№ 94 (21565) cубота 29 листопада 2014 року

Переглядів: 695

Відвести загрози і використати шанс

Із позачергового послання Президента Петра Порошенка до Верховної Ради «Про внутрішнє та зовнішнє становище України», виголошеного на першому засіданні новообраного парламенту 27 листопада

Виклики і загрози, які сьогодні постали перед нашою державою, перед Україною, не стояли з часів Другої світової війни та повоєнної розправи з українським національним рухом… І водночас — унікальний шанс, який дуже відповідальний Український народ подарував Українській державі, вперше обравши до українського парламенту проєвропейську конституційну більшість, — таких можливостей не відкривалося перед Україною ще ніколи. Такою є вичерпна характеристика внутрішнього і зовнішнього становища. І наше з вами завдання можна передати простою формулою: відвести загрози і використати шанс.

У ці дні українці відзначають річницю Революції Гідності — героїчного повстання проти тиранії. Минуло відтоді лише 365 днів, лише один раз Земля обернулася навколо Сонця. Та, здається, пройшла ціла епоха — так сильно змінилася країна, так сильно змінився світ навколо нас...

Переглядів: 1378

Присяга хором

Головною політичною подією тижня, що минає, у нашій країні є, звичайно ж, перші засідання Верховної Ради восьмого скликання. Обраному під час війни парламенту доведеться працювати в складних умовах і вирішувати складні завдання. Причому, швидко та безпомилково.

Про долю коаліції

Урочиста частина першого засідання новообраної Верховної Ради 27 листопада відбулася, як і годиться, у святковій обстановці. У присутності чинного Президента, голів Конституційного, Верховного та вищих судів, у присутності очільників НБУ, Генпрокуратури, у присутності тоді ще чинного прем’єра і трьох колишніх глав держави (список почесних гостей можна продовжити) обрані кандидати склали присягу. Хором.

Переглядів: 727

Справа «2 травня»

Генпрокуратура затвердила та направила до Приморського райсуду Одеси обвинувальний акт стосовно 21 підозрюваного у вчиненні особливо тяжких злочинів, передбачених ч. 2 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) та ч. 2 ст. 294 (масові заворушення) КК України. А Служба безпеки затримала жителя Одещини, який намагався створити підпільну диверсійну мережу в нашій області.

Як повідомляє прес-служба ГПУ, у справі про події 2 травня в Одесі, коли загинули 48 осіб і близько 250 були травмовані, під час підготовчого судового засідання, яке відбулося 27 листопада, державний обвинувач заявив клопотання (суд їх задовольнив) про продовження тримання під вартою 10 обвинувачених. Стосовно решти підозрюваних досудове розслідування триває.

Переглядів: 690

З нульовою ставкою

Президент Петро Порошенко підписав закон, який спрощує оформлення спадщини.

«Закон (№ 1709-VII) спрощує процедуру оформлення спадщини і реєстрації прав громадян на успадковане ними нерухоме майно, насамперед, на селі. Тепер мешканці сільських населених пунктів зможуть оформити необхідні документи за місцем проживання», — повідомляє прес-служба глави держави.

Переглядів: 735

Шефство над блокпостом

Небайдужі до подій у країні люди із селища Красні Окни взяли шефство над блокпостом поблизу села Малаївці. Вони забезпечують солдатів домашніми продуктами.

«Група активістів з перших днів доставляла на пост усе, починаючи зі столових приборів і ліків, й аж до будматеріалів та виготовлених «буржу-йок». Солдати, які опинилися далеко від своїх осель й отримують лише казенний харч, звичайно ж, відчувають потребу в затишку і домашній їжі. Тут якраз і прийшли на допомогу красноокнянці, передаючи захисникам м’ясо, консервації, соління, овочі і фрукти, випічку, солодощі», — розповів організатор шефської допомоги Олександр Подольський.

Переглядів: 755

Світ – Путіну: Get out of Ukraine!

Світова спільнота продовжує підтримувати Україну у протистоянні з Росією. Очевидно, інакше і бути не може, оскільки агресія путінської Росії проти України руйнує весь світовий лад, що формувався впродовж останніх 70 років, починаючи з Ялтинської конференції 1945-го.

Згідно з міжнародним правом, визнання Росією самопроголошеної влади Криму де-юре та «ДНР» і «ЛНР» де-факто є протиправним і нелегітимним. Озброєна підтримка Росією сепаратистів і терористів на Донбасі відповідає визначенню агресії, закріпленому в резолюції Генасамблеї ООН 3314 (XXIX) від 14 грудня 1974 року. Росія порушила основний принцип міжнародного права, що забороняє застосування військової сили проти територіальної цілісності іншої держави (п.4 ст.2 Статуту ООН, Декларація про принципи міжнародного права 1970 року, Гельсинський акт ОБСЄ 1975 року). Москва віроломно порушила Будапештський меморандум 1994 року про гарантії територіальної цілісності України в обмін на її відмову від ядерної зброї, а також Меморандум 1995 року про підтримку миру і стабільності в СНД. Крім усього цього, Кремль відмовився до-тримуватися практично всіх міждержавних угод між Україною і Росією, укладених з 1992 року.

Переглядів: 591

Два сигнали від ЄС

Терміни проведення необхідних реформ для того, щоб Україна могла подати заявку на членство в Євросоюзі в 2020 році, є реалістичними. Про це заявив єврокомісар із питань політики сусідства Йоганнес Ган за підсумками свого першого візиту до України у статусі єврокомісара.

За його словами, щоб подати заявку на членство в ЄС, Україна повинна провести реформи, розвинути власну економіку і вирішити політичну кризу на сході і в Криму. Серед пріоритетних реформ, на його думку, є посилення довіри громадян і бізнесу до держави, реформування судової влади, проведення децентралізації.

Переглядів: 652

Чехи! Будьте пильні!

Чеський президент побиває рекорди москвофільства та українофобії. Останнім його одкровенням було побажання Україні фінляндизуватись, замість того, щоб европеїзуватись.

Ми, зі свого боку, можемо побажати президенту Чехії европеїзуватись, а не бути підбрехачем московського націонал-соціялізму.

Переглядів: 723

Нове самоврядування: польський досвід

Навряд чи хтось заперечить тезу про пострадянську ментальну близькість українців та поляків. Та чому ж одні після виходу із «соцтабору» спромоглися на реальні реформи, а інші від 1991 року лише говорять про реформування та орга-нізовують малорезультативні революції «заради реформ»?

Не претендуючи на істину в останній інстанції, хочу поділитися особистими враженнями від польських реалій.

Коли я приїхав до Польщі в 1997 році, найбільше вразили дві речі: вулиці та громадський транспорт. Усі вулиці (та тротуари) були прибраними, в тому числі від снігу, а вночі — завжди яскраво освітлені. Після бруду напівтемного тоді рідного Львова я відчував себе в іншій реальності. Громадський транспорт з його похвилинним розкладом тоді вразив мене ще більше.

Переглядів: 701

Ми – козаки, не кріпаки!

2 грудня — Міжнародний день боротьби за скасування рабства

У моїй уяві рабство завжди було міцно прив’язане до вервечки чорношкірих невільників, які тягнуться на корабель поневолювачів, ніби приречені на смерть. Мабуть, то закарбувалася в пам’яті ілюстрація з якоїсь дитячої пригодницької книжки, цілком можливо, що з роману Жуля Верна «Діти капітана Гранта».

Утім, що цікаво: я, нащадок кріпаків, ніколи в цьому контексті не замислююся про жахливу долю своїх не таких уже й далеких пращурів. Може, тому, що всім нам, українцям, значно приємніше зараховувати себе до спадкоємців вільного козацтва. Бо й справді: існували у Дикому Полі вільні козацькі поселення, а згодом на його території, де нині Дніпропетровська, Запорізька, Кіровоградська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Харківська та Херсонська області, були села, вільні від кріпацтва.

Переглядів: 654

Тотальний колапс законності

Мирних жителів і надалі вбивають, незаконно затримують, викрадають та катують на сході України, а кількість внутрішньо переміщених осіб значно зросла, незважаючи на оголошення про припинення вогню 5 вересня, — зазначається в моніторинговій доповіді ООН з прав людини.

«Порушення міжнародного права в галузі прав людини та міжнародного гуманітарного права продовжуються», — йдеться в доповіді. «Ситуація в постраждалому від конфлікту регіоні стає дедалі важчою, супроводжується тотальним колапсом законності і правопорядку та виникненням паралельних систем управління в територіях, що перебувають під контролем «ДНР» і «ЛНР».

Переглядів: 651

16 днів проти ґендерного насильства

У період з 25 листопада по 10 грудня в Україні проводиться акція «16 днів проти ґендерного насильства», приурочена до Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства стосовно жінок.

Мета акції — привернути увагу громадськості до двох актуальних проблем: попередження насильства в сім’ї та торгівлі людьми, а також активізація діяльності громадських об’єднань і державних установ, спрямованої на попередження насильства, захист прав жінок та чоловіків в Україні.

Переглядів: 764

Коли людина – найвища цінність

3 грудня — Міжнародний день інвалідів, день, коли світове співтовариство засвідчує, що люди з обмеженими фізичними можливостями потребують особливої уваги та соціального захисту.

Основним Законом країни визначається, що Україна є соціальною державою.

Соціально орієнтованою є держава, яка визнає людину найвищою соціальною цінністю, надає соціальну допомогу людям, котрі потрапили у важку життєву ситуацію, з метою забезпечення кожному гідного рівня життя, перерозподіляє економічні блага відповідно до принципу соціальної справедливості і своє призначення вбачає в забезпеченні громадського миру і злагоди в суспільстві.

Переглядів: 1320

Прогримів, мов весняний грім...

29 листопада — 115 років від дня народження одного з найкращих українських новелістів Григорія Косинки (1899—1934)

«Не приймав ти підлості нітрохи, прогримів, немов весняний грім, і стоїть замучена епоха над безсмертним іменем твоїм». Ці рядки поет Андрій Малишко присвятив одному з найкращих українських новелістів XX століття, людині високої честі і гідності Григорію Михайловичу Стрільцю (псевдонім — Григорій Косинка).

Зрозуміло, у цьому контексті слова «прогримів, немов весняний грім» означають прославився, здивував, порадував якоюсь справою. У Григорія Косинки то були новели, які, за спогадами відомого сатирика Олександра Ковіньки (1900—1985), «у двадцяті роки з рук виривали».

Переглядів: 596

На підтримку Олега Сенцова

2—7 грудня в кінотеатрі U-CINEMA, на Одеській кіностудії, пройде «Тиждень українського кіно на підтримку Олега Сенцова». Початок сеансів о 19.00.

У рамках кіноподії глядачі зможуть оцінити дебютний фільм режисера-в’язня московських окупантів Криму «Гамер», який здобув чимало нагород та схвальні відгуки багатьох світових критиків. Інші фільми-учасники програми: «Молитва за гетьмана Мазепу. Нова версія» (режисер Юрій Іллєнко), «Істальгія» (Дар’я Онищенко), «Трубач» (Анатолій Матешко), «Параджанов» (Олена Фетісова і Серж Аведікян) та альманах короткометражної документалістики «Вавилон’13». Кожен із шести фільмів — достойний представник сучасного українського кінемато-графу.

Переглядів: 578

Від першого намета...

У неділю, 23 листопада (до першої річниці початку Революції Гідності та становлення одеського Майдану), в Історико-краєзнавчому музеї відкрилася фотовиставка «Від першого намета до міста, що повстало…»

На виставці демонструються світлини одеських фотомайстрів О. Куцького, Л. Сидорського, О. Синельникова, В. Аксанюка, які відображають бурхливі події листопада 2013-го — травня 2014-го на вулицях і площах Одеси, охоплених настроями подолання ре-пресивної системи, демократичного оновлення країни, зміцнення неподільної держави та входження у простір європейської спільноти.

Переглядів: 18979

Приступ печінкової кольки

Печінкова колька — це типовий прояв жовчнокам’яної хвороби. За даними статистики, перша допомога при печінковій кольці потрібна кожному десятому чоловікові і кожній п’ятій жінці.

У більшості випадків печінкова колька виникає через наявність камінців (конкрементів), які перешкоджають надходженню жовчі у кишечник. Окрім того, її може спровокувати перерозтягування жовчних протоків або міхура над ділянкою перешкоди. Колька також може виникнути на фоні спазму гладкої мускулатури жовчного міхура й жовчних протоків унаслідок по-дразнення конкрементами. Приступ печінкової кольки може розвинутися і внаслідок надмірного споживання гострої або жирної їжі, через вживання спиртних напоїв, на фоні стресу, при сильному фізичному навантаженні в нахиленому положенні (робота на городі, прання тощо).

Переглядів: 620

Дизпаливо з повітря і води

Інженерам зі штаб-квартири німецької компанії в Інгольштаді вдалося розробити новий спосіб отримання дизельного палива, що має докорінно вирішити проблему різкого подорожчання цього виду енергоресурсу, повідомляє «Укрінформ».

Новий метод, над яким працювали фахівці з Audi і Climeworks, передбачає вилучення вуглекислого газу з повітря і з’єднання його з воднем, який, у свою чергу, був отриманий після розпаду води на H2 і О2. Увесь процес перетворення дизпалива проходить під тиском у 25 атмосфер і при температурі 220 градусів. Потім інженери переробляють отриману рідину в e-diesel, який може використовуватися для заправки автомобілів.

Переглядів: 592

Пластер, що висмоктує бактерії

На конгресі Американського вакуумного товариства була представлена унікальна розробка — сітка з нановолокон, яка може витягувати хвороботворні бактерії, прискорюючи процес загоєння ран.

Як відомо, нановолокна порівняно давно використовуються як каркас для генерації біологічної тканини. Цим і керувалися розробники особливих наносіток, здатних «виловлювати» мікроби з відкритих ран. Після проведення відповідних досліджень (експерименти з волокнами різних розмірів) стало зрозуміло, що бактерії переміщуються на структури відповідного їм розміру. Так, при зануренні таких волокон у чашку Петрі із золотистим стафілококом бактерії починали заповнювати волокна шириною 500 нанометрів, при цьому ігноруючи поверхні більшого розміру.

Переглядів: 629

Місто на дні океану

Японська фірма Shimizu оголосила про план побудувати підводне місто, довжина якого складе 15 кілометрів, а діаметр — 500 метрів. Основне завдання проекту — дослідження способів видобутку енергоресурсів із морського дна. На спорудження футуристичного міста знадобиться лише п’ять років.

«У зв’язку з підвищенням рівня Світового океану і змінами клімату питання видобутку ресурсів з морського дна з кожним роком стає актуальнішим», — кажуть автори проекту Atlantis. Їх підземне місто являтиме собою гігантську спіраль, верхівка якої стирчатиме над поверхнею води, а фундамент глибоко заходитиме у морське дно.

Переглядів: 670

Дев’ятка як фатум?

Вам скоро 29, 39, 49 або 59 років? Тоді ви, швидше за все, стоїте на порозі прийняття важливих рішень. Люди, наближаючись до ювілейного дня народження, схильні робити великі зміни у своєму житті.

Дослідники проаналізували відповіді 42 тисяч людей зі 100 країн, які взяли участь в опитуванні між 2010 і 2014 роками, і з’ясували, що ті, чий вік закінчувався на цифру 9, наближаючись до нового десятиліття, частіше намагалися внести зміни у пошуках сенсу життя. У цей час людина приходить до висновку, що її життя або наповнене сенсом, або — позбавлене його. Деякі при цьому намагаються зайнятися чимось продуктивним, наприклад, спортом. Інші ж не можуть змиритися з тим, що їхнє життя позбавлене сенсу, і шукають зв’язки на стороні. Дослідження показало, що чоловіки, чий вік закінчувався на 9 (29, 39, 49) частіше реєструвалися на сайтах позашлюбних знайомств, ніж чоловіки іншого віку. Схожі, але менш виражені результати, спостерігалися і в жінок.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net