№ 80 (21551) четвер 16 жовтня 2014 року

Переглядів: 1337

Прагнемо миру, тримаємо порох сухим

У вересні, майже місяць тому, у Мінську було ухвалено протокол щодо реалізації Мирного плану Президента України. Саме в цей час відбувся саміт НАТО в Ньюпорті. Чого ж вдалося добитися за цей непростий час, що минув від моменту підписання?

Перший результат. Ми змогли зупинити по всьому фронту наступ ворога. Причому не найманців, не бойовиків-терористів, а добре вишколені підрозділи регулярної армії сусідньої країни. Зусиллями наших воїнів були зупинені сотні інтервентів, яким вже ніколи не повернутися додому. По той бік кордону це стало вагомим аргументом на користь миру.

Переглядів: 867

Під омофором Пресвятої Богородиці

14 жовтня — День захисника України

З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості Президент Петро Порошенко указом № 806/2014 встановив свято — День захисника України, яке відзначатиметься щороку 14 жовтня.

Звертаючись з цього приводу до співвітчизників, глава держави, зокрема, зазначив:

Переглядів: 1077

Леонід Кучма: «Не допустити кордону всередині держави»

Україну очікує повторення операції «Ліквідація», яку у післявоєнний час провели під керівництвом маршала Жукова для очищення міста від розгулу кримінальних банд в Одесі. Нам не уникнути цього на Донбасі, де в кожній сім`ї зараз є хоча б один автомат Калашникова. Про це заявив у Львові екс-президент України Леонід Кучма, передає «Укрінформ».

«Нас очікує дуже складний період, навіть якщо вдасться добитися припинення вогню на сході України. Адже криміналітет, який зараз там «править бал», розрісся махровим цвітом і в кожній сім’ї є хоча б один автомат Калашникова. Не всі готові здати зброю. Тому неминуче щось подібне до операції, яку провів маршал Жуков в Одесі», — вважає він.

Переглядів: 6823

Ціна миру на Донбасі

Більшість населення України (47%) вважає, що Україна має залишатися унітарною державою,  де треба провести децентралізацію влади і розширити права областей. Крім того, абсолютна більшість громадян — 86% — не хотіла б, щоб їхня область вийшла зі складу України та приєдналася до іншої держави. Такі дані соціологічного опитування отримали фонд «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» та Київський міжнародний інститут соціології, обговорити які зібралися експерти під час прес-конференції «Ставлення населення до подій на Донбасі: ціна миру — загальнонаціональне опитування».

Переглядів: 863

Клятва ліцеїстів-моряків

14 жовтня, у день Покрови Богоматері, який також відзначається як День Українського козацтва, і який згідно з указом Президента відтепер пошановуватиметься як День захисника України, 50 першокурсників Одеського військово-морського ліцею біля пам’ятника Т.Г. Шевченку дали урочисту клятву ліцеїста.

На урочистій церемонії були присутні командувач Військово-морськими силами України віце-адмірал Сергій Гайдук та міський голова Геннадій Труханов. Після складання клятви начальник військово-морського ліцею капітан першого рангу Ігор Колежнюк вручив 20 ліцеїстам, які в перші місяці навчання проявили себе якнайкраще, нашивки віце-старшин 2-ї статті. Відтак їх призначено на посади молодших командирів (командирів відділень навчальних груп). Священик храму Різдва Христового отець Василь окропив ліцеїстів святою водою. Завершили святкову церемонію виступ ансамблю міського муніципального хореографічного центру та урочистий марш ліцеїстів.

Переглядів: 807

Не пустити війну на поріг

Реанімобіль для польового шпиталю придбав фермер Борис Загородний із села Плоске Балтського району

Борис Загородний — голова фермерського господарства «Танюша». Він та його родина всією душею та вчинками прагнуть не допустити війну у наш край. А тому з перших днів АТО допомагають українській армії. За цей час сім’я спрямувала для вояків щонайменше 100 тисяч гривень. А нещодавно фермер за 200 тисяч гривень придбав сучасний реанімаційний автомобіль імпортного виробництва, призначений для 61-го одеського мобільного польового шпиталю, повідомила района газета «Народна трибуна».

— Борис та його сім’я завжди були прибічниками добрих змін у державі. Він, як і більшість, хоче, щоб Україна розвивалася за європейськими стандартами. Саме тому родина активно підтримувала Революцію Гідності. А тільки-но агресор посунув на Схід нашої держави, Загородні взялися всіляко допомагати захисникам Вітчизни, — розповів про свого колегу і товариша голова Балтської районної ради Віктор Сорока.

Переглядів: 739

«УкрОп» у Міському саду

18 — 19 жовтня у ротонді Міського саду відбудеться благодійний арт-фестиваль «УкрОп-2», який складатиметься з фестивальної сцени, ярмарку національної та патріотичної продукції і виставки народного плаката «Кропом по колорадських попах». Час проведення: 14.00 — 22.00.

Мета фестивалю: згуртувати за допомогою музики, танців, віршів, кіно та будь-якого іншого мистецтва весь волелюбний народ України, а також зібрати і переказати кошти на лікування та реабілітацію поранених українських вояків із зони АТО.

Переглядів: 863

Сильна громада – основа сильної України

У вересні Інститут громадянського суспільства — один із розробників концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади — провів серію регіональних «круглих столів». На них презентували комплексні законодавчі ініціативи, а також відбувся відкритий діалог щодо змін, які чекають на громади та країну в цілому. За твердженням експертів, наразі закінчується формування пакету законопроектів, який дозволить провести очікувану реформу децентралізації влади та отримати сильні громади як основу сильної України.

Одеська область сьогодні налічує 22 райони, у яких мешкає 2,4 мільйона жителів. За концепцією реформи, межі області змінюватися не будуть, але райони мають пройти процес укрупнення. Кожен із районів буде об’єднувати не менше 150 тисяч мешканців. Експерти прогнозують, що на Одещині утворяться нові великі райони, з більшими ресурсами та ширшими повноваженнями. Проте, які саме це будуть райони, залежить від рішення обласної ради. Новоутворені територіальні громади та райони отримають більше повноважень та фінансових ресурсів для їх виконання, водночас зросте і їхня відповідальність за свою роботу.

Переглядів: 750

Системний підхід до захисту селянства

Цими днями на засіданні медіаклубу «На власний погляд» представники всеукраїнського аграрного об’єднання «Заступ» Олександра Шереметьєва та Володимир Хоменко (на знімку) поділилися з журналістами думками щодо майбутньої державної стратегії відродження сільських територій.

— Ми не відчуваємо ейфорії від втілення Угоди про асоціацію з ЄС, але бачимо в ухваленні цього документа, насамперед, великий шанс для українських селян. Але цим шансом ще треба вміти скористатися, — зауважив Володимир Хоменко, який у складі делегації цієї політсили нещодавно взяв участь у міжнародній конференції «Європейський аграрний діалог» у Брюсселі та зустрівся з представниками Європарламенту. — Цікавим є досвід країн-сусідів — Польщі та Болгарії. Поляки в переговорах з інституціями Євросоюзу лобіювали інтереси не лише великих агровиробників, а й дрібних селянських господарств. Як результат — добилися чималих дотацій — до 400 євро на гектар сільгоспугідь. А сьогодні європейці зацікавлені в налагодженні контактів та співпраці з українськими сільгоспвиробниками, особливо з галузевими асоціаціями.

Переглядів: 858

Не рекламні фішки, а конкретні справи

У центрі уваги політичної партії має бути людина, адже заради захисту інтересів громадян і повинні створюватися політичні сили. На жаль, в Україні більшість партій — це партії «вождів», і вони служать своїм лідерам, а не державі. Довести, що політики можуть бути потрібними і корисними людям, прагне Національна демократична партія України — нова сила, яка досить несподівано з’явилася на політичній арені країни.

Її лідер — не відомий політик, не бізнесмен із мільйонними статками і не посадовець, а тендітна жінка, яка вже багато років бореться за те, аби жити в цій країні на рівні з іншими. І ця боротьба спонукала її допомагати співвітчизникам, відстоювати їхні права, боротися за справедливість, підтримувати не тільки добрими справами, а й добрим словом. Тепер Олена Чинка (на знімку) — лідер НДПУ — прагне знайти нові можливості для активного втілення тих ініціатив, котрі покликані змінити життя українців на краще. Це можна зробити, якщо команда однодумців, що згуртувалися в Національній демократичній партії України, потрапить до парламенту. Можливо, і справді ці нові погляди, нові люди, нові бачення стануть тим поштовхом, який допоможе Україні нарешті пройти шлях від занепаду до розвитку.

Переглядів: 823

Щоб онуки не починали все спочатку

Я — українець, я — «укроп-бандерівець», якщо комусь це до вподоби, тому, хто самовіддано вимальовує ці слова на моїх передвиборних плакатах. Я — одесит, який усвідомлює, що тут, у моєму місті, я буду жити все своє життя, тут житимуть мої діти й онуки!

Коли Україна стала суверенною, мені було 29 років. Тоді тим, хто відчував себе українським громадянином, дісталися тільки символи державності: прапор, герб, гімн та етнічні фестивалі, а економіку приватизували «червоні директори», які «вкрали» країну Україну в українських громадян. Уже в 1996-у справжніх патріотів просто витіснили з влади. Такий собі неприродний компроміс у стилі «Весілля в Малинівці»: вам — «прапорець», нам — «пиріжок»!

Переглядів: 4841

Ті ж пани, але інші штани

Господи милостивий! Нудить, так нудить, що не відразу й зрозумієш, від чого. Чи від сьогодення, яке дедалі більше пригнічує, чи від численних агітаційних наметів і білбордів, безконечної політреклами?

Знову вибори. Знову багато обіцяють. Знову роздають подачки. А кого ж обирати? Балотується цілий загін тих же людей, які довели нашу країну до злиднів, які ненавиділи все українське — і мову, і народ, і виховання у дитсадках і школах, які довели народ до Майдану й тепер ось до війни. Білборди не ставлять прості грішні, працьовиті люди, яким затягнули паски та ще й просять у них по п’ять гривень на Збройні Сили. Хліб знову подорожчав, в аптеку боязно зайти, бо ціни на ліки — захмарні. Живемо по-новому: школи і дитячі установи неофіційно утримують батьки (це у нас посильною допомогою зветься). А якщо, не дай Боже, скажеш щось проти, то це зразу ж позначиться на дитині. Про «безкоштовну» медицину навіть не починатиму мови — кожен, хто переступав поріг лікарняного закладу, знає, скільки це коштує.

Переглядів: 793

Фіаско путінських амбіцій

Проект «Новоросія» закритий, жодна з цілей, поставлених президентом РФ Володимиром Путіним, не досягнута, написав у своєму Facebook російський опозиціонер, політик Борис Нємцов.

«Путін доручив повернути 17600 військових у місця їх постійної дислокації. Можна перепочити і підвести деякі підсумки. Вони жахливі... Хотів прив’язати Україну до Росії, домогтися її входження до Митного союзу. Отримав рівно протилежне... Хотів домогтися нейтралітету України, зберегти її позаблоковий статус. Повний провал. Хотів поваги з боку українського народу. Отримав ворога на довгі роки і «Путін—ху@ло»... Хотів Новоросію від Донецька до Одеси. Отримав меншу частину Донецької та Луганської областей. Хотів коридор до Криму через Маріуполь. Отримав відсіч і окопи, які рили російські люди в Маріуполі, щоб не пропустити окупанта. Хотів, щоб, як у Криму, без жодного пострілу — отримав 4000 убитих з того та іншого боку», — зазначив Борис Нємцов.

Переглядів: 4822

Де нема справедливості, за неї борються

«П’ята колона» в особі перефарбованої Партії регіонів дуже активно прагне змінювати ситуацію в Одесі в гірший бік. Їй вдається це тому, що влада нічого не робить, щоб не допускати провокацій, а відтак, сприяє дестабілізації становища.

Що, важко було тій сотні міліціонерів підійти і забрати цього одіозного пана, який багато років ґвалтує Україну? Хіба, влада не знала, що насправді із себе представляє даний суб’єкт? Хіба влада не могла забрати тих, хто зчинив бійку, і розібратися: а що, власне, відбувається? А відбувалося, власне, те ж, що й на Майдані, коли влада не чула і не хотіла чути людей, коли, замість вирішення проблем, на людей почали грубо тиснути і розправлятися з ними...

Переглядів: 746

Справді народний кандидат

Узнавши, що у 137-у виборчому окрузі у народні депутати балотується Сергій Якович Мартинюк, ми щиро позаздрили виборцям Красноокнянського, Котовського, Балтського й Савранського районів.

Чому? У нашій області з-поміж кандидатів на найвищий мандат у державі бачимо і претендентів на лаву підсудних, й аморальних перебіжчиків із партії в партію, і вічних пошукувачів більшого власного зиску.

Переглядів: 6920

До витоків нашої державності

            Найважче писати історію патріотів.
Олесь Воля. З книги «Піраміди духу».

Ми постійно перебуваємо в пошуку свого історичного минулого. Без цього неможливо створити і своє майбутнє. Росія ніколи не сформувалася б як Росія без державності Київської Русі. Ми і наша державність — це, до речі, коріння всієї східної гілки європейської цивілізації. Україна — повноправна європейська цивілізована держава. Та російські невігласи усіх рівнів силкуються це заперечувати. Так, при зустрічі з президентом США Джорджем Бушем президент Росії Володимир Путін дозволив собі такі слова: «Ты же понимаешь, Джордж, что Украина — это не государство! Что такое Украина? Часть её территории — это Восточная Европа, а часть, и значительная, — дарованная нами!». Дрімучий імперіалізм з особливою пристрастю проявився в жадобі повернення до російського лона України. Ось і російський письменник Віктор Єрофеєв у своїх висловлюваннях близько до поглядів Путіна. «Мы все убеждены, что Украина — это наша страна и что её отделение от нас было великим недоразумением и нуждается в коррекции. При этом мы даже не скрываем наше чувство превосходства перед нашим младшим братом, украинцем или, скорее сказать, хохлом». Ось такі «братики». Ніяк не вгомоняться.

Коли ми говоримо про перші державотворчі процеси на наших землях, маємо пам’ятати, що, як стверджують науковці, перша в Європі «людина розумна» мешкала на території України і саме звідси розселилася по всьому континенту з Руської рівнини. Перші європейці жили близько 32 тисячі років тому в печері Буран-Кая (Кримська гряда) і зробили вагомий внесок у формуванні прадавніх державних об’єднань. Наші пращури жили на своїй території, починаючи з неоліту. Отже, обширну групу неолітичних племен IV—III тисячолітті до н.е. можна вважати за предків українців. Територію сучасної України у ті далекі часи населяло багато народів, кожен із яких залишив по собі слід, посіяв якусь зернину в той ґрунт, з котрого проросло дерево української нації з міцним корінням національного мислення і розкішною кроною світовідчуття, з котрого витворилася могутня держава — Русь, Київська Русь, Руська земля, Русь—Україна.

Переглядів: 767

«От де, люде, наша слава..!»

У вівторок в Одеському історико-краєзнавчому музеї (вул. Гаванна, 4) відкрилася виставка «От де, люде, наша слава...» (українське козацтво у творчості Т. Шевченка), присвячена 200-річчю Великого Кобзаря та приурочена до Дня Українського козацтва — Покрова Пресвятої Богородиці.

Тут представлені артефакти козацької доби: предмети озброєння та військового спорядження, побутові речі, документи ХVI — ХVIІІ ст., живопис та графіка, картографічні матеріали, друковані видання ХVI — ХХ ст., зокрема вірші та листування Т.Г. Шевченка, репродукції його малюнків, з музейного та приватних зібрань.

Переглядів: 738

Арт-марафон, що рятує життя

В Одеському кризовому медіацентрі пройшла прес-конференція, присвячена проведенню 24 жовтня в Будинку вчених благодійного аукціону «Врятуємо життя». У ній взяли участь представник ВГО «Європейська асоціація прав інвалідів» Наталія Уварова, представник «Українсько-американської координаційної ради» Алекс Гутмахер, скульптор Михайло Рева, віце-президент Всесвітнього клубу одеситів Валерій Хаїт та старший науковий співробітник Музею західного і східного мистецтва Володимир Островський.

Як розповіла Наталія Уварова, зараз триває збір цінностей і картин для аукціону, після проведення якого всі виручені кошти спрямують для допомоги вимушеним переселенцям-інвалідам зі Сходу нашої країни. На ці кошти придбають ліки для людей з розладами психіки, хворих на епілепсію, астму, тих, хто не може ні дня прожити без препаратів. Із 10 жовтня всі лоти майбутнього аукціону експонуються в Будинку вчених, де можна їх побачити й ознайомитися зі стартовою ціною. Оргкомітет звертається до міської та обласної влади, до всіх небайдужих не залишатися осторонь, оскільки без нашої допомоги ці люди не зможуть вижити.

Переглядів: 837

Пісня на війні

Такою була тема брифінгу, що пройшов в Одеському кризовому медіацентрі на проспекті Шевченка. Про те, як живуть і чим займаються військові музиканти, розповіли начальник Центру військово-музичного мистецтва ВМС України, заслужений артист України, капітан другого рангу Андрій Висовень і начальник оркестру Одеської військової академії підполковник Юрій Литовко.

Однак перед тим, як виступити самим, командири надали слово своїм підлеглим. Тож брифінг розпочався з виступу чоловічого хору солістів Центру військово-музичного мистецтва ВМС, а потім своїм вокальним мистецтвом порадували солісти оркестру Військової академії.

Переглядів: 982

Творчі джерела Балтщини

Нинішнього жовтня минає 60 років з часу заснування у Балті літературного об’єднання.

Ініціатором його створення при редакції райгазети «Комунар» (тепер — «Народна трибуна») і першим керівником був поет і журналіст Семен Цванг. Тоді у літоб’єднання, зокрема, згуртувалися Петро Бондар, Микола Сорока, юний Володя Куликівський, пізніше прилучилися Іван Козулько та Анатолій Висоцький, котрі у 1960-х випустили перші (дитячі) книжки, Леонід Герасименко та інші. Зв’язок з ними підтримував майбутній член Спілки письменників України Іван Черкашенко з Піщаної. У 1968—1969 роках у «Народній трибуні» працював нині відомий поет Олекса Різників.

Переглядів: 742

Поприщені язики

Добра і проста людина, моя сусідка Алла Дмитрівна, яка так мило щороку доглядала за квіточками перед під’їздом, цієї осені про свої хризантеми навіть не згадує. Її вже давно нічого не тішить, адже вирішила, що просвітку в житті не буде, а ставатиме тільки гірше і страшніше. Якась жінка з черги за молоком їй сказала, що з наступного місяця не виплачуватимуть пенсії, що то вже наверху остаточно вирішено. Про те говорили і в трамваї. А якщо люди кажуть, то, піднімає догори свого висушеного пальця Алла Дмитрівна, правда в тім є.

Як їй жити далі, з чого? Не зібрала за свого життя на заможну старість, животіє на одну пенсію, економлячи абсолютно на всьому. Сестри живуть у Росії, пишуть, що самим несолодко хліб жувати, до себе й не кличуть. Дочка у Молдові, має четверо дітей. Куди бабі на її руки? А дивись, війна до нас підійде, заходиться жінка, доведеться покинути нажите, квартиру, яку заробили разом із покійним чоловіком, відпрацювавши по 35 років на лакофарбовому заводі, навіть запаси круп на зиму, щоб втікати від вогню, рятувати душу. Цього літа вона й огірків не консервувала, що робила впродовж останніх п’ятдесяти літ. А навіщо, каже, якщо все пропаде?!

Переглядів: 786

Не капітулюйте перед стресами

Профілактиці стресових станів був присвячений брифінг, який цими днями провів головний психотерапевт управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор ГОНТАРУК:

— Кожен із нас потребує відчуття стабільності, внутріш-нього спокою і комфорту. Щоб легко заснути і прокинутися здоровим та сповненим сил, треба, засинаючи, думати лише про хороше. Просте правило, від якого ми всі сьогодні відступилися. Опитування, не дивуйтеся, довело, що нині лише одна людина зі ста засинає спокійно. Причому розпитували людей не похилого віку, а яким від 21 до 60+.

Переглядів: 856

Покажіть-но ваші руки!

15 жовтня відзначається Всесвітній день миття рук

«Мийте руки перед їжею!». Пригадую, щороку плакати з таким закликом свого часу були у кожній шкільній, студентській та робітничій їдальні. Здавалося б, це просте гігієнічне правило, відоме кожному змалечку, стало дороговказом для всіх на все життя. Однак дотримуються його, виявляється, далеко не всі, навіть дорослі.

Нещодавно було проведене дослідження в одній з лондонських лікарень щодо додержання цього правила медпрацівниками закладу. Результати виявилися вражаючими: 40 відсотків лікарів та медсестер не мили руки на роботі навіть після відвідування вбиральні! Уявіть: йдеться про медиків, тобто «просунутих» у питаннях гігієни й санітарії людей, які мали б слугувати за приклад відповідального ставлення до здоров’я для інших. Аж ні!

Переглядів: 731

Надихнула Аджарія

«Аджарія очима українських журналістів і художників» — так називається виставка, яка відкрилася цими днями в Музеї сучасного мистецтва Одеси.

Упродовж багатьох років СК «Укрферрі», розвиваючи економічне і транспортне співробітництво між Україною та Грузією, Одещиною та Аджарією, зробила значний внесок і в розвиток дружби між нашими народами та культурних зв’язків двох чорноморських регіонів. Зокрема, протягом усього періоду діяльності на морській ділянці «Великого Шовкового шляху» одеські моряки організували близько двадцяти прес-турів для українських і грузинських журналістів, низку пленерів для художників, фестивалів поетів і прозаїків у рамках Програми торгово-економічного, науково-технічного та гуманітарного співробітництва між Одеською областю та АР Аджарія.

Переглядів: 703

Найкомфортніше – після 54-х

Британські вчені дослідили, в якому віці чоловіки найбільше задоволені власним життям.

Опитавши тисячу представників сильної статі, дос-лідники встановили, що чоловіки відчувають упевненість і безпеку лише після 54 років. На думку вчених, насолоджуватися життям у молодшому віці їм заважає батьківство і фінансовий тиск. За даними статистики, середній вік чоловіків на момент появи першої дитини — 32 роки. Тому життя, яке дозволяє отримувати задоволення, починається у них тільки після 54 років.

Переглядів: 721

Табу на пластикові пакети

Нове законодавство США спрямоване на зниження рівня забруднення навколишнього середовища. За останніми даними, щорічно в цій країні викидається близько 13 мільярдів пластикових пакетів. Відходи потрапляють у ґрунт і воду: 60—80 відсотків морських істот, що гинуть у результаті забруднення, вмирають саме через засмічення води пластиком і його похідними.

Заборона почне діяти спочатку тільки у бакалійних крамницях та аптеках, пізніше її дію планують розширити на мережі супермаркетів і винні магазини. Під заборону не потраплять деякі види пластика, які використовуються для загортання продуктів або пакування одягу.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net