Переглядів: 6595

Сергіївка: не курортні пристрасті

Упродовж місяця жителі Сергіївки двічі збиралися на протести під стінами селищної ради, виступаючи проти несправедливого, на їхню думку, правління голови Олександра Шелестенка. Причина, кажуть, абсолютна байдужість керманича Сергіївки до проблем і потреб громади, невиконання перед-виборних обіцянок і бездіяльність щодо благоустрою населеного пункту. Вогнище невдоволення, що тліло, розбурхало бюджетне питання: опоненти влади вважають, що деякі видатки на 2015-й непомірно завищені, а нагальні проблеми залишилися без уваги.

Поламані гойдалки на дитячих майданчиках, бездоріжжя, відсутність газо- та водопостачання, купи сміття поблизу житлових будинків, зграї бродячих собак — це лише мала частина того безладу, який сьогодні твориться у цьому перспективному куточку Одещини. Сергіївна буквально потопає в багнюці — підвали висоток і вулиці заповнили каналізаційні води. По деяких будівлях від надмірної вологи і несвоєчасного ремонту поповзли тріщини. Проблеми давно відомі, не розв’язуються впродовж десятиліть. При цьому, обурюються протестувальники, селищний голова Олександр Шелестенко, який обіймає цю посаду вже третій термін поспіль, про покращення умов життя односельців не дбає. Місцевий люд дає усьому лад власними силами: одні паркан відремонтують, інші — дитячий майданчик із підручних матеріалів облаштують. Один з активістів мітингу — Ігор — обурюється: «Він (селищний голова — прим. Авт.) взагалі не бере участі в житті нашого селища. Абсолютно. Єдине, що зробив, — то це вкрутив лампочку на тому місці, де стоїть його автомобіль. Вона там і горить, щоправда, тільки коли машина стоїть, а так і не вмикає. Нащо йому ті ями й розбиті дороги? В нього є хороший джип, яким він їздить з дому на роботу. Більше його нічого не цікавить».

Останньою краплею, яка переповнила чашу терпіння частини жителів Сергіївки, стало прийняття місцевими депутатами бюджету на 2015 рік, в якому витратні статті, вважають, непомірно завищені, а гроші спрямовані на другорядні проблеми. «Прийняття бюджету проходило, можна сказати, таємно, без відома людей. По Сергіївці не вивісило жодного оголошення про проведення сесії, не оприлюднили питання, які планувалися до розгляду. Другого лютого, у понеділок, під стінами селищної ради зібралися люди, просили на кілька днів відстрочити схвалення бюджету, щоб бодай ознайомитися з його основними положеннями. Але ці вимоги знехтували. Сесія відбулася того ж дня, що й мітинг, але вночі, таємно. Причому без відома опозиційних депутатів», — розповів Сергій Лутенко, депутат Сергіївської селищної ради.

В таких умовах у бюджеті Сер-гіївки на 2015 рік із 7,4 мільйона гривень доходу на утримання 20 працівників апарату ради депутати заклали близько двох мільйонів. А от на соціальні потреби всього селища — а це 5200 мешканців — мізерну суму: лише 300 тисяч. Така арифметика образила сергіївців ще більше. Люди заговорили про відставку Олександра Шелестенка. Сам він з протестувальниками не  спілкувався, бо в цей день, казали, перебував на лікарняному. Говорити з людьми вийшов секретар селищної ради Геннадій Таран. Секретар виправдовувався, мовляв, усіх витратних статей не знає, а от щодо зарплат, то неправда, що це аж два мільйони. «Ніхто ж не порахував, скільки з тих двох мільйонів піде на податки! А це аж 800 тисяч. На зарплати — решта», — пояснював Геннадій Таран.

Невдоволений гурт запевнили, що бюджет буде переглянуто, тарифи зменшено, порядок в селищі наведено. Але побачити якісь конкретні дії від команди Шелестенка, крім обіцянок, мітингувальники вже й не сподіваються. Що цікаво: про безлад у Сергіївці давно в курсі і область, і Київ. Місцевий активіст Максим Довгань, в буквальному значенні слова, вже декілька років поспіль «засипає» чиновників листами-скаргами про проблеми у його рідному селищі. «Результатів це ніяких не дало. Зверталися і до Адміністрації президента на Банкову, і до тодішньо-го голови Одеської ОДА Едуарда Матвійчука. Ніяких зрушень», — зауважив Максим.

Чому влада відмахується від проблеми, роблячи вигляд, що в Сергіївці все гаразд, активістам невідомо, бо зрозумілого пояснення їм так ніхто і не надав. Але, попри мовчання вищих держінституцій, відступати люди не збираються. Вони, як і раніше, продовжують збирати докази бездіяльності селищного голови, вимагаючи його відставки, зібрали підписи з вимогою провести позачергову сесію і переглянути бюджет. Чи почують їх цього разу?

Люди впевнені: справжніх господарників, які могли б змінити на посаді Шелестенка і дати всьому лад, у Сергіївці не бракує.

Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.
Білгород-Дністровський район,
смт Сергіївка.

Від редакції. «ЧН» готова надати свої шпальти всім зацікавленим сторонам для обговорення ситуації, що склалася в селищі, і спільного вирішення питань, порушених у цій публікації, задля подальшого розвитку курортної території і налагодження в громаді конструктивного діалогу.

 

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua