Переглядів: 659

Тотальний колапс законності

Мирних жителів і надалі вбивають, незаконно затримують, викрадають та катують на сході України, а кількість внутрішньо переміщених осіб значно зросла, незважаючи на оголошення про припинення вогню 5 вересня, — зазначається в моніторинговій доповіді ООН з прав людини.

«Порушення міжнародного права в галузі прав людини та міжнародного гуманітарного права продовжуються», — йдеться в доповіді. «Ситуація в постраждалому від конфлікту регіоні стає дедалі важчою, супроводжується тотальним колапсом законності і правопорядку та виникненням паралельних систем управління в територіях, що перебувають під контролем «ДНР» і «ЛНР».

«Постійна присутність великої кількості сучасного озброєння, а також іноземних бойовиків, включаючи військовослужбовців з Російської Федерації, безпосередньо впливає на ситуацію з правами людини на сході України, — наголошується в доповіді. — Забезпечення захисту тих, хто живе в районах, уражених конфліктом, повинне бути найвищим пріоритетом. Має бути знайдено мирне рішення, щоб припинити бойові дії і насильство, щоб врятувати життя і не допустити подальших труднощів для тих людей, які живуть у східних регіонах».

За даними Управління ООН з прав людини, з середини квітня по 18 листопада, принаймні 4317 осіб було вбито і 9921 поранено в постраждалих від конфлікту районах на сході України. З початку припинення вогню, з 6 вересня, до 18 листопада було зареєстровано 957 загиблих — 838 чоловіків і 119 жінок, хоча деякі, можливо, були вбиті до припинення вогню, але зареєстровані пізніше. Кількість внутрішньо переміщених осіб також різко збільшилася — з 275489 станом на 18 вересня до 466829 — на 19 листопада (за даними Державної служби України з надзвичайних ситуацій).

У доповіді відзначається, що продовжують надходити повідомлення про те, що озброєні групи вчиняють серйозні порушення прав людини, включаючи катування, незаконні затримання та затримання інкомунікадо (в ізольованому стані), позасудові страти, інші зловживання правами людини та порушення міжнародного гуманітарного права.

«Відповідальність та припинення безкарності є ключовими для забезпечення миру, примирення та довгострокового відновлення», — підкреслюється в доповіді, та додається, що злочини мають бути негайно роз-слідувані, злочинці — притягнуті до відповідальності, а жертви — забезпечені ефективними механізмами відновлення своїх прав, а також необхідною допомогою та підтримкою.

У документі зазначається, що продовжують функ-ціонувати таємні та незаконні місця тримання під вартою, а особи, які утримуються там інкомунікадо, за повідомленнями, зазнають жорстокого поводження та катувань. Тисячі осіб числяться зниклими безвісти. Триває робота з виявлення могил та ексгумація для встановлення осіб, похованих у них, з метою передачі тіл родичам. Стурбованість також викликають звіти про здійснення обміну ув’язненими, включаючи інформацію про те, що вони фактично були позбавлені волі з метою подальшого обміну.

Ситуація в Автономній Республіці Крим відзначається повідомленнями про посилення порушень прав людини та викликів у сфері правового захисту, особливо щодо вразливих національних меншин та корінних груп, перш за все — кримських татар.

Верховний комісар ООН з прав людини Зеід Ра’ад Аль-Хуссейн висловив глибоку стурбованість відсут-ністю істотного прогресу у притягненні до відповідальності за вже вчинені порушення і зловживання, а також за постійні порушення режиму припинення вогню. «Список жертв продовжує збільшуватися. Цивільне населення, включаючи жінок, дітей, представників національних меншин, а також особливо вразливих груп, продовжують страждати від наслідків політичного глухого кута в Україні, — зазначив він. — Дотримання режиму припинення вогню було спорадичним, з постійним виникненням бойових дій та артилерійських обстрілів, що в середньому призводили до загибелі 13 осіб на день у перші вісім тижнів припинення вогню. Усі сторони повинні докласти значно більших, щирих зусиль для вирішення цієї затяжної кризи мирним шляхом відповідно до міжнародних стандартів та законодавства у сфері прав людини».

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net