Переглядів: 826

Прогрес, але тільки в деталях

Учора в Мілані відбулося дві зустрічі між Петром Порошенком та Володимиром Путіним. Переговори важкі, зрушення є, але тільки в деталях...

Спочатку був «робочий сніданок» за участю прем’єр-міністра Італії Маттео Ренці, прем’єра Великобританії Девіда Кемерона, канцлера ФРН Ангели Меркель, президента Франції Франсуа Олланда, керівників Єврокомісії Жозе Мануеля Баррозу й Германа ван Ромпея та, власне, президентів України й Росії. Потім переговори проходили у «нормандському форматі»: Петро Порошенко, Франсуа Олланд, Ангела Меркель і Володимир Путін.

Як повідомив глава Української держави представникам ЗМІ за результатами другої зустрічі, що тривала більше двох годин: «Сторони твердо залишаються на позиціях Мінського меморандуму і концентрують зусилля на виконанні всіх без винятку його пунктів». Одна з найважливіших умов, яка має виконуватися, — проведення позачергових місцевих виборів в окремих районах Донецької і Луганської областей відповідно до законів України. «Місцеві вибори мають відбутися виключно за умови дотримання українського законодавства і на тій території, яка визначена протоколом від 19 вересня», — підкреслив Петро Порошенко.

За словами Президента, під час зустрічі сторони також досягли стриманого прогресу у питанні енергобезпеки України та ЄС. Зокрема, зауважив він, були узгоджені основні параметри нового газового контракту України та Росії. «У нас є певний стриманий прогрес у газовому питанні. Ми домовилися про основні параметри угоди. Нині завершуються перемовини щодо джерел покриття дефіциту необхідних коштів для його фінансування», — сказав він.

У свою чергу голова Ради Європи Герман ван Ромпей на брифінгу в Мілані заявив, мовляв, Володимир Путін дав зрозуміти, що він не зацікавлений у заморожуванні конфлікту на Сході України і вважає Донбас невід’ємною частиною України.

Голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу зазначив, що в ході зустрічі сторони домовилися про невідкладні переговори між Україною, Росією і ЄК на рівні експертів. Вони стосуватимуться, зокрема, і питань енергетики. При цьому він зауважив, що відносини між Україною і Росією «дуже позначаються на Європі».

Баррозу також повідомив, що ЄС готовий розглядати питання про збільшення фінансової допомоги Україні.

Президент Росії назвав першу зустріч «доброю та позитивною», тоді як його речник звинуватив європейських лідерів у «повному небажанні зрозуміти стан справ на південному сході України».

Зі свого боку канцлер Німеччини Ангела Меркель визнала, що значного прориву не відбулося, хоч прогрес у деяких деталях є. За її словами, головне питання — це порушення територіальної цілісності України.

Того ж дня агенція Ruters повідомила, що наразі жодна країна ЄС не наполягає на пом’якшенні санкцій проти Росії. Дипломати зазначають, що зняття санкцій зараз було б абсолютно невірним кроком — ситуація на Сході України до цього аж ніяк не спонукає.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net