Чим пригощаються європейці
У веселі новорічні та різдвяні свята на нас чекають не тільки подарунки, а й щедро накритий стіл. А чим пригощаються у ці дні європейці?
В Угорщині на новорічному столі не буває страв з пташиного м’яса. За народною прикметою, в цей час птицю їсти не можна: Новий рік, пролітаючи над землею, може прихопити з собою і щастя.
Іспанці дуже люблять рибні страви, тому святкова вечеря не обходиться без запеченого окуня, фаршированого лимонами. На десерт подають туррон — солодощі з мигдалевих горіхів з медом.
Французький різдвяний стіл обов’язково прикрашають запечений гусак, устриці й інші море-продукти, а на десерт з кавою подається шоколадний рулетик з неповторним каштановим кремом.
У Польщі дівчата, перш ніж сісти за святковий стіл, ворожать. Для цього під скатертину кладуть пучок сіна і по черзі висмикують з нього стеблинки. У кого опиниться найдовша — та першою й вийде заміж у новому році.
Всього на різдвяному святковому столі має бути 12 страв. Найголовніші — смажений короп, який вважається символом благополуччя, і кекси з маком, родзинками та мигдалем.
У Румунії готують пироги з «сюрпризом»: запікають у них монети, обручки, порцелянові лялечки, стручки червоного перцю. Якщо дівчині дістається обручка, це означає, що найближчим часом її чекає щасливе заміжжя. А той, хто отримає шматок пирога з монетою, в новому році буде надзвичайно успішним.
У Німеччині всі, хто зібрався на святкування Нового року, тільки-но годинник почне відраховувати дванадцять ударів, незалежно від віку, залазять на стільці, щоб з останнім ударом стрибнути з них... у майбутнє.
На Різдво німці насолоджуються імбирним печивом, тортами у формі ялинок, солодощами з марципанами.
Англійці на Різдво віддають перевагу тарталеткам з джемом із сухофруктів, сливовому пудингу і червоним ягодам, що символізують кров Ісуса Христа.
В Австрії вважається щасливою новорічна зустріч із сажотрусом. Кожен хоче трохи вимазати себе сажею, щоб бути багатим і щасливим. А святкове меню складається з тушкованого коропа під пивним соусом та імбирного хліба, солодких сирних млинців із заварним кремом і карамелево-абрикосовим соусом.
В Італії в новорічну ніч ходити по вулицях небезпечно: з вікон викидають усі старі речі. Тому краще не тинятися серед ночі, а поспішити за стіл, на якому вже виставлені свіжі свинячі ковбаски з традиційною тушкованою сочевицею і солодким дріжджовим хлібом з фруктами.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206