Переглядів: 6884

З новою владою і життя піде по-новому

Якось випадково побачила по телебаченню засідання Кабінету міністрів. Виступав, мабуть, міністр з надзвичайних ситуацій. Я була шокована, бо доповідь Яценюку про кожну виконану справу він починав словами: «Я зробив так, як ви наказали…». Таке враження, що міністр не мав ні своїх ідей, ні планів, а тільки сліпо виконував вказівки зверху.

Якщо Яценюк підбирав міністрів за принципом слухняності, а не з реформаторською стрункою, тоді зрозуміло, чому у нас нема реформ, та й не буде, поки уряд очолюватиме Яценюк, бо для нього, мабуть, важливо, щоб підлеглі гірше розбиралися в справах, ніж він, і не перечили, виставляючи свої аргументи. Може, тому з телеекранів й почали зникати виступи багатьох профе-сіоналів з реформаторськими пропозиціями. А коли й виступають, то їм або не дають договорити, хоч після реклами обіцяли повернути їм слово, або включається ефір якогось одеського телеканалу, що перекриває програму з Києва своєю рекламою чи програму, в якій йдеться про будь-що, тільки не про реформи. Часто бачимо на телебаченні давніх друзів «регіоналів», таких як Цушко, Мороз, Кінах, які 20 років повторюють одне і те ж, а, будучи при владі, нічого реформаторського не зробили.

Дивно й те, що по телевізору виступають люди, які намагаються приспати пильність наших військових, кажуть про те, що до літа не буде наступу на Маріуполь. У час, коли Росія накопичує важку техніку в цьому напрямку, такі слова-заспокоювання, вважаю, недопустимі, бо до нападу треба бути готовим завжди.

Колись у часи кризи в США всім мільярдерам запропонували скинутися своїми грошима на користь держави. То чому б нашим мільйонерам (є й мільярдери) не скинутися на заміну труб у водопроводах та тепломережах, на будівництво сміттєпереробних заводів, на наші дороги?

Колись японці, коли Сахалін був їхнім, їздили на возах і кожен хазяїн брав з собою трохи гравію, щоб засипати ями, які зустрічалися на шляху. Тому у них були найкращі дороги. То що, у нас нема таких хазяїв, щоб засипали камінням ями чи полатати асфальт у своєму місті?

Та нехай наші мільйонери, що при владі, на чолі з Порошенком та Яценюком, подадуть приклад. Нехай скинуться на ремонт доріг, шахт, газового обладнання. Тоді й газ, свій, український, буде по собівартості, а не за правленими Росією цінами та ще й за долари. Адже всім відомо, що українського газу достатньо для потреб населення, тільки нехай мільйонери вкладуть кошти в оновлення наших газових вишок.

Не треба принижувати наш народ різними субсидіями, а треба давати такі зарплати і пенсії, щоб усі могли заплатити за комунальні послуги без них.

І ще. Нам кажуть про наступні вибори, а самі залишають старі закони про вибори, старих голів та секретарів виборчих комісій, виправдовуючись тим, що вони знають закони. Знали, але ж порушували! А ті закони і порядок проведення виборів можуть вміститися в одній маленькій брошурі, яку легко вивчити за тиждень і скласти іспит. Головне тут — чесність, порядність і відповідальність.

Нам потрібні такі виборчі комісії, в яких будуть на рівних правах як великі, так і малі партії. Було б добре, щоб до всіх комісій включали по двоє-троє безпартійних з числа волонтерів і солдатів, які після поранень не можуть деякий час повернутися в свої частини — вони чесно рахували б голоси.

Новий виборчий закон потрібен терміново, зараз, і без нього не можна проводити вибори до місцевих органів. За місяць можна впоратися: за тиждень підготувати і прийняти закон, за кілька днів надрукувати брошури, за два тижні сформувати комісії та провести кілька занять з ними, якщо брошур мало, щоб роздати кожному. Інакше матимемо старі комісії, поставлені ще Партією регіонів, і результати виборів будуть передбачені, як і при попередніх парламентських виборах, коли не захотіли фундаментально змінювати закон про вибори.

Треба, також, щоб усі кандидати були рівні в правах, щоб мали однакову кількість бігбордів. А то у нас у кого більше грошей, той і більше себе рекламує, й різні подарунки виборцям підкидає.

Місцеві вибори повинні пройти якнайшвидше по всіх містах і селах, де нема зараз війни. З новою владою і життя піде по-новому.

Людмила НАДІЄВА.
м. Одеса.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net