Переглядів: 795

Множити добрі справи

«ЗАСТУП» розширює географію «Добрих справ» в Україні. Майже в кожній області України вже чули про цю благодійну акцію. Активісти «ЗАСТУПу» із різних регіонів практично щодня втілюють проекти, які реально допомагають українцям, множать у нашому суспільстві добро.

Суми, Полтава, Харків, Миколаїв, Запоріжжя, Одеса, Херсон, Кіровоград, Чернівці — це ще не весь список тих міст, де розпочалася важлива волонтерська місія «ЗАСТУПу». Цей рух не рекламується на національних каналах, не піариться в популярних ток-шоу. Про нього знає лише вузьке коло — самі активісти, люди, котрі допомагають, і ті, кому допомагають. Так із вуст в уста — «сарафанним радіо» — переноситься з області в область чутка про «Добрі справи».

Воєнний час для України — час важких випробувань, коли вся країна має разом допомагати бійцям АТО і тим, хто покидає зону конфлікту.

Перша «Добра справа» відбулася на Київщині 25 вересня. Для п’яти госпіталів, де лікуються тисячі поранених солдатів, котрі постраждали в зоні АТО, «ЗАСТУП» ініціював збирання картоплі. На «Добру справу» відгукнулися кількадесят селян і фермерських господарств із 8 сіл Фастівського та Макарівського районів Київщини.

«У мене невеличке господарство. Але цього року маю щедрий урожай картоплі. Тож ми вирішили передати півтонни на благодійність. Це добра справа, і таких справ має бути якомога більше, аби тільки швидше настав мир», —  розповіла господиня із села Оленівка Ліна Левищенко.

Загалом за півдня активістам вдалося зібрати 50 тонн картоплі. Їх розділили між центральними військовими госпіталями Києва та Одеси. Головні лікарі закладів за-значили, що цих запасів «другого хліба» вистачить до нового року.

На думку активістів, у їхній турботі нема нічого особливого. Вони виконують свій громадянський обов’язок кожного українця.

Проект «Затишна оселя», яку ініціював «ЗАСТУП», уже допоміг кільком сім’ям переселенців зі Сходу. Так, багатодітна родина із Луганська отримала житло на Полтавщині. Ще одна сім’я, яка втікала від війни, тепер має будинок у селі на Дніпропетровщині. А от Олександр Ткаченко із Донецька  із дружиною та 8-місячним сином вселилися у дім на Кіровоградщині.

Волонтерський рух та громадська допомога тим, хто переїхав із зони проведення АТО, особливо багатодітним сім’ям, — один з основних напрямів роботи активістів громадської організації «ЗАСТУП». Тому наступним кроком була допомога 39 сиротам із Луганська та Краматорська, які вже кілька місяців живуть у харківському Будинку дитини №2. У межах благодійного проекту «Тепло душі — у добрі справи» діти отримали теплі речі на зиму: шкарпетки, колготи, теплі кофти, светри, куртки, комбінезони, шапочки та черевики.

«У всій Харківській області ми маємо приблизно 3000 активістів. Наразі вони знайшли спосіб зігріти 39 сиріт цього Дитячого будинку. Але на території області є ще три такі будинки. Туди «ЗАСТУП» також поїде», — сказав активіст харківської організації Євген Дегтяр.

Не оминає увагою «ЗАСТУП» також освіту дітей. Так, 26 вересня благодійна місія відбулася в київській школі-інтернаті №26 для дітей з особливими потребами. У межах ініціативи активісти провели толоку на території школи разом із 250 вихованцями та їхніми батьками. А заодно у закладі було оновлено кухонне обладнання, яке вже давно застаріло.

Особливої уваги потребує якість і доступність навчання для сільських дітей. 9 жовтня в межах проекту «Добробут для дітей» школа у с. Агрономічне на Вінниччині з’явилося 10 комп’ютерів та меблі для кабінету інформатики, якого в сільській школі не було ніколи.

Для вихованців агроколеджу на Тернопільщині з ініціативи «ЗАСТУПу» розпочато будівництво спортивного майданчика, вже передано мультимедійну дошку й закладено сад. На думку активістів, саме від якості підготовки фахівців-аграріїв залежатиме розвиток України.

Тому дуже важливо, щоб молодь переймала вікові традиції, які напрацювали сільгоспвиробники. Для їх збереження 16 жовтня в Чернівецькій області в селі Йорданешти волонтери продовжили акцію, котра вже кілька років діє в районі. Місцеві майстри славляться своїми традиціями сироваріння. Тому в межах благодійного проекту сільські родини отримали 20 пар племінних овець. Умова така: молочну продукцію господарі залишають собі, а от молодим поголі-в’ям діляться з іншими сільськими родинами. А ті, зі свого боку, мають вчинити так само з наступним приплодом.

«ЗАСТУП» — це завжди добрі справи! Ми переконані, що така ланцюгова реакція добрих справ дозволить селянам розвивати власні сімейні господарства та підтримувати вівчарство в Йорданештах», — зазначив активіст «ЗАСТУПу» Валерій Воротняк.

У Миколаєві для підтримки вітчизняних фермерів активісти «ЗАСТУПу» влаштовували масштабний ярмарок, у якому взяли участь сотні сільгоспвиробників із багатьох районів області.

А у Всесвітній день сільської жінки в межах благодійної акції, ініційованої «ЗАСТУПом», 90 жінок із ради фермерів Запорізької області отримали можливість покататися Дніпром на прогулянковому кораблі.

Іван ДАНИЛЕНКО.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net