Пестицидна епопея
Виконувач обов’язків директора департаменту екології та природних ресурсів Одеської облдержадміністрації Сергій Лук’янчук розповів на брифінгу про плани обласної влади щодо утилізації пестицидів та інших токсичних речовин сільськогосподарського призначення, не придатних до використання.
За його словами, на Одещині чимало місць, де ще й досі є не придатні для використанні рештки пестицидів, гербіцидів та інших речовин, що становлять гостру екологічну небезпеку. Ще у 2008-у обласна рада схвалила регіональну програму поводження з токсичними відходами на 2008—2015 роки. Втім, питання утилізації відходів повинне вирішуватися як на місцевому, так і на державному рівнях, оскільки обсяг робіт потребує значних фінансових затрат, зауважив Сергій Лук’янчук.
У 2011—2012 роках перезатарено і вивезено близько 2800 тонн непридатної «хімії». Роботи проводилися ізраїльською фірмою. З Алтестового в 2012-у вивезли 921 тонну пестицидів. У 2013—2014 роках через відсутність коштів хімікати не вивозилися, що-правда, провели їх інвентаризацію. Зокрема встановили, що у нас залишаються 552 тонни непридатних пестицидів, які необхідно утилізувати, а з урахуванням тари та забрудненої землі — 664 тони. Ця отрута зберігається на 84 складах у 24 районах області, з яких 61 склад — у незадовільному стані. Най-більше пестицидів — 130 тонн — в могильнику Одеського морського порту поблизу с. Алтестового Біляївського району, за 2 кілометри від Хаджибейського лиману, і таке сусідство — вкрай небезпечне. У с. Лопушному Кодимського району зберігається 33 тони отрутохімікатів, у с. Новоборисівці Великомихайлівського — 24 тонни. Більшість складів не відповідає санітарним та екологічним нормам безпеки.
На утилізацію 514 тонн некондиційних пестицидів з бюджету виділено 11,1 мільйона гривень. Підготовлена й опублікована документація на проведення торгів на виконання цих робіт, оголошений тендер, результати якого будуть відомі у січні 2015 року.
Планується, що отрутохімікати після перезатарення будуть вивезені за межі України для утилізації. Втім, залишаться забруднені території, які також потрібно буде відновити — провести інженерні обстеження та обеззараження.
Повністю завершити очищення Одещини від непридатних для використання отрутохімікатів обіцяють у 2015-у.
Ольга ФІЛІППОВА.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206