Переглядів: 784

«Кучерявий» знайда

Нещодавно на вулиці Сосюри селища Авангард заявився несподіваний гість.

Місцеві жителі запримітили «щось сіре, схоже на зайчика», і це «щось» при пильнішому розгляді виявилося червонокнижним пеліканом із пошкодженим крилом. Авангардівці про знахідку дали знати працівникам ДСНС, а ті, в свою чергу, зателефонували в Одеський зоопарк.

Прийняти нового постояльця звіринець погодився одразу. «Приблуду» помістили в реабілітаційний центр для диких тварин. Як визначили орнітологи, знайдений птах походить із виду «кучерявий пелікан» (Pelecanus crispus). Таку назву вони отримали за заокруглене пір’я-чубчики на голові, яке нагадує гриву. Їх занесено до Міжнародної Червоної книги зі статусом «уразливий вид». Це означає, що Pelecanus crispus потребує пос-тійного моніторингу популяції, бо не за горами той момент, коли виду загрожуватиме вимирання.

Птах, скоріш за все, не залітний, а місцевий — з приазовських степів, який при міграції на зимівлю поранився і до кінцевого пункту не долетів. «Це могло статися через сильну негоду чи недосвідченість птаха в доланні великих відстаней. Крило пошкоджене так, як при падінні», — зауважив Ігор Бєляков, директор Одеського зоопарку.

Рідкісний «кучерявець», щойно оселившись  нашому звіринці, одразу ж став зіркою. І не лише тому, що всі інші місцеві пелікани належать до виду Pelecanus onocrotalus і «рожеві» за кольором, а він один — сіро-блакитний. Новоприбулець, за словами працівників зоопарку, — справжнісінький забіяка із дещо агресивним характером: він першим розпочинає конфлікти і поводиться зухвало, сторонячись колективу. Птаха виходжують усіма можливими способами, зараз у нього більш-менш запрацювало крило. Годують його, як і в природі, — лише живою рибою (в перші дні — примусово, тепер пелікан їсть сам). «Двічі на день по кілограму. Тобто два кілограми за день він з’їдає. А з потеплінням пелікани у нас взагалі їдять за раз по два кіло. Живу рибу беремо на Привозі», — розповіла одна з працівниць зоопарку Олена Земляк.

Ім’я пелікану ще не дали. Птаху не більше року від народження, і встановити його стать складно. Та й чи даватимуть йому кличку працівники зоопарку ще не знають. У звіринці він не на завжди, хоч би як одесити цього не хотіли. З настанням весни, за інформацією завідуючої відділом із зв’язками з громадськістю Анни Бєлякової, зна-хідку планують випустити в живу природу. Якщо ж крило птаха до кінця не відновиться і він таки не зможе літати, «кучерявця» залишать у зоопарку. А наразі йому шукають пару.

Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net