№ 84 (21555) субота 25 жовтня 2014 року

Переглядів: 1031

Контрабанда – загроза національній безпеці

У рамках візиту в Одесу 23 жовтня Президент Петро Порошенко провів нараду з питань боротьби з контрабандою, що відбулася в конференц-залі управління Одеського морського торговельного порту. Під час засідання глава держави жорстко розкритикував одеські силові структури, звинувативши їх у «кришуванні» контрабандистів.

А розпочалася нарада з того, що президент повідомив: його помічники зранку побували на промринку «Сьомий кілометр», де в жодному з перевірених ними 11 контейнерів підприємці або реалізатори не змогли пред’явити митних документів на товари. Президент зажадав, щоб Служба безпеки України, митниця, Міністерство внутрішніх справ і Державна прикордонна служба об’єднали зусилля в боротьбі з контрабандою.

«Я не дозволю перетворити Україну на «бананову республіку», — сказав Петро Порошенко і додав: «Сьогодні вранці я підписав закон про Антикорупційне бюро, яке допоможе вам захищати українську економіку та український кордон». Цей закон передбачає створення спеціального державного правоохоронного органу, завданням якого є протидія кримінальним корупційним правопорушенням, вчиненим вищими посадовими особами, що становлять загрозу національній безпеці. У той час, коли українські військові віддають життя за нашу державу в борні з агресором, всі профільні служби так само самовіддано зобов’язані захистити економіку країни. Якщо ж реальних результатів не буде, глава держави попередив митників: «Підете захищати рубежі й економіку країни не від контрабанди, а в зоні Антитерористичної операції».

Переглядів: 727

День тиші

21 жовтня президенти Порошенко і Путін в черговий раз по телефону домовилися про «режими тиші» на Донбасі. Цей режим в черговий раз був порушений відразу після оголошення. «І тільки пил-пил-пил — від крокуючих чобіт. Відпочинку нема на війні», як писав Кіплінг.

Без
альтернативи

Але сьогодні, в суботу, 25 жовтня, незважаючи на перестрілки, в Україні справді день тиші. Перед-виборної. Заборонена політична реклама й агітація, замість обридлих осіб політиків на екранах ТБ — мультики, серіали і звичайна повсякденна каламуть. Тільки новини нагадують, що гинуть люди.

Переглядів: 2006

Дворівнева система тестів

Про зміни в пробному ЗНО розповів журналістам директор Одеського регіонального центру оцінювання якості освіти Анатолій Анісімов.

Наступного року оцінювання для українських абітурієнтів стане складнішим і перейде на дворівневу систему. Це пов’язано з тим, що різні фахи вимагають різних рівнів знань з певних предметів. Поки що зміни стосуються лише двох предметів — математики та української мови. Новий принцип розбиває оцінювання на два рівні складності: базовий та поглиблений, й абі-турієнт має право обрати рівень, на який претендує, зважаючи також на вимоги вишу, куди хоче потрапити на навчання. Обираючи поглиблений рівень, абітурієнт матиме більше часу на його виконання: з української — 210 хвилин замість 150; з математики — 210 хвилин замість 130. В обох варіантах передбачатимуться і тестове, і творче завдання, хоча обидва рівні складності базуються на шкільній програмі. Виші відтепер вказуватимуть, який рівень знання предмету їм потрібен. Абітурієнт, який складе обидва рівні тестів, може отримати дві оцінки.

Переглядів: 722

Не за обіцянками, а за плодами справ

Шановні співвітчизники! 26 жовтня відбудуться вибори до Верховної Ради України. Перед новим складом парламенту стоятимуть надзвичайно важливі завдання забезпечити мир і територіальну цілісність для України, сприяти реформам та відновленню економіки.

Слід підкреслити, що після конституційної реформи на Верховну Раду лягає більша відповідальність, адже від парламенту та утвореної в ньому більшості депутатів залежить формування уряду. Тому більша відповідальність лягає і на кожного громадянина, адже від нашого спільного вибору залежить склад нової Верховної Ради.

Переглядів: 765

Під опікою військових медиків

Медики Одеського військово-медичного клінічного центру Південного регіону продовжують надавати допомогу військовослужбовцям, які отримали поранення в зоні проведення антитерористичної операції на Сході України.

За словами керівника цього медичного закладу, заслуженого лікаря України, полковника медичної служби Володимира Майданюка, зараз на стаціонарному лікуванні в центрі перебувають понад 200 учасників АТО. А загалом за період ведення бойових дій у Донецькій і Луганській областях звідти до Одеси було доставлено понад 800 воїнів Збройних Сил та інших військових формувань України.

Переглядів: 677

Моряки вдячні за допомогу

Командування Військово-морських сил Збройних Сил України зустрілося з активістами волонтерського руху Одеси та Миколаєва. Йшлося про удосконалення співпраці, яка триває практично з перших днів після того, як національний флот через анексію Криму і міста Севастополя було передислоковано на материкову частину України.

— Військові моряки щиро вдячні вам за допомогу. Суттєва підтримка з боку небайдужих одеситів і миколаївців щодо забезпечення діяльності флоту сприяє більш якісному виконанню особовим складом поставлених завдань, — зазначив командувач ВМС віце-адмірал Сергій Гайдук, звертаючись до активістів.

Переглядів: 6710

Безстатутні сімейні ферми

Сімейні ферми — головні виробники картоплі, овочів, фруктів та м’яса — не мають статусу сільськогосподарського виробника, а відтак .позбавлені можливості розвиватися.

Невдовзі в Україні можуть з’явитися сімейні фермерські господарства. Станеться це після того, як наступна Верховна Рада ухвалить оновлений закон «Про фермерське господарство». Дотепер активна робота над його вдосконаленням триває в Міністерстві аграрної політики та продовольства. До участі в ній залучені представники громадських організацій, технічних проектів та провідні експерти.

Переглядів: 754

Налиті сонцем шабські грона

Нинішній рік для виноробної компанії «Шабо» видався найурожайнішим і найкращим за якістю ягід за останні сім десятиліть. Такі обважнілі налиті солодким соком грона збирали ще в далекому 1955-у. Цій події і була присвячена поїздка групи одеських журналістів у Шабо, яка відбулася напередодні Дня працівників харчової промисловості, що відзначається в третю неділю жовтня.

Наше знайомство з досягненнями компанії почалося з нового комплексу з виробництва ігристих вин, який виріс на місці невеликого цеху з виготовлення «радянського шампанського». І хоча все тут зведено заново, цеху надали вигляду старовинної будівлі. Причому для його спорудження справді використовували старовинні цеглини з клеймами, спеціально привезені з Тернопільської області. Зате всередині — торжество новітнього обладнання, переважно італійського та французького виробництва. А головне, що вироблене тут ігристе вино, яке ми за звичкою називаємо «шампанським», створюється винятково за технологією «природного газування», без будь-яких вприскувань вуглекислоти. Це, звісно, здорожує продукцію, але якість вина цілком відповідає всім світовим стандартам. Комплекс випускає до 5 мільйонів пляшок ігристого вина. І, як розповів директор ТОВ «Промислово-торговельна компанія «Шабо» Павло Павленко, невдовзі сюди, в будівлю комплексу ігристих вин, водитимуть екскурсії. Певна річ, з дегустацією.

Переглядів: 769

Вибір долі

(Закінчення. Початок у номерах за 18 та 23 жовтня).

«Небесна сотня», що віддала життя за нашу кращу долю, покладає на нас моральне зобов’язання, і ми маємо зробити все, щоб бути гідними пам’яті цих героїв. Коли вищі посадові особи в Стародавньому Римі — консули — йшли з посади, вони вимовляли ритуальну формулу: «Я зробив, що зміг, нехай інші, якщо зможуть, зроблять краще».

Переглядів: 998

Успадкування. Процедура спрощена

Верховна Рада ухвалила Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо деяких питань спадкування). За прийняття Закону №5141 проголосували 254 народних депутати із 273, зареєстрованих у сесійній залі.

Як відомо, оформлення права на спадщину для мешканців сільських населених пунктів зараз є занадто обтяжливим, чим справедливо обурена величезна кількість громадян. Так, чинне законодавство у більшості випадків не надає можливості селянам оформити право на спадщину за місцем свого проживання. Адже зараз цю процедуру здійснюють нотаріуси, яких в переважній більшості сіл взагалі нема. Внаслідок цього сільські мешканці змушені витрачати багато часу та грошей для оформлення права на спадщину. Така ж проблема і з державною реєстрації прав спадкоємців у сільських населених пунктах на успадковане ними нерухоме майно. Вирішити ці проблеми і покликаний закон №5141 шляхом надання відповідних повноважень органам місцевого самоврядування сільських населених пунктів.

Переглядів: 693

«Комуналка»: норми і субсидії

(Закінчення. Початок у номерах за 11 та 18 жовтня).

Компенсація малозабезпеченим сім’ям додаткових витрат на оплату комунальних послуг у зв’язку з підвищенням цін і тарифів

З 1 липня 2014 року запроваджено надання компенсації сім’ям, середньомісячний сукупний дохід яких не перевищує прожиткового мінімуму для сім’ї.

Переглядів: 639

«Маразліївська»: будівельну частину скоро завершать

— Центр Одеси забезпечує електроенергією ТЕЦ, обладнання якої давним-давно застаріло, — каже начальник відділу капітального будівництва ПАТ «Одесаобленерго» Олена ЛЮБАРСЬКА. — Після оформлення всіх дозвільних документів у вересні минулого року почали будівельно-монтажні роботи.

До середини нинішнього жовтня спорудження будівлі підстанції завершили більш ніж на 80 відсотків. Закінчили опорядження підвального та першого поверхів. Такі ж роботи ведуть на другому і технічному поверхах. Організовують блискавкозахист і все необхідне на випадок, якщо доведеться гасити пожежу. Встановлюють двері, проводять внутрішній водопровід. Не забули про вентиляції і кондиціонування.

Переглядів: 682

Мати

І знову осінь серпанками срібних туманів прилетіла і вляглася на береги прадавнього Тилігулу. Сиві полини стали ще сивішими. А горобина та калина, наче українські дівчата в брунатних коралях, засвітилися вологою посмішкою на червоних вустах. Гармонійно доповнював цей до щему рідний краєвид невеликий будиночок з червоною покрівлею, що стояв на високому березі лиману. Жила в ньому вже немолода жінка з лагідними зморшками навколо вуст та очей.

Щоранку виходила вона з хати у двір і зачаровано дивилася, як з-за лиману викочується велике життєдайте світило. Підставляючи під його лагідні промені руки й обличчя, наче язичниця, молилася йому — за дітей та онуків, що жили у місті, за увесь добрий люд, та й не дуже добрий, аби став добрішим. Потім годувала чорну, як ніч, кішку з малахітовими косими очима, невеличкого висловухого песика, снідала сама та й бралася до роботи. І що б вона не робила у садку чи в городі, а чи серед квітів у квітнику, серце її зігрівалося єдиною думкою: ось приїдуть діти з онуками — яка то буде радість, який гамір, яка втіха. І буде чим пригостити, і буде чим помилувати їхні очі й душі. І приїздили, і раділи... А вона почувалася щасливою, як може почуватися любляча матір, зустрічаючись з дітьми, задля яких живе.

Переглядів: 627

Табу на кінопропаганду

Державне агентство України з питань кіно, продовжуючи експертну оцінку фільмів російського виробництва на предмет загрози національним інтересам нашої держави, ухвалило рішення не видавати (або скасувати) прокатне посвідчення 7 стрічкам, повідомляє сайт агентства.

Експертна комісія з питань розповсюдження і демонстрування фільмів проаналізувала стрічки «Кадетство», «Гончі», «Слідчий комітет», «Спецназ», «Десантура», «Морпехи» та «Військова розвідка» й заборонила їх для кіно- та телепоказу, публічного комерційного і домашнього відео на території України.

Переглядів: 661

Головков повернувся в Одесу

/_f/2014/084_2.jpg Багатолітні старання мистецтвознавця і художника, співробітника ОННБ ім. М.Горького та активного автора «Чорноморських новин» Володимира Кудлача щодо увічнення па-м’яті нашого земляка Г.С. Головкова (1863—1909) нарешті увінчалися успіхом: на вул. Михайлівській, 62, де жив митець, встановлено меморіальну дошку.

У церемонії відкриття пам’ятної таблиці видатному українському живописцеві, чиє ім’я було незаслужено забуте, взяли участь представники департаменту культури і туризму, управління з питань охорони культурної спадщини та історико-топонімічної комісії Одеської міськради, народні депутати України, благодійники, художники, співробітники «Горьківки», художнього та літературного музеїв, Всесвітнього клубу одеситів, викладачі Архітектурно-художнього інституту ОДАБА, Художнього училища ім. М.Б.Грекова, інших культурно-освітніх закладів, а також краєзнавці, журналісти, городяни.

Переглядів: 735

Вечір чеської музики

У неділю, 26 жовтня, з нагоди Дня незалежності Чеської Республіки у кафедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці Римо-католицької церкви (вул. Катерининська, 33) відбудеться вечір класичної чеської музики.

Організатори: управління культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації, Одеське міське товариство «Чеська родина».

Переглядів: 678

Новий кол-центр «Інфоксводоканалу»

З метою підвищення якості обслуговування споживачів у філії «Інфоксводоканал» розпочав роботу інформаційний центр. Він створений для зручності абонентів компанії і для того, щоб кожен платник послуг міг у зручний для себе час зателефонувати на «гарячу лінію» та отримати відповідь на будь-які питання, пов’язані з послугами водопостачання та водовідведення.

Кваліфіковані оператори надають безкоштовні консультації всім категоріям споживачів послуг водокористування з питань:

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua