№ 99 (21570) четвер 18 грудня 2014 року

Переглядів: 1428

Війна парадигм

Про інформаційну війну Росії проти України сказано і написано чимало. Голова Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі Василь Костицький вважає, що Україна переживає четвертий етап інформаційної війни з Росією, феномен якого полягає в тому, що теперішні воєнні дії часто спрямовані на підсилення цього протистояння, а не навпаки, коли постріли негативною інформацією у ЗМІ підсилюються реальними пострілами та вибухами.

За його словами, перший етап припав на 2008—2010 роки і визначався руйнуванням самоідентифікації українців. Це відбувалося «м’яко», проте створило передумови для подальшого впливу. Через інформацію нищили наші цінності, руйнували ідентичність, насаджували алкогольний спосіб життя, героїзували силу російської зброї та влади. Згадаймо лишень усіх тих «Кадетів», «Ментів», «Солдатів» та «Братів» — нас труїли непомітно, але постійно.

Переглядів: 717

Світ допомагає одеським дітям

/_f/2014/099.jpg Стало вже доброю традицією, що середина грудня у нашому місті стає часом проведення великих благодійних заходів. От і минулої суботи у концертно-виставковому комплексі Морвокзалу стартував уже четвертий Благодійний дипломатичний різдвяний ярмарок, що проводиться з ініціативи Одеського дипломатичного клубу за підтримки представництва Міністерства закордонних справ України в Одесі і під патронатом голови облдержадміністрації.

Традиційно у ярмарку взяли участь усі 20 генеральних та почесних консульств, що діють в Одесі, включаючи й австрійське, яке відкрилося в нашому місті цього року. Крім дипломатів, акредитованих у нас, до благодійного заходу долучилися і гості з Києва — представники почесного консульства Республіки Перу в Україні. Серед учасників — національні культурні центри, громади та діаспори, а також Місія Європейського Союзу з прикордонної допомоги Україні та Республіці Молдова.

Переглядів: 724

Законодавчий ключ до місцевих «межигір’їв»

Торік на Одещині зафіксовано найбільший факт одержання неправомірної вигоди серед високопосадовців — 480 тисяч гривень. За інформацією управління МВС в Одеській області, держслужбовець вимагав таку суму від приватного підприємця за виділення у довгострокову оренду земельної ділянки загальною площею 4 гектари.

За дослідженнями незалежних міжнародних організацій, Україна впродовж останніх трьох років стабільно посідає 145—150-те місця із 170 держав світу у боротьбі з корупцією. Така ситуація суттєво гальмує проведення важливих соціально-економічних реформ та заважає притоку інвестицій в країну. У жовтні президент підписав пакет антикорупційних законів, що мають викорінити хабарництво, незаконне заволодіння майном та інші форми корупційних злочинів в українському суспільстві.

Переглядів: 818

Відлуння нічних вибухів, або Чи здатна влада втримати Одесу?

Вибухи, що прогриміли в Одесі в останні тижні, силові структури назвали терактами. Більше того, СБУ попередило про можливі нові диверсії. І не тільки в Одесі й Харкові, а й у Дніпропетровську, Херсоні, Миколаєві. За повідомленнями начальника слідчого управління СБУ Василя Вовка, російські спецслужби націлилися дестабілізувати ситуацію в цих українських містах і намагатимуться з територій, контрольованих терористами, постійно тримати в напрузі громадян України. Оскільки їхня мета — залякати громадян, активістів і показати, що влада безпомічна. Залякати тих, хто займає активну державну позицію. Зрозуміло, силовики запевнили, що ситуація — як в Одесі, так і в інших містах — контрольована. Але чи так це?

Для розслідування вибуху волонтерського центру Далії Северин на вул. Краснова в ніч на 10 грудня створено міжвідомчу групу зі співробітників прокуратури, СБУ і міліції. І нібито вже є підозрювані. А з приводу нічного вибуху 3 грудня в магазині «Патріот» на Малій Арнаутській поки що жодних результатів пошуків нема.

Переглядів: 723

«Тиха» Одеса: 1917 – 1920

        Трохи світла достатньо,
        щоб розвіяти велику темряву
                    Ісраель Бааль Шем Тов.

У дні Хануки в Музеї історії євреїв Одеси «Мігдаль-Шорашим» 16 грудня відкрилася виставка, присвячена одному з найскладніших періодів в історії нашого міста.

Переглядів: 733

Добра різдвяна кінокласика

18 грудня, напередодні зимових свят, «Артхаус Трафік» і ТМ Stella Artois запрошують одеситів на фестиваль «Різдвяне кіно», в програму якого увійшли класичні американські новорічні хіти 1940—1950-х років, що вже десятиліттями збирають глядачів усієї планети перед кіноекранами. Фестиваль відбудеться в п’яти містах України: Києві, Харкові, Одесі, Львові та Дніпропетровську.

В Одесі покази проходитимуть у затишному залі НUB-вітальні (вул. Грецька,1а, 1-й поверх, вхід з пров. Юрія Олеші).

Переглядів: 806

«Український світ» vs «Русский мир»: битва за місце в історії

«Немає жодного сумніву, що коли-небудь величезне тіло Російської імперії розпадеться, і Україна стане знову вільною і незалежною державою. Час цей наближається повільно, але неухильно. Українці — це нація з власною мовою, культурою та історичною традицією. В даний час Україна роздерта між сусідами. Але матеріал для будови української держави лежить готовий: якщо не зараз, то завтра з’явиться будівничий, який побудує з тих матеріалів велику і незалежну Українську Державу».
Великий німецький вчений і мандрівник Йоганн Георг Коль (1808—1878).

Життя людини набуває певного сенсу, якщо вона береже пам’ять про своїх пращурів, на плечах яких вона стоїть. Не може бути повноцінної особистості, якій не цікаво знати, як жили і сприймали світ ті люди, завдяки яким вона з’явилася на світ і продовженням яких є. Особистість не може відбутися, якщо вона не вбирає конкретний життєвий досвід своїх дідів і прадідів. Іншими словами, життя кожної людини є ланкою в ланцюзі поколінь певного роду, тому кожна окрема людина має відчувати двоєдину відповідальність: з одного боку — перед своїми предками, а з іншого — перед прийдешніми поколіннями.

Переглядів: 637

Люди готові до змін, але зрозумілих і прозорих

Проведення кардинальних реформ у соціальній сфері за нинішньої непростої економічної та політичної ситуації може гарантувати уряду лише одне із двох — «або пан, або пропав». Щоправда, другий варіант наразі видається ймовірнішим. І все ж, якщо вірити новинам, які зі швидкістю блискавки поширюються у соцмережах, у владних кабінетах уже підготовлено чимало варіантів щодо реформування фондів соцстрахування, системи пільг та пенсій.

Наскільки виправданим та реалістичним є намір нового Кабінету Міністрів зекономити на соціальній сфері? Це питання кореспондент «Укрінформу» адресувала провідному науковому співробітнику Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Лідії ТКАЧЕНКО.

Переглядів: 4203

Нахалбуд наступає на пам’ятки

В Одесу навідалася комісія Міністерства культури на чолі з начальником управління охорони нерухомого майна. Чиновники Мінкульту мали нараду із місцевими громадськими діячами, які активно борються за збереження історичного центру нашого міста.

Нарешті дочекалися! Громадські активісти, які не один рік відстоюють збереження історичних будівель, пам’яток  архітектури та самого вигляду міста в первозданному вигляді, таки зустрілися з чиновниками Мінкулькульту. Питань до київських візитерів було чимало. На думку активістів, про історичні будівлі Одещини ніхто не дбає. «Чесно кажучи, мені навіть боляче дивитися на цю повну імпотенцію влади. Ми зараз бачимо відсутність вертикалі державної влади», — не підбираючи слів, висловила думку більшості одна з учасниць зустрічі. Одесити скаржилися: чиновники направо-наліво роздають дозволи на забудову міста висотками, а до думки простих жителів — усім байдуже. І Київ про це знає, але ніяк не реагує.

Переглядів: 689

Діалог як ліки проти кризи

Конференція «Інструменти діалогу як засобу подолання кризових явищ: міжнародний досвід та перспективи застосування в Україні» за підтримки ОБСЄ минулого тижня відбулася Одесі.

Міжнародні та національні експерти з медіації, активісти громадянського суспільства з різних регіонів України зібралися, щоб ознайомитися з кращими міжнародними практиками та обмінятися власним досвідом. Захід пройшов у рамках проекту «Національний діалог» на запит Одеської облдержадміністрації з метою вдосконалення професійних навичок медіаторів, які працюють над вирішенням конфліктів та подоланням розбіжностей на місцевому та регіональному рівнях.

Переглядів: 935

Пряма дорога на хрест

2014-й — Рік Тараса Шевченка

        Тарас Шевченко —
        То є Україна,
        Яку ніякі сили
        Не скують…
        Його молитви
        Досягають Бога,
        А замовляння
        Зупиняють кров…
        «Кобзар» — то є
        На хрест
        Пряма дорога…
        І він один
        За нас її пройшов…
            Микола Побелян, «Стовпи залізні...»

«Кобзар» Тараса Шевченка — явище безумовно світового значення. Про це написано й переписано багато-багато. Але це явище має і свою дату наро-дження — 18 квітня 1840 року.

Переглядів: 716

Свято «Просвіти» в Іллічівську

Цікаво відзначили в Іллічівську 146-у річницю від дня народження «Просвіти».

Після вступного слова ведучої звучить Гімн України у виконанні хору «Червона калина» і всіх присутніх. Хвилиною мовчання вшановуємо Героїв, які загинули в борні з московським окупантом. Потім — поезія І. Василькової:

Наші помисли, справи й серця
Назавжди поєднала «Просвіта».
Україні служить до кінця — Хай дорога нам буде відкрита!

Переглядів: 616

І в час випробувань будуймо рідну хату

Минулої суботи в Одеській парафії апостола Андрія Первозванного Української греко-католицької церкви громада урочисто вшанувала свого патрона.

У тісненькій каплиці, як мовиться, не те що яблуку не було де впасти — здавалося, що й листочок не протиснувся б. Та все ж учасниками свята стали всі, хто прийшов, наповнивши дім Божий благодаттю — за свідченням святих отців. Й то було одне з тих чудес цього храму, в якому знаходить благодать дедалі більше число людей. І це зрозуміло: ми всі нині плекаємо надію на наших героїчних захисників на сході країни од ворожої напасті, самі ж тулимося до Господнього Слова, прагнучи глибше пізнати мудрість та істину Євангелія. Чи не про це ревно молилися парафіяни перед поясом Пресвятої Богородиці — реліквією Церкви, що перебуває у ці дні в храмі, та просили помочі й захисту не лише для себе та близьких, а й для всієї Вітчизни нашої…

Переглядів: 681

Демонічне й життєдайне

Новий виток спіралі концертного сезону 2014—2015 років Національного одеського філармонійного оркестру у листопаді—грудні позначився гастрольними виступами визнаних диригентів, народних артистів України Алліна Власенка і Володимира Кожухаря, заслуженої артистки України Вікторії Жадько. Логічним й очікуваним у цьому ряду був нещодавній виступ на сцені Одеської філармонії Наталі Пономарчук, під чиєю орудою звучали твори Вебера, Сібеліуса, Чайковського. У Концерті для фортепіано з оркестром №2 російського романтика соло виконав талановитий піаніст, лауреат міжнародних конкурсів Олексій Гринюк.

Музичний талант диригента Наталі Пономарчук розвився стрімко. Вже 2000-го, через три роки після закінчення Національної музичної академії, їй було присвоєно звання «Заслужений діяч мистецтв України». Як і її колега, Вікторія Жадько, Наталя Пономарчук є вихованкою Алліна Власенка, який у нещодав-ньому інтерв’ю назвав її «справжнім дивом» на музичному небосхилі України (див. «ЧН» від 27.11.2014). Зазначимо, що пані Пономарчук — не частий гість Одеси. Останній її гастрольний виступ, якщо не помиляюся, відбувся ще у лютому 2011-го.

Переглядів: 583

Музика – теж складова перемоги

Нещодавно з Мелітополя та сектору «М», де ведуться бойові дії, повернувся оркестр Одеської військової академії. Музиканти побували там 6 грудня, щоб привітати наших воїнів з Днем Збройних сил України. Своїми враженнями від побаченого і почутого вони поділилися з журналістами в приміщенні Одеської обласної організації НСЖУ.

З музичними номерами до українських захисників оркестр Військової академії в гарячі точки їздить не вперше. Із березня це вже 26-е відрядження. «Нормальних умов для концертів не було, та й сцени як такої теж не було. Люди — хто сидів, хто стояв. Вони дивилися на нас, а ми дивилися в їхні очі, і нам було аж ніяково: ми не знали, що можемо їм такого сказати, чого вони не знають. На завершення нашого концерту ми разом з присутніми заспівали Гімн України. Після цього люди дивилися на нас зовсім іншим поглядом, із зовсім іншим виразом облич. Ми розуміли в той момент, що зробили для них щось дуже важливе», — розповів Олександр Нестеренко, ведучий, артист оркестру Військової академії.

Переглядів: 696

Купіть для Кози дзвіночок

Виходить на фінішну пряму старий, дуже непростий, 2014-й. Від нового року ми чекаємо миру в нашому домі. Астрологи кажуть, що 2015-й — рік Кози, за східним гороскопом, — буде емоційним, насиченим різними подіями, вдалим для бізнесу та розвитку, а ще допоможе врегулювати конфлікти.

На думку прогнозистів, процеси, які тягнулися останні кілька років і привносили хаос у наше життя, нарешті закінчаться, почне стабілізуватися політична й економічна обстановка в світі. Якість життя значної частини жителів планети по-ліпшиться, а криза, яка турбувала багато держав, завершиться. Іншими словами, рік Кози має стати переломним. У цей період одна епоха змінює іншу, і все людство знову дивиться в майбутнє з великою надією.

Переглядів: 587

Кумир юних спортсменів

У залі боротьби СТ «Динамо» пройшли змагання з відкритої першості Одеси з рукопашного бою, присвячені Дню міліції України (20 грудня) та святу Миколи-Чудотворця, у яких взяли участь майже сто вихованців майстра спорту із самбо та рукопашного бою, «Кращого тренера України» Миколи Пасічника.

За понад тридцять років міліцейської служби, більша частина якої віддана тренерській роботі в Училищі професійної підготовки працівників міліції при ГУ МВС України в Одеській області, а також Одеському державному університеті внутрішніх справ, «школу Пасічника» пройшли тисячі правоохоронців, у тому числі й з міліцейських підрозділів на Одеській залізниці. До речі, його учнем був і нинішній очільник управління полковник міліції Сергій Карташов.

Переглядів: 960

Що таке адитиви і з чим їх їдять

Зараз на полицях магазинів важко знайти продукт, до складу якого не входили б різні харчові добавки. І багато людей страшенно бояться цих добавок, зашифрованих буквою Е та трьома цифрами. Втім, боятися абсолютно всіх «Е-шок» не варто, адже під загадковим кодом можуть ховатися як шкідливі адитиви, так і цілком нешкідливі речовини. (Першу статтю на цю тему читайте у номері за 13 грудня).

Усі харчові добавки діляться на кілька груп:

Переглядів: 603

І на сонці зле, і без сонця кепсько

Британський вчений,     професор медицини Мартін Філіш піддав різкій критиці тих своїх колег, які перестаралися, залякуючи людей наслідками впливу на шкіру ультрафіолетових променів. Повна ізоляція від сонця не менш небезпечна, ніж надмірна інсоляція, вважає він.

У медичній пропаганді тема шкоди від перебування на сонці та відвідування соляріїв за кількістю публікацій поступається лише «вічній» темі небезпек від куріння. Величезна кількість жителів планети вже давно і чітко засвоїли головний «месидж» такої пропаганди: ультрафіолетові промені — неймовірне зло, оскільки їх вплив підвищує ризик розвитку різних форм раку шкіри, включаючи найнебезпечнішу з них — меланому.

Переглядів: 642

Риба з браконьєрським душком

Щоб перервати ланцюжок незаконного вилову та реалізації риби, представники рибоохорони провели рейд на одному з найбільших ринків Одеси — Привозі.

На Привозі можна купити будь-яку рибу. Але серед цього різноманіття чимало улову, який потрапив на прилавки шляхом браконьєрської оборудки. Задля виявлення нелегалки працівники рибоохорони разом із журналістами місцевих ЗМІ провели спільний рейд. Порушень у торгівлі виявили чимало. Переважна більшість продавців не мали накладних із вказаним місцем закупки товару та поміткою санітарної інспекції.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net