Переглядів: 811

Мийте ноги... чаєм

В інші пори року ногам набагато легше, ніж узимку. Адже зараз вони відчувають додаткове навантаження: не дихають під шкарпетками в утепленому взутті і, до того ж, страждають від зайвої ваги шуб та дублянок. Якщо у вас нема можливості на роботі перевзуватися у щось легше, то, напевне, ви вже зіткнулися з такою проблемою, як неприємний запах ніг. Причина — в бактеріях, які розмножуються від поту на ступнях. Існує кілька способів позбутися цієї неприємності.

Чорний чай — найпопулярніший спосіб позбавитися від запаху ніг. Потрібно взяти два чайні пакетики і заварити їх у трьох склянках води. Цей розчин додати у 3—5 л прохолодної води, занурити ступні й тримати 15 хвилин. Кислоти, що містяться в чаї, знищують бактерії, які викликають потовиділення.

Посипте тальком просушені ступні і місця між пальцями ще до того, як одягнете шкарпетки і взуття. Порошок тальку знищує бактерії і видаляє запах.

Англійська сіль також допомагає в лікуванні запаху ніг. Цей народний засіб є в аптеках. Візьміть 5 літрів теплої води і додайте 2 чайні ложки англійської солі. Поставте ноги у воду на 15 хвилин. Краще робити цю процедуру перед сном.

Бура (натрій тетраборат) як дезінфікуючий засіб застосовується для обробки взуття всередині. Розпиліть порошок бури всередині взуття, і це допоможе вбити бактерії, що викликають запах.

Харчова сода ще один ефективний народний засіб. Вона мінімізує кількість бактерій у взутті та шкарпетках. Потрібно додати харчову соду у ваше взуття і шкарпетки перед їх використанням. Можна робити теплі ванночки для ніг із харчовою содою (на 5 літрів води 2 столові ложки соди) протягом 15—20 хвилин перед сном.

Запах можуть викликати і мозолі на ногах. Регулярно застосовуйте скраби для ніг, які допоможуть запобігти утворенню мозолів. А якщо вони вже є і задавнені, використайте потужніший скраб. Суміш готують, додаючи поступово до цукру ізопропіловий спирт (диметилкарбінол) і воду, доводячи до консистенції крему, а потім цим кремом обробляють ступні протягом 10 хвилин.

Ну і, звісно, коли настане тепло, роззуйтеся і ви-ставте ноги на сонце бодай на 15 хвилин, — це най-простіший і найкращий спосіб позбутися від шкідливих бактерій. Причому таку приємну маніпуляцію слід робити якомога частіше.

Підготувала Тетяна ДЕЛІМАРСЬКА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua