. Голова облради на це відповів, що до 2 травня, у квітні, відбудеться ще одна сесія обласної ради, на якій це питання вирішать, щоб зайвий раз не збурювати людей.
Йшлося і про відкриття центру адміністративних послуг (місто Одеса, площа Бориса Дерев’янка, 1). Як запевнив Михайло Шмушкович, воно відбудеться у найближчі два місяці, а може, навіть раніше.
Ніна ЗАЛЕВСЬКА.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206