Суха теорія? Ні, здивування!
Школа майбутнього: реальність чи міф? Вчителі Одещини поставили за мету зробити навчання цікавим для дітей, застосовуючи інтерактивні методи викладання. Своїм досвідом поділилася Віра Таран, викладач біології, завуч гімназії №8.
Найбільша біда сьогоднішніх шкіл, упевнена Віра Таран, у тому, що вчителі ХХ століття навчають дітей ХХІ століття за методикою ХІХ століття. Змінити ситуацію можна, але ініціатором змін мають стати не департаменти освіти, а самі викладачі. Для цього їм доведеться чимало попрацювати. В основу своїх уроків педагоги мусять покласти не заїжджену суху теорію, а такі поняття, як здивування, радість і цікавість.
За спостереженнями Віри Петрівни, діти насправді люблять вчитися, але щоб вони засвоїли урок, він повинен бути справді незвичайним. «Сучасний урок — це інноваційний урок, і нинішні діти потребують таких уроків. Вчитель сьогодні — це вже не голова, що говорить. Вчитель — це провідник, який дозволить учням пройти освітній маршрут і досягти найкращого результату», — зауважила завуч гімназії №8.
Особливих інструкцій, як зробити урок цікавим, загалом нема. Що робити вчителям, які живуть в епоху інформаційних технологій, і так зрозуміло — насичувати уроки ІТ-технологіями. Якщо зробити урок схожим на комп’ютерну гру, то навчальним процесом можна зацікавити навіть найбільших противників знань і дисципліни, впевнена Віра Таран. Звичайні дошки замінити на ін-терактивні — і діти не боятимуться до них виходити. Страшні контрольні й складні домашні завдання перетворити на цікаву комп’ютерну гру — і діти навипередки виконуватимуть їх. «Якщо вчитель буде в цьому зацікавлений, якщо учень буде в цьому зацікавлений, то про яку кризу освіти ми можемо говорити?» — підсумувала педагог.
І ще одна порада вчителям від тих, хто вчився: забудьте, що ви — дорослі, і станьте своїм учням справжніми друзями: сидіть з ними на сайтах вікторин, переписуйтеся у Фейсбуці і в Контакті, а за особливого бажання — грайте з ними в розумні комп’ютерні ігри й ходіть у кіно. Показавши дітям, що ви не якийсь там древній екземпляр, а теж розбираєтеся в інноваційних новинках, ви ще більше завоюєте їхню прихильність й увагу на уроках.
Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.
Фото Одеського кризового медіа-центру.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206