Переглядів: 863

«Тіні забутих предків»

/_f/2014/082.jpg Назва одного з найвідоміших творів Михайла Коцюбинського, за яким кінорежисер Сергій Параджанов зняв свій всесвітньо відомий однойменний фільм, мимоволі згадалася, коли побачив роботи художників зі студії Peach на Карантинному узвозі.

На підпірних стінках мощеного старою бруківкою спуску, який веде з Канатної вулиці до Митної площі і входу в порт, митці відтворили сцени із життя одеситів позаминулого століття. Неначе тіні тих, хто понад 100 років тому тут жив, ходив і їздив, раптом ожили, створивши ще один привабливий для туристів куточок старої Одеси.

Як пояснила головний художник студії Станіслава Лісовська, розпис виконується у стилі «силуету» — різновиду графічної техніки в мистецтві портрета, популярної в XVIII — XIX століттях, до появи фотографії. Цей стиль був обраний невипадково. До нього «зобов’язує» навколишня історична забудова узвозу. Такий малюнок вийде не яскравим, а схожим на старі фотографії, й доречно впишеться в міське середовище. Споглядання на такі малюнки викликає відчуття, наче так було завжди.

Перед тим, як приступити до самого оформлення стін, їх довелося належно підготувати, адже покриття осипалося, тільки-но до нього торкалися. Як розповів керівник студії Олексій Шкурат, впоратися з цією проблемою допомогла міська влада, забезпечивши необхідний ремонт.

Для студії Peach розпис Карантинного узвозу — не перший проект оздоблення міського середовища. В її активі — створення найбільшої фрески в Україні, яку можна побачити в одному з двориків Єврейської вулиці. Тут зображені найвідоміші постаті історії Одеси та літературних творів про неї.

Розпис Карантинного узвозу почався 8 жовтня. «Якщо не підведе погода, сподіваємося до 20-го закінчити», — пообіцяла Станіслава Лісовська. Загальна площа розпису становитиме десь 600 кв. м. Проект,  ініційований мером Геннадієм Трухановим, втілюється студією спільно з інспекцією з благоустрою міськради, курирує роботи рада з дизайну під керівництвом Михайла Реви, а фінансову підтримку надають будівельна компанія «Гефест» та мережа АЗС «SОСAR».

НА ЗНІМКАХ: «Тіні забутих предків» на Карантинному узвозі; головний художник студії Станіслава Лісовська за роботою; керівник студії Peach Олексій Шкурат.

Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net