№ 100 (21571) субота 20 грудня 2014 року

Переглядів: 1501

Поза блоками, всередині війни

Війни не обов’язково закінчуються миром. Конфлікти, буває, тривають десятиліттями, перериваються перемир’ями, згасають і знову розгораються. Але на кожному етапі супротивники можуть дійти згоди, зупинити конвеєр смерті і руйнувань. Була б воля і готовність до взаємних поступок.

Не даруйте
«яструбам» подарунків

В середу, 17 грудня, президент Петро Порошенко прибув з візитом до Польщі, і в його присутності президент Броніслав Коморовський підписав акт про ратифікацію Угоди про асоціацію Україна — Європейський Союз. Відзначаючи радісну подію, Петро Олексійович зробив низку заяв, одна з яких, чесно кажучи, здивувала. Мова про намір президента внести у Верховну Раду наступного тижня закон про відмову нашої країни від позаблокового статусу.

Переглядів: 4521

Олександр ТУРЧИНОВ: «Не вірю в дипломатію щодо путінської Росії»

У понеділок, 15 грудня, президент Петро Порошенко призначив Олександра Турчинова секретарем Ради національної безпеки й оборони України.

Новий очільник РНБО в інтерв’ю агентству «ЛІГАБізнесІнформ» (http://news.liga.net) по-ділився міркуваннями щодо мінських угод, мобілізації, зарплат військових, повноважень Радбезу та майбутнього путінської Росії.

Переглядів: 758

Схід і Крим: проблеми наростають

Понад п’ять мільйонів людей, які живуть на території України, ураженій конфліктом, стикаються з наростаючими проблемами, а деякі борються за виживання з настанням зими, зазначається в доповіді, опублікованій цими днями управлінням Верховного комісара ООН з прав людини.

Колапс законності та правопорядку, як і насильство та бойові дії у східних регіонах, що розпалюються напливом важкого та сучасного озброєння, а також іноземних бойовиків, у тому числі з Російської Федерації, мають «безпосередній вплив на всі фундаментальні права людини, включаючи безпеку, свободу та благополуччя осіб, які проживають там», — йдеться у документі. «Конфлікт триває вже дев’ятий місяць, і ситуація стає ще тяжчою для населення, яке проживає на сході», — наголосив Верховний комісар ООН з прав людини Зеід Ра’ад аль-Хуссейн.

Переглядів: 1066

Увічнено ім’я журналіста і поета

19 грудня відбулася церемонія відкриття меморіальної дошки, присвяченої пам’яті нашого колеги, відомого журналіста і поета, заступника генерального директора ОДТРК, директора Одеського обласного радіо Володимира Невмитого, який торішньої осені передчасно пішов у засвіти.

Пам’ятна дошка встановлена на новому приміщенні одеського обласного радіотелевізійного передавального центру, що на Фонтанській дорозі, 3.

Переглядів: 819

Наша хата не скраю

Революція Гідності дала нові паростки громадянського суспільства: сьогодні в Україні діє чимало громадянських органі-зацій, ініціатив, рухів, які беруть на себе, у тому числі, функції держави. Хтось добровільно збирає речі та їжу для воїнів АТО, хтось відстоює інтереси місцевої громади, інші, в міру своїх можливостей, борються з корупцією...

Одесу завжди вважали досить пасивною порівняно з іншими містами України, але за останній рік тут відбувся неабиякий сплеск громадянської активності небайдужих людей, які більше не хочуть жити так, як раніше.

Переглядів: 721

Сергій ЯКУБОВСЬКИЙ: Реформувати, щоб вижити

Доктор економічних наук, професор ОНУ ім. І.І. Мечникова Сергій Якубовський в Одеському кризовому медіа-центрі, спілкуючись з журналістами, виклав своє бачення поточної економічної ситуації в Україні, програми реформ та їх впливу на курс валют.

— Кризова ситуація загострюється. Сьогоднішній момент, можливо, найважливіший для історії, для нашого майбутнього. Україна підходить до тієї межі, перейшовши яку, зберегти нас як країну, не буде можливості.

Переглядів: 745

Права і свободи не анексують!

За участі голови громадської ради при постійному представникові Президента України в АРК Віталія Захарчука та представника інформаційного центру «Майдан-Моніторинг», головного редактора сайта «Teraze» Олени Сирінської в Одесі відбулася презентація попередніх результатів моніторингу порушень прав людини в Криму, представлених на інтерактивній карті порушень, що функціонує на веб-сайті Teraze.

Наразі на карту вже нанесено понад 500 фактів порушень, висвітлених у ЗМІ та відзначених у моніторингових звітах міжнародних організацій, зафіксованих у Криму з 20 лютого 2014 року. Карта складається з таких категорій: громадянські та політичні права, права корінних народів та національних меншин, культурні та релігійні права, соціально-економічні права. З останніх повідомлень на карті дізнаємося про таке.

Переглядів: 841

Неможливо любити Бога і не любити людину

25 грудня католицька церква святкує Різдво Христове

Не тільки католицький світ, але й більшість протестантських церков, а також деякі західні православні церкви, які користуються сучасним григоріанським календарем, відзначають Різдво Христове в ніч на 25 грудня. Решта православних віруючих, які живуть переважно на Сході, цю подію святкують за архаїчним юліанським календарем — 7 січня. З ними солідарні також протестанти, що мешкають на територіях, де домінує східне православ’я.

Різниця в датах, з одного боку, створює певну незручність, адже є перешкодою для святкування цієї події одночасно всіма вірними. Крім того, у тих, хто дотримується юліанського календаря, виникає додаткова спокуса, бо свято Нового року припадає саме на період різдвяного посту, який рекомендує утримуватися від веселощів і гучного застілля. Але, з іншого боку, більш толерантні і менш релігійні українці мають унікальну можливість святкувати Різдво Христове двічі — і з католиками, і з православними. До того ж, з наукової точки зору, астрономічна дата — поняття відносне. Насправді, Христос народився один раз, і це відбулося два тисячоліття тому.

Переглядів: 1114

Батькова заповідь

20 грудня — День української міліції

За вагомий особистий внесок у зміцнення законності і правопорядку, зразкове виконання службових обов’язків, виявлені при  цьому самовідданість, мужність та високий професіоналізм начальнику сектора протидії службовим злочинам в органах управління залізничного транспорту і протидії злочинам у бюджетній та фінансовій сферах відділу Державної служби боротьби з економічною злочинністю управління УМВС України на Одеській залізниці підполковнику міліції Сергію Жердецькому вручено Подяку прем’єр-міністра України.

У вересні 1991-го при виконанні службових обов’язків загинув батько Сергія —  інспектор карного розшуку Ленінського районного відділу внутрішніх справ м. Одеси. Дванадцятилітній хлопчина твердо  вирішив піти дорогою батька, замінивши його на фронті боротьби зі злочинністю.

Переглядів: 754

«Український світ» vs «Русский мир»: битва за місце в історії

Закінчення. Початок у номері за 18 грудня.

У світовій історії майже всі тирани намагалися переписати історію «під себе», щоб залишити в ній позитивний слід. Видається, що одним з прикладів для В. Путіна в його спробах написати «правильну» історію Росії може бути Катерина ІІ, яка вирішила прикрасити історичний фон Росії, щоб показати її власне «велике правління». Своїм указом від 4 грудня 1783 року Катерина ІІ повеліла створити «Комісію для складання записок про древню історію, переважно Росію» під наглядом графа А.П. Шувалова. Імператриця особисто редагувала «Історію Росії», правлячи при цьому історичні документи, даючи розпорядження для знищення деяких документів і для написанню фальшивок.

Переглядів: 3772

Тарас Шевченко і сьогодення

Завершується рік, який пройшов під знаком 200-ліття від дня народження Великого Кобзаря — українського Прометея духу.

Цю видатну, епохальну дату культурної історії України вшанували і вчені вищих навчальних закладів нашої країни. Так, 22—23 травня у м. Сімферополі відбулася IV міжнародна науково-практична конференція «Тарас Шевченко і сьогодення». Під такою ж назвою було видано збірник матеріалів конференції. Наукове видання рекомендоване до друку вченою радою історико-філологічного факультету республіканського вищого навчального закладу «Кримський інженерно-педагогічний університет».

Переглядів: 654

До Кобзаря – без бар’єрів

18 грудня в Національному музеї Тараса Шевченка відбулася презентація комплексної програми для людей з інвалідністю «Музей без бар’єрів: від теорії до практики».

Ця масштабна програма Національного музею Тараса Шевченка спрямована на інтеграцію людей з особливими потребами та людей з інвалідністю в загальний соціальний і культурний простір країни. Із жовтня 2014-го завдяки спеці-альним програмам заклад став доступний для дітей з аутизмом, порушенням зору, синдромом Дауна, а також для дорослих з інвалідністю різної нозології. Слід зауважити, що вже й до нинішніх інновацій Національний музей Тараса Шевченка був серед лідерів в Україні щодо доступності для людей з обмеженими можливостями — тут давно подбали про встановлення спеціальних пандусів та ліфтів.

Переглядів: 803

Сергій МЕФОДОВСЬКИЙ. Моя Україна ні в чому не винна

Любім, плекаймо свою Вкраїну!

Було, було вже
Не раз подібне:
Вкраїна — ложе,
Народ — повія.
Вожді, мов боги,
Малі й великі:
Протягнуть ноги —
На смітник викинь.
А ми — у розтіч,
куди попало.

Переглядів: 669

Іван ЗОЛОТОГОРЕНКО. Дев’ятий вал

Тут пнуться в небо пащами стволи,
Висвистують ракети і снаряди...
А ті, кому ми голос віддали,
Портфелі ділять вкотре і посади.

Там тиша, лише шурхіт папірців,
Примножують обранці свої статки.
А мами наші наші імена
Записують щоденно у граматці.

Переглядів: 1196

«Я без кохання – мов калина на морозі», або Чотири портрети чекання

На початку кожної весни ми особливу шану складаємо жінкам. При цьому щиро зізнаємося, що робити це варто було б упродовж всього року, а не лише на свято 8 Березня. Отож тут мова про жінок — така собі композиція з минулого і сучасного, дібрана цілком довільно. Без претензії на глибокий сокровенно-містичний зміст, що ним оповите місце й місія жінки в світі, її одвічна таїна, яку так важко розгадати чоловікам.

«Я не дівчина, я — чекання», — колись написала поліська поетеса Людмила Скирда.

Степовичка Любов Голота — ще виразніша:

Переглядів: 638

Недооцінена працьовитість

Фахівці стверджують, що жінки більші трудоголіки, ніж чоловіки, а от заробляють менше.

Міжнародна організація праці провела дослідження у Росії та Європі. Статисти з’ясували, що жінки на роботі проводять більше часу, при цьому вони освіченіші і краще виконують свої обов’язки. Однак чоловіки у середньому заробляють більше, та й по кар’єрних сходах просуваються значно швидше. Незважаючи на те, що представниці прекрасної статі є більшими трудоголіками, зарплату вони отримують на 30 відсотків меншу, хоча це залежить ще й від країни.

Переглядів: 648

Щоб не зостатися безколісним...

За 11 місяців на території Одещини було скоєно 716 незаконних заволодінь транспортними засобами. Не розкритими залишаються 456 злочинів цієї категорії.

Як показує аналіз, у районах області увагу злочинців найчастіше привертають автівки вітчизняного виробництва та мототранспорт (мотоцикли, мопеди). При цьому крадіжки здійснюються у нічний час і нерідко — безпосередньо з домоволодінь громадян. Транспортні засоби престижного класу найчастіше викрадають в Одесі.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net