Переглядів: 6572

Олександр ОСТАПЕНКО: Потрібні зміни не в системі, а самої системи

Цими днями в інформагенції «Контекст-Причорномор’я» журналісти мали змогу поспілкуватися з кількома відомими в країні, і на Одещині зокрема, людьми, які вирішили балотуватися до Верховної Ради. Це — кандидати у народні депутати України від партії «Народний фронт»: командир батальйону «Миротворець», полковник міліції (загальнодержавний округ) Андрій Тетерук; депутат Одеської міської ради, один з активістів одеського Євромайдану Олександр Остапенко (133-й мажоритарний округ); активіст Майдану, волонтер Олександр Сомов (136-й округ); депутат Южненської міської ради, учасник Майдану, Олександр Горін (139-й округ); учасник АТО Дмитро Цибенко.

Тема прес-конференції: «Реалії та домисли: що насправді відбувається у зоні АТО. «Іловайський котел». Чому комбати йдуть до Верховної Ради? Народний тил — волонтерський рух Одеси».

Було цікаво послухати військову людину, командира, батька двох синів, який разом зі своїми бійцями і військовими побратимами з інших батальйонів забезпечував порядок на звільнених територіях (у Слов’янську, Дзержинську, інших містах), був в оточенні в Іловайську.

До слова, цікава історія створення «Миротворця», бійців якого веде за собою полковник Тетерук. У цьому батальйоні сьогодні при зброї та чесних воєнних намірах служать колишні бійці спецпідрозділів силових структур і хлопці з Майдану, які ще взимку перебували по різні боки барикад, а нині разом стали на варті цілісності держави.

Стосовно бійні в Іловайську, Андрій Тетерук розповів, що вона стала критичною точкою АТО, фінальною краплею напруги та витримки людей. Тоді через зраду та недбальство військового начальства поклали голови сотні бійців. «Помилки й безвідповідальність, — сказав комбат, — спричинили розстріл патріотів, когорти кращих наших співвітчизників, які ладні були захистити державу, а згодом повести її до миру та процвітання. Тож і під час виборів ми не повинні допустити жодних помилок, які дозволяли собі раніше».

На запитання від журналістів, задля досягнення якої мети особисто він іде в політику і чим там може себе проявити, Андрій Тетерук відповів, що, на його переконання, всі, хто був при владі раніше, діяли врозріз із тим, чого чекали від них люди і що саме їм було потрібно. Це, найперше, соціальні гарантії, цілісність держави і мир у ній, спокійне життя усіх і кожного, можливість добросовісно працювати і заробляти на життя. Та сьогодні, продовжив, ми переживаємо дуже непрості часи, коли треба й захищати кордони, і викорінювати корупцію, переконувати людей, розбудовувати економіку. І все це належить робити одночасно. Тільки за участю людей, які знають, що таке витримка і дисципліна, хто проявив себе патріотом держави в такі непрості часи, можлива ефективна робота новообраного парламенту. Ось чому, сказав, польові командири мусять бути серед депутатів.

Додам, що полковник Тетерук має дві вищі освіти — фахову військову та економічну.

Олександр Горін у своєму виступі сказав про те, що сьогодні на кожному, хто претендує на мандат депутата, лежатиме грандіозна відповідальність за слова та дії, про те, що потрібен суворий контроль громади за кожною дією та навіть і наміром влади, навіть найвищого ґатунку. Він особисто, запевнив, до такої відповідальності готовий.

У свою чергу Олександр Остапенко зазначив, що сьогодні невідомо хто небезпечніший для країни: сепаратист чи корупціонер. Якщо першого, сказав, видно й щодо нього можна знайти засоби протидії (переконанням, дипломатією чи й зброєю), то другий — затаєний, міцно засів у кабінетах, оточив себе злочинними схемами для бюджетного знекровлення країни, яка сьогодні у вкрай тяжкому стані. Ось чому, наголосив, таким важливим є закон «Про люстрацію», який дає шанс побороти корупцію в Україні. Над розробкою цього закону працювали його однопартійці з «Народного фронту». Та будь-який закон, додав Олександр Остапенко, запрацює лише тоді, коли за його виконання виступить усе суспільство. Кожен громадянин, кожен одесит. Сьогодні, підкреслив, практично всі інститути держави не відповідають інтересам і запитам українського суспільства. Необхідні зміни не в системі, а самої системи.

Олександр Остапенко розповів представникам ЗМІ про те, що під час нетривалого перебування на посаді в облдержадміністрації він зробив для себе важливий висновок: одна людина, перебуваючи навіть на найвищій посаді, практично не спроможна самотужки досягти значних, а тим більше — кардинальних змін, зламати систему, яка сама себе вибудувала таким чином, що витісняє будь-які чесні й порядні наміри, ефективні ініціативи, будь-який поступальний рух. Ось чому, на його переконання, громаді треба йти єдиним фронтом, обирати не за симпатіями чи одноразовими діями напоказ (що часто тішать людей, а ще частіше —лякають своєю неадекватністю), а обирати розумом. А «Народний фронт», запевнив, використає свій шанс побудувати мирну й заможну країну.

Яна СТАСІНА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net