Переглядів: 807

Чому книга – пасербиця?

Учора завершила роботу виставка-форум «Українська книга на Одещині», яку вже п’ятнадцяте провела Одеська національна бібліотека ім. М. Горького.

Саме її працівники ще в 2000-у виступили ініціаторами цього символічного «діалогового майданчику» для спілкування між письменниками, видавцями, книгорозповсюджувачами, бібліотечними фахівцями і просто читачами з усієї України.

«Щомісяця до нас приїздять читачі з далекого і близького зарубіжжя, які ведуть наукові дослідження і працюють з нашими унікальними фондами», — зауважила Ольга Бельницька, заступник гендиректора ОННБ ім. М. Горького. І щороку, оці ж таки найвідданіші читачі «Горьківки», за словами пані Ольги, окрім знайомства з книгами, на час проведення форуму мають унікальну можливість — особисто побачитися зі славетними українськими письменниками, побувати на їхніх творчих вечорах, відвідати «круглі столи», присвячені проблематиці української книги.

А найбільше проблем нині саме у видавничій справі. «Якщо порівняти з минулим роком, то 2014-у в Україні видали на 3 тисячі книг менше — на 10 мільйонів примірників. Якщо торік ми мали 1,4 книжки на кожного жителя країни, то цьогоріч — не матимемо», — поділився невтішною новиною Микола Сенченко, директор Книжкової палати України імені Івана Федорова.

Зменшуються не лише наклади, але й кількість видавництв і самих читачів. При цьому більшість видавців усе ще вірять, що кращі часи для української книги не за горами. Мовляв, сьогоднішня влада почала активно перейматися проблемами видання і розповсюдження української книжки. «Розробляються заходи, які мають на меті все ж таки підтримати українську книгу, щоб вона дійшли хоча б до районних центрів. Йдеться про докорінні зміни в законодавстві. Йдеться про докорінну зміну принципів держзамовлення — хто має отримувати гроші, хто саме повинен робити це держзамовлення», — розповів Ігор Алексєєнко, гендиректор видавництва «Наукова думка» НАН України.

Окрім обговорення проблем книговидання на теренах України, працівники «Горьківки» підвели підсумки конкурсу читацьких рецензій «Дебют». Один із лауреатів — Георгій Підгорний, який уже понад 20 років як штатний бібліограф сумлінно трудиться в довідково-інформаційному відділі каталогів ОННБ ім. М. Горького. Георгій Володимирович написав відгук на книгу про період громадянської війни і революцій на Півдні України українського історика Віктора Савченка. «На мене вона справила велике враження, бо всі події, відображені там, проходили у нас, в Одесі. Це переломний момент: революція, Перша світова… Після них настали часи, коли люди почали себе ідентифікувати з певною нацією. Вони намагалися створити на Півдні кожен своє державне утворення», — розповів Георгій Підгорний.

Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.

Фото Олега ВЛАДИМИРСЬКОГО.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net