№ 89 (21560) четвер 13 листопада 2014 року

Переглядів: 774

Про реальну допомогу і «пенсійний туризм»

У понеділок у Києві відбувся День уряду для преси, під час якого керівники різних міністерств давали брифінги та відповідали на питання журналістів загальнонаціональних і регіональних ЗМІ.

Голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Сергій Бочковський розповів, що у зв’язку з проведенням на Сході України антитерористичної операції на ДСНС покладено завдання гарантувати безпечне переміщення людей з небезпечних територій та їх со-ціальний захист. На базі слжби в цілодобовому режимі працює міжвідомчий координаційний штаб. Мешканцям, яким потрібно швидко виїхати з небезпечної території, необхідно звернутися до регіональних штабів ДСНС й отримати повний пакет допомоги. За потребою — спочатку  консультація психолога та лікаря. Далі — реєстрація та обрання тимчасового місця проживання. Соціальні працівники допоможуть визначитися з регіоном та організувати безкоштовне транспортування до обраного місця. Можна одразу обрати й місце працевлаштування та оформити весь соціальний пакет — пенсійні виплати, пільги. Зазвичай штаби розташовуються на залізничних вокзалах обласних центрів або в приміщеннях  управлінь ДСНС. Можна також  зателефонувати за коротким номером «101» й  узнати всю необхідну інформацію.

Регіональні штаби, створені у кожній області, спільно з представниками місцевої влади постійно підшукують додаткові приміщення для розміщення вимушених переселенців. Сьогодні в Україні визначено 1076 об’єктів різних форм власності, у яких можливе розміщення 15122 осіб.

Переглядів: 667

Шевченківський за духом рік

Президент Петро Порошенко вручив Національну премію України імені Тараса Шевченка 2014 року видатним діячам культури.

Вітаючи лауреатів премії у Київському музеї Шевченка, глава держави сказав: «Так сталося, що ювілейний рік 200-ліття від дня народження Великого Кобзаря став справді шевченківським за духом. Бо Україна встала і кайдани порвала!» «Країна живе і дихає свободою, мужньо, по-геройськи проти-стоїть агресії, — заявив президент, знову нагадавши слова Тараса Шевченка: «Вражою, злою кров’ю волю окропила».

Переглядів: 683

Ви також воюєте проти терористів, а не проти Російської імперії?

Шановний пане Президенте! 29 жовтня через екран телевізора Ви заявили, що вважаєте за своє завдання переконати західних державних діячів не визнати виборів у «ДНР» та «ЛНР». Ну й що з того, що ви і наші західні союзники не визнаєте виборів? Ви і вони вже не визнали загарбання Криму і юридичне — Державною думою РФ, тобто законне — включення його до складу території РФ?

Завдання президента України, як Ви його виклали громадянам України через телевізор 29 жовтня, свідчить, що головним для себе Ви вважаєте дипломатичну підтримку Заходу в засудженні незаконних виборів, а не зрив цих виборів, які стануть першим кроком для здійснення кримського сценарію вилучення в України і включення до РФ ще двох українських областей.

Чи Ви припускаєте, що Ваше з нашими союзниками невизнання виборів і обрання в «ДНР» і «ЛНР» своїх влад зупинить Москву бодай на один день щодо включення Державною думою цих територій до складу РФ або перетворення їх в друге Придністров’я?

Переглядів: 791

Ліхтарики від святого Мартіна

11 листопада в лютерансько-євангелічній церкві Св. Павла (одеська Кірха), що на Новосельського, традиційно красиво і весело відзначили національне німецьке свято — День святого Мартіна.

Святий жив у IV столітті й прославився тим, що лютої зими 338 року, перебуваючи в гарнізоні Ам’єн, він зустрів жебрака і віддав тому відірвану половину від свого плаща, який називали «капа». Вночі уві сні Мартін побачив Христа, одягненого в його плащ, який казав ангелам: «Дивіться, як мене Мартін-катехумен одів!» (катехумен — оглашенний, кандидат у члени християнської церкви). Пізніше друга половина капи святого Мартіна стала предметом вшанування у французькій армії. Для неї був створений похідний храм, який назвали «капелою», а священика, який служив у цьому храмі, почали називати «капеланус». У кожному легіоні імператора Римської імперії Костянтина I Великого була похідна церква (окремий намет) із християнським священиком.

Переглядів: 693

Звитяжці одеської ниви

12 листопада напередодні Дня працівників сільського господарства, який з 1993 року відзначається щорічно у третю неділю листопада, в Одеській облдержадміністрації відбулася урочиста церемонія нагородження працівників цієї галузі, які найбільше відзначилися нинішнього року.

Почесною грамотою Кабінету Міністрів України нагороджений головний агроном фермерського господарства «Джондір-Б» Арцизького району Сергій Єлькін.

Переглядів: 816

Липівські читання в Українському домі

Український клуб Одеси, Благодійний фонд ім. Івана та Юрія Лип запрошують істориків, лікарів, політологів, літературознавців, краєзнавців, а також усіх, хто цікавиться життям і творчою спадщиною двох непересічних постатей історії та культури України, батька і сина — Івана Липи (1865—1923) та Юрія Липи (1900—1944) — 15 листопада на чергову зустріч липознавців у форматі читань.

Річна меморіальна програма розпочнеться об 11.00 в Українському домі Одеси (вул. Катерининська, 77). Серед учасників — голова УКО Наталя Чайчук, голова БФ ім. Івана та Юрія Лип (Одеса) Галина Дольник, голова БФ «Призначення» ім. Юрія Липи (Львів) Галина Шипка, редактор газети «Шлях Перемоги», заступник директора Центру національного відродження ім. Степана Бандери (Київ) Віктор Рог, заступник голови Служби безпеки України Андрій Левус.

Переглядів: 730

Професія, що набуває особливого значення

Медичні заклади області чекають на молодих спеціалістів, а нова лікарня швидкої допомоги — на підтримку спонсорів

Під час робочого візиту до Одеси виконуючий обов’язки міністра охорони здоров’я Василь Лазоришинець відвідав національний медичний університет, де щойно пройшов розподіл випускників останнього курсу, і привітав молодих лікарів з першим робочим місцем, побажав їм професійних успіхів та наснаги. Того дня понад 600 студентів-бюджетників отримали скерування на роботу в Одеську, Миколаївську, Херсонську та Кірово-градську області.

Звертаючись до випускників,  керівник МОЗ сказав: «Сьогодні ви отримуєте путівку в життя, і цей визначний момент обумовлює всю вашу подальшу долю. Наша держава зараз переживає важкі часи, і в цей час, коли на сході України ведуться бойові дії, професія лікаря набуває особливого значення. Медичні працівники гідно виконують свій громадянський обов’язок, допомагаючи учасникам АТО, й отримують повагу та вдячність. І де б ви не опинилися, ви повинні надавати медичну допомогу та рятувати життя людей. Сьогодні країна потребує кваліфікованих кадрів, особливо в галузі сімейної медицини та екстреної медичної допомоги».

Переглядів: 621

Інноваційна струнка березівчан

Щороку на базі Березівського вищого професійного училища Одеського національного політехнічного університету проходить багато заходів міжнародного рівня: семінари, майстер-класи, презентації, зустрічі. Але й сам навчальний заклад є активним учасником різноманітних конференцій, виставок, форумів, які проводяться і в Одесі, і в Києві.

У березні колектив училища представляв район та область на V міжнародному форумі «Сучасні за-клади освіти-2014», де був удо-стоєний гран-прі «Лідер професійно-технічної освіти України», двох дипломів та почесної грамоти. А недавно, наприкінці жовтня, взяв участь у VІ міжнародному форумі «Інноватика в сучасній освіті», організаторами якого виступили Міністерство освіти та науки, Національна академія педагогічних наук і компанія «Виставковий світ».

Переглядів: 604

Є пенсійні питання? Телефонуйте

У зв’язку з великою кількістю звернень до Контакт-центру Пенсійного фонду України з 7 листопада запроваджено додаткові номери  (044) 281-08-70 та (044) 281-08-71, за якими можна отримати відповіді на запитання щодо пенсійного забезпечення громадян.

Додаткові номери працюють: понеділок — четвер — з 9.00 до 18.00, п’ятниця — з 9.00 до 16.45 (обідня перерва — з 13.00 до 13.45). Субота та неділя — вихідні.

Переглядів: 677

Круглі дати двох музеїв

Культурна громадськість Одеси відзначила знаменні дати двох музейних установ: 115 років від дня заснування Одеського художнього музею (ОХМ) та 90-ліття утворення Одеського музею західного і східного мистецтва (ОМЗСМ).

Відзначення відбулися з різницею в один день, відповідно 6 і 7 листопада. До цих подій колективи обох музеїв готувалися ретельно, з натхненням, залучаючи у свою орбіту широке коло громадськості.

Переглядів: 6402

Тетралогія «Товтри»: крізь призму доль і сердець

Тетралогія — рідкісний жанр у літературі, як світовій, так і вітчизняній. І не тільки тому, що вимагає особливого таланту і виняткової працездатності, а й тому, що не може народитися без глибинного знання життя. Щоб створити широке епічне полотно у чотирьох книгах, треба самому пройти через численні випробування, багато звідати, пізнати, зрозуміти і відчути. Геннадій Щипківський пише про те, що добре знає, що відкрив для себе і прагне передати іншим, «його твори — то не плід самої лишень буйної письменницької уяви (без неї письменник неможливий), а й гаряче дихання життя. Життя українського. Нашого з вами», як слушно зауважив Володимир Яворівський.

І ще цитата, як відправний момент: «Координати прози Геннадія Щипківського варто шукати в естетичному просторі «десь» між новаторськими, модерними імпресіями Михайла Коцюбинського та глибокими іронічними міфологемами Василя Земляка, між зблисками жорсткого, праведного неореалізму Григора Тютюнника та ліричною стихією оповідей Євгена Гуцала; завважмо, що ментально-генетично всі вони, як і Г. Щипківський, — подоляни, за винятком Григора Тютюнника. Але попри природні впливи проза Г. Щип-ківського — се суто своя, індивідуальна стихія слова, що органічно виросла з пульсуючої матерії його ж поезії» (Анатолій Колісниченко).

Переглядів: 611

Теледекорації і не тільки

16 листопада — День працівників радіо, телебачення та зв’язку України. З нагоди свята ветерани Одеського обласного державного телебачення підготували виставку своїх картин.

Лілія Іванівна Соколова — відома в Одесі художниця — ветеран державного телебачення. Одеському держТБ вона присвятила 55 років творчого життя. Незадовго до професійного свята медійників мисткиня разом з Олександром Соколовим та колегою Володимиром Расторгуєвим влаштували зустріч своїх друзів, всіх тих, хто починаючи з 1958-го під одним дахом працював над створенням декорацій для передач обласного телебачення. Родзинкою зустрічі став стенд з іменами колег Соколової та світлинами тих часів. «Я зібрала тих художників, які з нами працювали, зі мною особисто, яких я знаю. Хочу розповісти всім, якими вони були, що робили в певний період свого життя», — зазначила Лілія Іванівна.

Переглядів: 636

Лауреати «Срібного слова»

В урочистій атмосфері палацу Воронцова підвели підсумки щорічного, вже 14-го за рахунком, конкурсу читців поетів-прозаїків Срібного століття. Учасникам влаштували справжній екзамен на великій сцені, де суддями були друзі, батьки і вчителі.

Ініціатором конкурсу ще в 2000-у виступив відомий одеський актор, поет і педагог Юрій Юрко. Як зазначила директор Одеського міського палацу дитячої і юнацької творчості Лариса Стрельцова, конкурс був справою його життя. «Він дуже любив дітей і дуже хотів, щоб в Одесі процвітав такий напрямок, як читання на сцені. Тому що дуже багато талановитих дітей, їх треба лише підштовхнути до поезії, щоб вони полюбили художнє слово. Поставити їм голос, додати впевненості, щоб вони не соромилися виходити на сцену», — зауважила Лариса Стрельцова.

Переглядів: 1463

Альтернативна енергетика у нашому житті

Думати  глобально,  діяти  локально

У попередніх статтях циклу (див. «ЧН» за 5 та 17—19 липня, 4 вересня та 4 жовтня) ) йшлося про те, як зміни клімату вплинуть на життя нашого регіону, а також про те, як ми можемо пристосуватися до цього процесу. Зміни позначатимуться не лише на природі, нашому здоров’ї та методах господарювання, й на економічному та енергетичному секторах.

За експертними прогнозами, викопні джерела тепла й енергії — вугілля, газ, нафта — будуть у майбутньому значно дорожчати через підвищення попиту, виснаження запасів, а також через міжнародні конфлікти та внутрішні політичні кризи. Тому необхідно зменшувати залежність енергетики і теплового сектору країни від викопного палива, що водночас сприятиме скороченню викидів парникових газів.

Переглядів: 634

У пошуках... туалету

19 листопада відзначається одна з найоригінальніших та найбезглуздіших дат у календарі — Всесвітній день туалету. Він був проголошений 2001 року в Сінгапурі під час міжнародної конференції, присвяченої проблемам вбиралень.

Більше 200 делегатів з Азії, Європи і Північної Америки, які представляли 17 національних туалетних асоціацій, зустрілися, щоб обговорити насущні проблеми і роз-глянути нові концепції розвитку цієї справи. Результатом зустрічі стало створення Всесвітньої туалетної організації, яка опікується по-ліпшенням санітарних умов у всьому світі. До неї входять уже 534 учасники із 86 країн.

Переглядів: 591

Фруктово-овочеві «пігулки»

Мед. Його антибактеріальні властивості століттями викори-стовувалися в лікувальних цілях. Як показало нове дослідження, ефект від меду навіть перевищує користь від антибіотиків. З допомогою лабораторних тестів вдалося довести, що незначна кількість меду нейтралізує потенційно небезпечні бактеріальні клітини, які живуть поблизу пошкодженої ділянки шкіри. Також мед рекомендовано вживати при гастриті, захворюваннях печінки та нервової системи.

Картопля. У цього овоча не найкраща репутація. Однак останні дослідження показали, що вживання двох картоплин у день допомагає знизити кров’яний тиск у повних людей, що страждають на гіпертонію. До того ж картопля не впливає на збільшення ваги.

Переглядів: 677

Продукти, що викликають втому

Масштабне дослідження американських учених виявило, що вживання в їжу деяких продуктів викликає відчуття втоми і безсилля, а також негативно впливає на працездатність людини і провокує сонливість.

До списку потрапили найпопулярніші продукти, які найчастіше купуються в супермаркетах. Передусім — алкогольні напої. Вони викликають сонливість, але не дають організму як слід відпочити. На другому місці — солодощі, які підвищують рівень глюкози в крові та викликають втому. На третьому — м’ясо індички. Вчені з’ясували, що білки, які містяться в індичці, зменшують працездатність. До швидкої втоми призводять і борошняні вироби. Їх вживання зумовлює стрибок швидкого засвоєння глюкози в крові, що спочатку дає приплив енергії, а після цього настає такий же швидкий енергетичний спад. Шкідлива й смажена їжа, на перетравлення якої витрачається багато енергії.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net