Порятунок того, хто тоне, – у його ж руках
Такий висновок напрошується після нещодавньої зустрічі з пресою в.о. начальника управління з питань надзвичайних ситуацій Одеської облдержадміністрації Сергія Баронцова.
З його пояснень стало зрозуміло: захист городян у разі, не приведи, Господи, бойових дій у спе-ціальних сховищах у самому місті ніколи не розглядався як основне завдання. Ще з радянських часів за всіма планами, у випадку такої загрози, мирне населення мали б масово евакуювати в безпечне місце, а в місті залишилися б лише працівники служб, що забезпечують його життєдіяльність. Для їх захисту і були створені свого часу 365 різних сховищ та укриттів, більшість з яких розташована на території режимних об’єктів та підприємств. Що ж до всіх інших жителів, які з якихось причин зосталися в місті, то вони повинні рятуватися в підвальних приміщеннях, підземних переходах, паркінгах та катакомбах. Тож якщо бойові дії, знову ж таки, не приведи, Господи, докотяться й до нас, то саме підвали будинків й можуть стати тимчасовими притулками для одеситів.
Для жителів будинку 16а по Адмі-ральському проспекту, де і відбувалася зустріч Сергія Баронцова із журналістами, це цілком реально. Підвальне приміщення, розташоване на глибині двох метрів, забезпечене і запасом води, і туалетами, і навіть системою вентиляції з протирадіаційними фільтрами, що й було продемонстровано як зразок того, як повинен виглядати такий сховок. Щоправда, частина мешканців будинку заперечила твердження, що у «бойовий стан» сховище приведено силами ЖЕКу і тих служб, які займаються подібними питаннями. Так, Михайло Григорович, полковник МВС у відставці, та його дочка Юлія, які мешкають у цьому будинку, стверджували, що саме вони зорганізували сусідів на те, щоб винести сміття, яке нагромаджувалося тут десятиліттями, і змусили ЖЕК, як і годиться, підключити прилисток до водопроводу. Натомість працівники ЖЕКу переконували, що все було зроблено планово і що вони активно займаються впорядкуванням наявних у будинках підвалів.
Всього в Одесі сьогодні налічується 12507 об’єктів, які за потреби можуть бути забезпечені необхідними спецзасобами цивільної оборони й переобладнані на захисні споруди.
Де розташовані об’єкти, призначені для захисту мирного населення, за словами Сергія Баронцова, повідомлять усім жителям, якщо того вимагатиме ситуація. «Всі будуть проінформовані вчасно і заздалегідь. Населення сповістять з допомогою знаків, планів евакуації, просто інформативних написів на стінах (як це було в Маріуполі) — куди бігти у разі бомбардування», — запевнив він.
У будь-якому випадку головний висновок, який можна зробити, виходячи з побаченого, полягає в тому, що одесити повинні самі виявити ініціативу і поцікавитися у своїх ЖЕКах, що робиться для їхньої безпеки у випадку якогось лиха і чи робиться щось взагалі. А якщо потрібно — активно підключитися до цієї роботи, як це зробили мешканці будинку на Адміральському проспекті, 16а.
Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206