Переглядів: 6840

Коли один втрачає – інший набуває

Загальнонаціональне дослідження громадської думки  населення України проводилося фондом «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» спільно з  Київським міжнародним інститутом соціології з 12 по 21 вересня в 110 населених пунктах у всіх областях України, крім  АР Крим  та Луганської області. В період опитування у Луганській області йшли інтенсивні військові дії, тому за рахунок Луганської  було відповідно збільшено квоту Донецької області, жителі якої  за багатьма параметрами  мало відрізняються від луганчан.   Усього було зібрано 2035 анкет.  Похибка вибірки не перевищує 2,2%.

У виборах Верховної Ради мають намір взяти участь 65% населення — на 12% менше, ніж  напередодні виборів 2012 року. Існують істотні регіональні відмінності у готовності людей прийти на виборчі дільниці. Найбільший відсоток тих, хто висловив готовність взяти участь у голосуванні, — у Західному (88%) та Центральному (76%) регіонах, істотно менша  — у Південному (57%) та Східному (59%),  а на Донбасі  до участі у виборах зголосилися лише 23,5% жителів.

Основною причиною відмови від участі у виборах є, як і зазвичай, те,  що громадяни не бачать партії чи кандидата, за яких варто було б  проголосувати,  — про  це сказали 34% тих, хто не збирається голосувати. Як і два роки тому, 21% пояснює свою неучасть у виборах тим, що їхнє життя від виборів ніяк не залежить, і стільки ж — тим, що вибори нічого не змінять, бо Верховна Рада насправді нічого не вирішує.  Водночас, порівняно з виборами 2012-го, більш ніж удвічі зменшився відсоток тих, хто пояснював свою відмову  недовірою до чесності проведення виборів (з 25% до 13%). Зменшилася і кількість тих, кого взагалі не цікавить політика (з 16% до 10%).

Основний мотив участі у виборах — відчуття свого   громадянського обов’язку (61%). І, теж стабільно, на другому місці серед причин участі у виборах — побоювання, що хтось інший зможе скористатися голосом за відсутнього.

На період проведення опитування третина виборців (33%), які збиралися взяти участь у виборах, не визначилися,  за кого голосуватимуть.  У ситуації, якби всі партії йшли на вибори окремо, партія «Блок Петра Порошенка» набрала б 27%,  Радикальна партія Олега Ляшка — 6.2%, «Батьківщина» — 5.5%, «Громадянська позиція» — 4.6%.  Водночас, зважаючи на велику кількість тих, хто ще не визначився з вибором,  добрі шанси здолати виборчий бар’єр мають «Громадянська позиція», «Народний фронт», «Сильна Україна»; зберігаються такі можливості у «Свободи» та КПУ.

Партії, які отримали перемогу у 2012 році та увійшли до Верховної Ради, втратили більшість своїх прихильників. «Найвірнішими»  своєму вибору залишилися  прихильники Комуністичної партії  — серед них 37% і зараз готові проголосувати за КПУ, серед решти — 13% готові проголосувати за Блок Петра Порошенка, 19% не визначилися з вибором, а 22% на вибори не підуть.  Серед колишніх виборців партії «Батьківщина» повторити свій вибір готові 15%, серед решти 33% обрали Блок Петра Порошенка, 7% — «Народний фронт», 9% — Радикальну партію, 24% не визначилися і 3% на вибори не підуть. Серед колишніх виборців «УДАРу» ще раз проголосувати за цю політичну силу зголосилися 9%, а решта:  38% — за Блок Петра Порошенка, 7% — за «Громадянську позицію», 24% не визначилися і 5% не підуть на вибори. Серед колишніх виборців партії «Свобода» готові повторити свій вибір 24%, серед решти: 27% проголосують за Блок Петра Порошенка, 9% — за Радикальну партію, 5% — за «Правий сектор», а 23% не визначилися з вибором. Але найбільше своїх прихильників втратила Партія регіонів, за яку повторно готові проголосувати лише 3% її колишніх виборців; 11% підтримають  Блок Петра Порошенка, 5% —  КПУ, 27% не визначилися з вибором, а 35% на вибори не підуть зовсім.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net