Переглядів: 760

Гра триває. Вибору немає?

14 жовтня Верховна Рада ухвалила закон, який посилює відповідальність за порушення виборчих прав громадян. Зокрема, посилюються санкції за перешкоджання здійсненню виборчого права та права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії та комісії з референдуму або діяльності офіційного спостерігача (ст. 157 Кримінального кодексу), надання неправдивих відомостей або фальсифікація виборчих документів (ст. 158 та 158-1), порушення порядку фінансування передвиборної кампанії (ст. 159-1), підкуп виборця (ст. 160).

Цей законопроект був ініційований Кабінетом Міністрів та зареєстрований в апараті Верховної Ради ще 18 квітня 2014 року, внесений до порядку денного парламенту 20 травня.

Цікаво, що закон був ухвалений вже тоді, коли до завершення агітаційної кампанії залишилися лічені дні, і це дозволяє кандидатам уникнути відповідальності за вже здійсненні правопорушення.

Більшість нинішніх нардепів від Одещини (а серед них є й активні порушники прописаних у законі правил) проголосували позитивно. Цей закон, зокрема, підтримали: Е. Гурвіц, О. Дубовой, Д. Жванія, П. Кириленко, С. Ківалов, Л. Клімов, Ю. Крук, В. Курінний, С. Фабрикант, С. Фаєрмарк.

Формально народні обранці напередодні виборів роблять активні кроки для того, щоб зробити виборчий процес в Україні більш цивілізованим, а тим часом не на жарт розгорілася передвиборна боротьба. Кандидати змагаються, на жаль, не у переповнених виборцями залах, а у різних способах шахрайства.

— Головні проблеми при формуванні виборчих комісій на Одещині виявилися в тому, що партії подавали «двійників» — одні й ті ж люди були включені до списків від різних суб’єктів виборчого процесу, — заявляє голова обласної організації КВУ Анатолій Бойко. — Тобто, умовно, кандидати Петров та Іванов подали одну людину до складу ДВК. Такі ситуації виникли у 133-у та 135-у округах (це Київський та Приморський райони Одеси), у Котовську, Ширяєвому, Роздільній, Біляївці, Арцизі, Татарбунарах... Практично у всіх округах були зафіксовані двійники.

На думку експертів, це пов’язано з великою кількістю технічних кандидатів і з тим, що пакети документів формуються в одному штабі.

— Це свідчить про те, що кандидати не досить відповідально підійшли до питання формування списків своїх представників до виборчих комісій, і це принциповим чином негативно впливає на початок роботи комісій, — зазначив Анатолій Бойко.

Представники Одеської облорганізації партії «Батьківщина» навіть провели прес-конференцію, під час якої розповіли про фальсифікацію списків членів виборчкомів. Представники цієї політсили вбачають тут пряму спробу фальсифікації майбутніх виборів і бажання вивести зі складу виборчкомів людей, здатних запобігти фальсифікаціям. Усі особи, які постраждали від двійників, написали заяви до прокуратури, але часу залишається обмаль.

— Щодо двох кандидатів-одеситів, які ведуть нечесну гру, вже порушені карні справи, — повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. — У цілому по країні розпочато більше десятка карних справ, тож прийняття парламентом закону про посилення відповідальності за порушення виборчих прав громадян — це добра новина. Зокрема, карна відповідальність за підкуп електорату якщо й не зупинить, то, можливо, зменшить потік брудних пакетів з гречкою.

Так, китайська постільна білизна, яка роздавалася від імені кандидата Дмитра Голубова у пакетах з написом «Ділам довіряю» не надто збільшила довіру до нього, але дала можливість відкрити проти нього карну справу. Фігурантом відкритого провадження є і Сергій Ківалов, на передвиборну зустріч з яким запросили пенсіонерів та лікарів і роздавали їм продуктові набори та гроші у розмірі 200 грн.

Самі ж кандидати називають такі цілком законні та виправдані дії тиском, переслідуванням, використанням адмінресурсу і продовжують свою гонку у найвищий законодавчий орган країни.

Кожен із нас, виборців, має лише один голос. Аж один голос! Голос, щоб реалізувати своє виборче право, висловити власну волю, підтримати того, хто відповідає нашим прагненням. У нинішніх умовах важко це зробити — але зробити потрібно. Виборче право — це не лише право, але й обов’язок кожного з нас.

До зустрічі на виборчій дільниці 26 жовтня!

Ольга ФІЛІППОВА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net