Проблеми творчого життя
Нотатки із зібрання Одеської письменницької організації
Чи можна підготувати молоду людину до творчої праці, запросивши початківця до «Школи молодого літератора» — з перспективою вступу до Національної спілки письменників України? Чи отримають одеські спілчани можливість зустрічатися зі своїми читачами в районах області — себто виступати перед ними, доносячи живе українське слово, пропагувати рідну літературу? Як майстрам слова завоювати інформаційний простір Одещини, щоби донести до телеглядачів та радіослухачів свої твори, свої тривоги та болі, свої роздуми та надії? Чи повернуть собі одеські письменники Будинок творчості на 16-й станції Великого Фонтану, який ще пам’ятає видатних українських майстрів красного письменства?
Ці та інші проблеми творчого життя вельми цікавлять письменників. Про те, як керівництво працюватиме над їх вирішенням, поінформував на конференції очільник Одеської орга-нізації НСПУ Сергій Дмитрієв. Зазначивши насамкінець, що спілчанська організація стає публічною.
Та ще більшою мірою тривожать проблеми виживання письменників старшого покоління у нинішніх скрутних умовах. На жаль, їхні пенсії не дотягують навіть до рівня життя, не кажучи вже про те, щоби видати книжку. Перед кожним з письменників-ветеранів ця болюча проблема постає в усій своїй гостроті, не полишаючи жодної надії. А, між тим, серед майстрів слова, чиї заслуги перед літературою незаперечні, є й такі, що перенесли серйозні операції, уражені важкими недугами. Як повідомив Сергій Дмитрієв, є надія, що не буде обійдений жоден, хто гостро потребує матеріальної підтримки. Якісь кошти, хоч і не надто великі, обіцяє міська рада, сподіваються й на президентські стипендії та допомогу облдержад-міністрації. Одразу ж було укладено список літераторів, найбільш незахищених у матеріальному сенсі.
На своїх зборах письменники рекомендували до вступу в НСПУ трьох неофітів, добре знаних не лише в середовищі колег, а й серед читацького загалу.
Поема Галини Могильницької «Рогніда», що вийшла окремою книжкою, давно здобула гарячу прихильність читачів, як і її гостре публіцистичне слово, зокрема в царині релігієзнавства; навчально-методичні посібники з вивчення української літератури та курсу літератури рідного краю її авторства охоче використовують у повсякденній роботі шкільні вчителі. Творчість Галини Могильницької відзначена премією Василя Стуса. «Вона хоч і не член НСПУ, а давно вже письменниця, — такою була загальна думка спілчан. — Тут не голосувати треба, лиш аплодувати».
Уже кілька книжок випустила у світ Арсенія Велика. У них чітко простежується індивідуальна творча метода авторки, вона виробила свій власний стиль та пише на обрану від самого початку тематику. Це соці-альна проза, що вирізняється багатоплановістю, психологізмом і яка, безперечно, давно знайшла свого читача. Прикметно й те, що одну з рекомендацій написав знаний прозаїк, нині заступник голови НСПУ Володимир Шовкошитний (до слова, одна з книжок вийшла друком якраз у видавництві «Українська справа»). Не маючи філологічної освіти, письменниця наполегливо працює над словом, що й засвідчують її твори.
Також рекомендовано до вступу Георгія Пилипенка — автора кількох книжок перекладів. Недавно вийшла друком ошатна збірка перекладених ним сонетів Шекспіра. Його переклади подає Женевська антологія сонетів цього класика світової літератури — поряд з Дмитром Павличком. Перекладає також з іта-лійської та французької. Георгій Пилипенко є кадровим моряком, свого часу побачив півсвіту, нині трудиться в Академії харчових технологій.
Колеги щиро вітали новобранців літератури та бажали їм успіху на приймальній комісії НСПУ.
Роман КРАКАЛІЯ.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206