№ 92 (21563) субота 22 листопада 2014 року

Переглядів: 1429

Принижені і підкорені

Нехай заголовок не вводить вас в оману. Сюжет не про Україну, а про тих, хто намагається підкорити і принизити нашу країну. Двадцять три роки минуло — і не виходить. Від розчарування приниженими й ображеними вважають себе самі кривдники. І збираються відімстити. Нам і всьому світові.

Ультиматуму
ніхто не помітив

«Америка хоче нас принизити. Так? Так ви висловилися? Це не так. Вони не принизити нас хочуть. Вони хочуть нас підпорядкувати...» Виступаючи в Москві на «Форуме действий», президент Путін таким чином означив сучасну позицію США. Бажання Америки «підпорядкувати», на думку господаря Кремля, стосується не тільки Росії, а також країн, яких США нібито змушують підтримувати політику санкцій.

Переглядів: 1074

Усвідомлення минувшини і наступність поколінь

22 листопада — День пам’яті жертв голодоморів

19 листопада в Одеській національній науковій бібліотеці ім. М. Горького відбувся захід, приурочений до 81-ї річниці Голодомору 1932—1933 років в Україні. У ньому взяли участь музейні працівники, викладачі і студенти ОНУ ім. І.І. Мечникова, бібліотекарі. Серед слухачів — вчителі та учні ЗОШ № 105. Центральне місце зайняла презентація книжки «Відгомін лихоліття» (О., 2014) — спогади очевидців голодоморів 1932—1933 та 1946—1947 років, записані студентами історичного факультету ОНУ.

Один з незмінних учасників подібних заходів Юрій Слюсар, заступник директора з наукової роботи Одеського історико-краєзнавчого музею, розповів присутнім про експозицію «Запали свічку», яка сформована співробітниками закладу на основі матеріалів про Голодомор 1932—1933 років на Одещині. Це, за його висловом, своєрідний «образ цього гіркого часу».

Переглядів: 806

Було б не їхати? Підсумки саміту G-20

Коли пресовий голос Путина — Пєсков — спростував газетну інформацію про передчасний відліт Путина з саміту G-20, я вирішив, що Путин поклав не рвати із Заходом і відкритого наступу на Україну не буде, а для «збереження лиця» Путин буде лише підтримувати, як і досі, донбаських маріонеток.

Але Путин таки відлетів раніше. Це дуже промовистий відліт. Це пахне війною. Ядерною війною із Заходом.

Переглядів: 794

Затампоновані неплатники

«Інфоксводоканал» розпочав боротьбу зі злісними боржниками. Щомісяця майже 20% одеситів регулярно не сплачують за послуги водокористування та водовідведення. Першими під гарячу руку потрапили жителі елітних будинків на 16-й станції Фонтану. На думку працівників «Інфоксу», відключення води саме бізнесменам стане гарним уроком для всіх інших: спуску не буде нікому!

Елітна двоповерхівка на Ялинковій — яскравий приклад злісного ухиляння від оплати послуг «Інфосводоканалу». Борг господарів — 1214 гривень. Історія несплат тягнеться не один рік. «Впродовж кількох років йде систематична недоплата. Щоб погасити цей борг, ми неодноразово намагалися «достукатися» до споживача: вручали приписи щодо погашення заборгованості, попере-дження. Більше того, справу передали до суду для примусового стягнення боргу», — розповів Віктор Колюшко, начальник районного відділу №2 управління водозбуту департаменту роботи з абонентами компанії.

Переглядів: 731

«Ні» забудові Ланжерону

Суботні акції протесту на «Трасі здоров’я» мають продовження. У четвер з півсотні активістів знову зібралися в районі готелю «Немо». Їх не зупинили ні дощ, ні вітер — люди вийшли сказати своє «ні» забудові прибережної зони. Вони обурені: незважаючи на суботні домовленості з господарем дельфінарію, депутатом Одеської міськради Андрієм Кисловським про припинення тут будь-яких робіт, зведення парковки на схилі поруч готелем «Немо» триває.

Як пояснив учасник акції, журналіст Леонід Штекель, обидві сторони під час переговорів домовилися ще й про громадські слухання, без яких, за законом, не можливо вести будівництво на громадських територіях. Та попри те, що слухань ще не було, роботи навіть й у досить холодний дощовий день не припинилися. Усе це, на думку активістів, свідчить про свідомий обман одеситів. Адже на засіданні міськвиконкому був затверджений проект благоустрою частини території пляжу Ланжерон. А отже, є ризик, що будівництво не обмежиться лише парковкою. Під забудову може потрапити вся територія схилів. Леонід Штекель наголошує: якщо досі громадські слухання не були поведені — значить, забудовники цього бояться.

Переглядів: 1222

Україна – лише початок стратегічної гри

Україні не варто сподіватися на швидке вирішення конфлікту на Сході й варто готуватися до тривалої боротьби, адже Україна — лише початок стратегічної гри, яку веде Росія. Про це йдеться у спільній заяві президентів України Леоніда Кравчука (1991—1994) та Віктора Ющенка (2005—2010), яку публікуємо нижче.

У надзвичайно складних, неординарних умовах війни та кризи український народ обрав Президента України, провів позачергові вибори до Верховної Ради. Результати голосувань однозначно підтвердили європейський вибір українців та прагнення позбутися комуністичного та авторитарного минулого. Люди обрали інтеграцію до ЄС та модернізацію країни відповідно до європейських стандартів. В основу політичного курсу має бути покладено демократію та зростання добробуту людей. Ці високі цілі повинні визначати кожний крок діяльності влади. Мир і злагода мають стати найвищими пріоритетами. Такий курс проголошено у перед-виборних документах та партійних програмах всіх демократичних сил. На наш погляд, час говорити і про перші успіхи. Їх не можна не побачити, але, відверто кажучи, реальних зрушень поки що недостатньо. Влада так і не спромоглася зупинити втягування України до кремлівського сценарію окупації і перетворення східних територій на криміналізовані проросійські анклави.

Переглядів: 803

Портрет мого обранця. Чого від нього чекати?

Від Одеської області до Верховної Ради восьмого скликання потрапили 17 депутатів: одинадцятеро — від мажоритарних округів і шестеро — за партійними списками.

Хто ж наші обранці, які у них спільні риси, чим вони відрізняються від депутатів минулої каденції та що можна очікувати від одеської сімнадцятки у новому парламенті?

Переглядів: 714

За сімома печатками, або Чи взнаємо про латифундії сучасних Калиток

Земельну сферу в Україні фахівці називають такою, що найбільше просякнута корупційними схемами. Й однією з вагомих причин цього є істотна обмеженість у доступі до відомостей про речові права на нерухоме майно. Тривалий час вони перебували «за сімома печатками», інформація про земельні ділянки та їх власників була доступна лише вузькому колу втаємничених осіб, а це гальмувало розвиток земельних відносин та аграрної галузі загалом.

Щоправда, останнім часом відбулися зміни, які дозволяють говорити про початок серйозного реформування в земельній сфері. Йдеться про законодавчі зміни щодо роботи Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, які невдовзі мають набути чинності. Ми говоримо про них із головним юридичним радником проекту USAID «АгроІнвест» Павлом КУЛИНИЧЕМ.

Переглядів: 655

Оцифровані архіви

Фахівці землевпорядної служби Одещини повністю завершили перенесення архівних відомостей про земельні ділянки області до Державного земельного кадастру.

За словами начальника відділу наповнення та ведення державного земельного кадастру головного управління Держземагентства в Одеській області Олександра Федійчука, відтепер унеможливлено знищення архівної документації із землеустрою, других примірників документів на землю, оскільки всі архівні дані повністю переведено з паперових носіїв в електронний вигляд. У результаті проведеної роботи до Державного земельного кадастру внесено понад 420 тисяч земельних ділянок.

Переглядів: 1933

Посієш думку – пожнеш вчинок...

Час від часу, напевне, у кожної людини, навіть найправеднішої, виникають думки, за які їй буває соромно. І тоді вона замислюється: звідки ж вони прийшли? І чому саме такі думки, а не інші, і дуже добре, що їх ніхто не бачить. Та інколи погані думки несподівано вириваються у світ, трансформуючись у небажані слова, провокуючи відповідну реакцію і наслідки... Біблія стверджує: які думки у серці людини — така й вона. Отже, не засмучуйтесь, у цьому сенсі ви не одинокі. Незалежно від того, наскільки ви порядна людина, погані думки все одно до вас приходитимуть. Та чи можливо їх контролювати?

Мозок людини надто місткий, тому різнополюсні думки носяться по ньому, як опале листя вітряної осінньої ночі. Але чомусь з великого інформаційного обсягу, лише деякі затримуються у нашій свідомості, вибудовуючи певні ланцюжки, що формують надалі нашу поведінку. А сприяють цьому стереотипи мислення, що накопичуються впродовж життя.

Переглядів: 664

А ви любите своїх колег?

Майже 80% «білих комірців» в Україні люблять своїх колег. Складні часи об’єднують: за рік тих, хто поставив під сумнів свої добрі почуття до співробітників, поменшало. Так, якщо у 2013-у кожен четвертий зізнався, що не відчуває симпатії до колег, то у 2014-у тільки кожен п’ятий більш чи менш упевнено заявив, що не любить їх.

Це пояснюється тим, що, за даними опитування hh.ua, в кожній четвертій компанії співробітники змогли залишитися поза політикою. Ще в 44% офісів однаково оцінюють ситуацію, а тому навіть більше згуртувалися довкола подій, що відбуваються. Іншими словами, активне обговорення соціальних потрясінь на роботі в більшості випадків не послугувало приводом для конфліктів і неприязного ставлення між колегами.

Переглядів: 717

Ті, хто обирає шлях мислення

Китайське прислів’я твердить: «Ти можеш стати розумним трьома шляхами: шляхом власного досвіду — це найгіркіша путь; шляхом наслідування — це найлегший напрямок; шляхом мислення — це найблагородніший шлях». Так образно сформували високу мету інтелектуальної діяльності кандидати історичних наук, доценти Олена Шановська та Ірина Місевра у своєму зверненні до тих, хто збирається присвятити своє життя науковій діяльності, у День аспіранта, проведеного вже вдруге на кафедрі історії та етнографії України Одеського національного політехнічного університету.

Це свято, нагадаємо, було започатковане 14 листопада минулого року з ініціативи кафедри, де виходили з того, що саме аспірантура є тим потужним джерелом, яке живить науку перспективними кадрами молодих дослідників, котрі, переймаючи досвід своїх наставників і попередників, йдуть далі у нескінченному пізнанні світу, здобутті і використанні нових знань. Відомо, що свої аспірантські роки майбутні вчені — хтозна, може й світового масштабу — здебільшого проводять у матеріальній скруті. На аспірантську стипендію безбідно не проживеш. Тому духовне заохочення цих молодих людей, допитливих, спостережливих, ініціативних, зацікавлених у визнанні своєї наукової і творчої роботи, ладних заради цього терпіти нестатки й труднощі, особливо важливе.

Переглядів: 5284

Люстрація по-ширяївськи

Після перемоги на президентських виборах Януковича нові очільники Ширяївського району швиденько почали призначати на ключові посади своїх, відданих їм людей. Тоді ж було звільнено з роботи начальника районного відділу освіти Ю.С. Шаповалову, шановану людину та здібного керівника, а на її місце призначено близького до клану Гайдаїв В.Ф. Шерена, вчителя історії Вікторівської ЗОШ І — ІІІ ступенів, котрий не був на керівній посаді й не уявляв, з якими труднощами доведеться зіткнутися на цій роботі.

Ішов час. Вадим Федорович учився керувати відділом освіти, роблячи не дуже впевнені кроки до покращення справ в освітній галузі району. Та його покровителі — заступник голови Ширяївської районної ради В.Й. Гайдай і його донька — голова Ширяївської райдержадміністрації Н.В. Куртогуз були ним задоволені і вирішили підвищити по службі. Тож В.Ф. Шерен став заступником голови РДА. Ось тут талант Вадима Федоровича проявився сповна. Як колишній завідувач відділом освіти, знаючи всіх директорів шкіл, він розвинув широкомасштабну діяльність з пропаганди отого злополучного «народного бюджету», заставляючи робити у кожній школі стенди про той «народний бюджет» та щотижня проводити нікому не потрібні обговорення «меседжів» екс-голови ОДА Е.Л. Матвійчука. Все це В.Ф. Шерен тримав на особистому контролі.

Переглядів: 676

Андрій ГАМБУРГ: В Одесі є благодатний ґрунт для творення нового соціуму

Кірха, що стоїть на найвищому пагорбі нашого міста, за останній рік стала одним із центрів бурхливих подій, що відбувалися в Одесі та країні. Тривожним набатом та підняттям Державного прапора вона відповіла на події в Києві, пов’язані із силовими діями на Хрещатику у грудні 2013-го. Пастор лютеранської церкви Святого Павла Андрій Гамбург постійно читав молитви на одеському Євромайдані, брав участь у спільних акціях релігійних громад міста, намагаючись примирити на об’єднати городян у важкі часи. Його не змогли залякати ані напад «тітушок», які побили священнослужителя під час мирної акції під облдержадміністрацією, ані пограбування кірхи, що «випадково» сталося напередодні маршу єдності усіх церков «Під Богом єдиним»…

Цими днями Андрій Гамбург, пастор Німецької євангелічно-лютеранської церкви України, залишає місто у зв’язку із завершенням терміну його служіння. Прощальна бесіда журналістів з духовним та громадським діячем Одеси Андрієм Гамбургом, що відбулася в кризовому медіа-центрі, — до вашої уваги.

Переглядів: 724

У похід з аргонавтами

Одеська філія Грецького фонду культури, фонд культури «Панайотіс Яннакос» і галерея XOTARIS оголосили про проведення ювілейного, XX, конкурсу для дітей на кращий твір живопису та графіки «Дух Еллади з нами».

Тема нинішнього конкурсу — «Похід аргонавтів».

Переглядів: 654

Міжнародний сертифікат «Дитячого сяйва»

Міжнародний фестивальний рух «Дитяче сяйво» набув офіційного статусу асоційованого члена Міжнародного центру впровадження програм ЮНЕСКО в Україні.

З цієї нагоди в Одесі відбулися урочистості, у яких взяли участь заступник голови правління Міжнародного центру впровадження програм ЮНЕСКО в Україні Михайло Кот, президент міжнародного фестивального руху «Дитяче сяйво» Владислав Гінцингер, ректор Малої академії літератури і журналістики (МАЛіЖ) Василь Тарчинець, директор департаменту МАЛіЖ зв’язків із південними областями України, депутат Одеської обл-ради Михайло Жовнір, керівник Одеського відділення МАЛіЖ Марія Войтик та інші.

Переглядів: 655

«Хай серце палаюче довго ще гріє...»

Щиро вітаємо з днем народження Михайла Васильовича Жовніра, мецената, директора департаменту МАЛіЖ зв’язків з південними областями, депутата Одеської обласної ради і просто нашого доброго друга й порадника!

Шановний Михайле Васильовичу! Ви в цей нелегкий для нашої країни час своєю повсякденною жертовною працею сміливо пробиваєте стіну байдужості, сієте добре і вічне. Слава Вам! Слава козацтву! Слава Україні! Слава нації!

Переглядів: 2212

Порятунок від гіподинамії – рух і тільки рух

Людина від народження перебуває у постійному русі. Придивіться до новонародженого або малюка-дошкільняти: вони весь час рухаються, щось роблять, намагаються вхопити, підняти, віднести, розламати і т.д., і т.п. З віком фізична активність помітно падає, що обумовлено програмою розвитку організму, закладеною природою. Учені стверджують: якби доросла людина виконувала таку ж кількість рухів, як і новонароджене дитя, то вже за кілька годин загинула б від перенапруги. І все ж регулярна фізична активність потрібна кожному, незалежно від віку і статі. Систематичні тренування зміцнюють м’язову систему, в тому числі й серце, слугують про-філактикою застійних явищ у легенях, покращують циркуляцію крові в судинах. Ті, хто регулярно займається фізичними вправами, мають хорошу пам’ять, високу працездатність і стабільний імунний статус.

Гіподинамія — одна з найгостріших проблем у сучасному світі. Чим же вона небезпечна і як уникнути порушень здоров’я? Про це розповідає доктор біологічних наук, професор Анатолій МАГЛЬОВАНИЙ.

Переглядів: 655

Як не почнеш, то й не кидатимеш

«Щоб не кидати палити — не треба й починати» — під таким гаслом сьогодні у світі, і в Україні зокрема, проводиться антитютюнова пропаганда, зосереджена саме на дітях і підлітках, які є найвразливішими до цієї згуби.

Про те, як організована профілактична антитютюнова пропаганда на Одещині, у Кризовому медіа-центрі говорила Ольга Замнюкова, заступник головного лікаря з медичної частини обласного центру психічного здоров’я.

Переглядів: 633

Безоплатні операції для ветеранів

В Одеській міській клінічній лікарні №4 впродовж листопада—грудня виконують безоплатні операції із заміни кришталика при катаракті інвалідам та учасникам війни. Із міського бю-джету на ці потреби виділено 376 тисяч гривень.

Такі оперативні втручання у лікарні №4 проводять досвідчені фахівці з використанням найсучасніших медичних технологій і на новому обладнанні.

Переглядів: 663

Подарунок від сільської громади

У кардіологічному відділенні Військово-медичного клінічного центру Південного регіону Міністерства оборони України з’явилася «іменна» двомісна палата під № 38 (з холом для відпочинку, просторою душовою та туалетом, з холодильником, кондиціонером і телевізором, зі зручними ортопедичними ліжками, кріслами і тумбочками).

Це — подарунок пораненим на сході бійцям, що лікуються в шпиталі, від громади села Дальник Овідіопольського району, яка в складчину зробила капітальний ремонт палати та подбала про її повне оснащення.

Переглядів: 745

З важкими сумками, але... на шпильках

У різні періоди життя м’язи жінки можуть зазнавати додаткового навантаження: підбори, сумки, діти тощо. Тому важливо знати, як правильно організувати їх роботу і яких ризиків  уникати.

Молода мама. Період виношування дитини, а також післяпологовий період пов’язаний з підвищеними фізичними вимогами до жінки. Найбільш схильний до перевантажень попереково-крижовий відділ хребта, де найчастіше з’являються больові відчуття. Це відбувається тому, що під час вагітності посилюється фізіологічний вигин у попереку, маса тіла жінки збільшується, до того ж виключаються з роботи м’язи черевного преса. А після пологів біль у спині може виникнути в результаті змін кістково-суглобового і м’язово-зв’язкового апарату хребта. Тож у цей період важливо дотримуватися обережного рухового режиму, носити м’який корсет або післяпологовий бандаж. Проте останній засіб можна рекомендувати лише на короткий термін, ос-кільки додаткова зовнішня фіксація призводить до послаблення м’язів спини.

Переглядів: 644

Панацея від усіх недуг?

Десять років необхідно британським ученим, щоб зробити прорив у медицині і врятувати людей від різних невиліковних сьогодні захворювань.

Взаємодія ферменту NMT з білком клітин не дає пошко-дженим клітинам гинути, а навпаки — змушує їх розмножуватися. Так відбувається розвиток онкологічних захворювань. Цей же фермент бере участь і в розвитку хвороби Альцгеймера.

Переглядів: 787

Смертоносні знахідки

У школах та дитячих садочках Одещини проходять «Тижні знань безпеки життєдіяльності». Нещодавно співробітники головного управління ДСНС України в Одеській області провели відкритий урок на тему «Небезпечні знахідки. Правила безпечної поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів часів минулих війн» для учнів 11-х класів одеської загальноосвітньої школи № 63.

Тема відкритого уроку важлива та корисна для школярів. Адже на території Одеської області й досі зосереджена велика кількість боєприпасів часів Другої світової війни, особливо у Біляївському та Овідіопольському районах, де проходила лінія оборони і велися запеклі бої.

Переглядів: 635

До школи. Назавжди

Учитель біології однієї з румунських шкіл віддав педагогічній роботі понад півстоліття. Коли наставник відчув наближення старості, то замислився над тим, яку пам’ять він залишить після себе, і вирішив подарувати школі... власний скелет.

Больше 50 років Олександру Грігоре Попеску викладав біологію та анатомію людини у середній школі села Пукеній-Мошнені на півдні Румунії. За цей час він збагатив корисними знаннями тисячі учнів. Коли Попеску було вже за 70, він тяжко захворів й усвідомив, що більше на улюблену роботу ходити не зможе і навряд чи взагалі проживе більше півроку. Тоді, повідомляє «Укрінформ», викладач вирішив, що зможе приносити користь дітям і після своєї смерті, а головне — завжди бути в школі, якій віддав десятиліття життя.

Переглядів: 634

Перший одностатевий. У Росії

У Санкт-Петербурзі зареєстрований шлюб між двома жінками, повідомляє ЛГБТ-організація «Вихід».

«Одна з дівчат — трансгендер, яка повністю пере-йшла з чоловіка в жінку, але не змінила паспорт. Офіційно — це шлюб між чоловіком і жінкою, але фактично — між двома жінками. У РАГСі поставилися до цього толерантно», — наголосили в організації.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net