Переглядів: 754

Без бюрократії, черг і хабарів

Темі впровадження інституційних реформ у системі вітчизняних органів юстиції була присвячена робоча зустріч народного депутата України Ігоря  Алексєєва та виконуючого обов’язки начальника головного територіального управління юстиції в Одеській області Олександра Васюкова з громадськістю та журналістами.

Спікери ознайомили присутніх із основними напрямами реформування галузі, нагадавши, що сьогодні розпочато процес оптимізації структури органів Мін’юсту, головних територіальних управлінь юстиції в областях. Нині в Україні фактично впроваджуються докорінні реформи у всіх напрямах, охоплених сферою юстиції, результатом яких має стати віра громадян у справедливе правосуддя, верховенство права та усунення корупції.

Так, Міністерством юстиції України спільно з USAID та Ernst&Young проведено аудит структури цього міністерства, за результатами якого на 20% зменшено кількість співробітників територіальних органів юстиції і на 30% — центрального апарату. Це скорочення пов’язано з тим, що 21 січня 2015-го рішенням Кабміну було ліквідовано державні виконавчу та реєстраційну служби, а відповідні функції передані Міністерству юстиції, суттєво зменшено апарат Укрдержархіву, впроваджено інші нововведення.

Оптимізація структури органів юстиції, йшлося під час зустрічі, дозволить вивільнити додаткові фінансові ресурси, які будуть скеровані на підвищення заробітних плат співробітникам, котрі добросовісно трудяться в органах юстиції, а розроблена спільно з міжнародними експертами система оцінки ефективності роботи фахівців забезпечить добір кваліфікованих кадрів, що належно працюватимуть на державу і для людей.

Що ці зміни принесуть нам, простим громадянам, які звертаються за потрібними послугами до органів юстиції? Спікери наголосили на тому, що суть реформ полягає у змінах на краще, які зможе відчути кожен, хто прийде в державні структури й отримає максимально простий і прозорий сервіс без бюро-кратії, черг і хабарів.

Ігор Алексєєв розповів про нові кваліфікаційні вимоги до державних реєстраторів, про їх повноваження, про законну вмотивованість праці, яка повністю виключала б хабарі.

Учасники зустрічі розповіли також про адміністративний збір за проведення державної реєстрації, про відкриття фронт-офісів (додаткових пунктів з прийому документів для уникнення черг до кабінетів реєстраторів) тощо.

Представники громадськості цікавилися принципами працевлаштування в органи юстиції молодих дипломованих юристів, говорили про необхідність проведення незалежного аудиту вартості платних послуг, які надаються реєстраційною службою, а також про налагодження  продуктивного діалогу, що допоможе виявляти вузькі місця в орга-нізації надання людям потрібних послуг та усувати недоліки. Ішлося, наприклад, про необхідність розробки та затвердження пакетів типових (шаблонних) документів, що називається, під різні життєві ситуації, для прискорення заповнення та зручності їх подачі громадянами державному реєстратору, адже сьогодні навіть незначні помилки в оформленні паперів стають причиною реєстраційних відмов, скажімо, в реєстрації майна, договорів оренди, нових громадських організацій тощо, тож «по колу» людина може ходити довго, щоразу оплачуючи свої наміри. До слова, якщо ви допустилися помилки в оформленні документів, які вам повернули, то знову платити за послугу не потрібно: подавайте старі квитанції про оплату.

Йшлося також про доцільність подання громадянами пакета документів з цифровими підписами в електронному вигляді, що унеможливить допущення помилок (неправильно заповнений документ просто «не пройде» в електронному вигляді та буде підказка, де і що не так ви заповнили) та позбавить особистого спілкування з державним реєстратором, що може для декого стати звабою для отримання незаконного гонорару.

А ще на зустрічі говорили про зміни на краще в системі доступу до отримання ліцензії нотаріуса та запровадження анонімного електронного тестування співробітників служб юстиції, що дозволить залишатися на державній роботі най-кращим спеціалістам і звільнятися від тих, хто зганьбив себе хабарами чи кому не під силу фахово виконувати таку складну й відповідальну роботу.

Ніна ЗАЛЕВСЬКА.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua